Arvien vairāk klientu izvēlas iegādāties Pillar piedāvātos mājokļus – pārdošanas apjomi 2014. gadā sasniedz 33,5 miljonus eiro

Aizvadītais 2014. gads nekustamā īpašuma attīstīšanas un tirdzniecības grupai Pillar bija veiksmīgs un spraiga darba pilns. Lai arī tirgū valdīja zināma nestabilitāte un bažas par tā turpmāko attīstību, 2014. gadā Pillar ir spējis noturēt pārdošanas apjomus 2013. gada līmenī un pat nedaudz tos apsteigt. Tas liecina par to, ka arvien vairāk klientu novērtē Pillar piedāvāto mājokļu kvalitāti.

Kopumā 2014. gadā Pillar noslēdzis 626 pārdošanas darījumus par kopējo summu 33,5 miljoni EUR. Salīdzinot ar 2013. gadu, pārdošanas darījumu skaits audzis par 2%. Sērijveida īpašumu portfelis gada laikā samazinājies no 836 uz 583 vienībām. Arī jauno projektu pārdošanā sasniegti labi rezultāti, jo, noslēdzoties gadam, Pillar attīstītajos jaunajos projektos nepārdoti atlikuši vien aptuveni 8% dzīvokļu.

Analizējot aizvadīto gadu, Pillar izpilddirektore Ieva Valtere atzīmēja: “Pērn saglabājās stabils pieprasījums no pašmāju pircēju puses pēc otrreizējā tirgus sērijveida dzīvokļiem. Savukārt ārvalstnieku interese par īpašuma iegādi bija pakļauta valdības lēmumiem saistībā ar izmaiņām termiņuzturēšanās atļauju programmā. Līdz ar to šo pircēju vidū līdz augusta beigām bija vērojama steiga un impulsivitāte, turpretī gada pēdējā trešdaļā šo klientu interese bija krietni rezervētāka. 2014. gadā cenas nav mainījušās darījumiem privātmāju iegādē, kā arī sērijveida dzīvokļiem mazāk populārajos Rīgas rajonos, Jūrmalā, un ārpus Rīgas. Augošu tendenci cenām robežās no 5% līdz 10% varējām novērot sērijveida dzīvokļiem populārajos Rīgas mikrorajonos un centrā, kā arī dzīvokļiem jaunajos projektos.”

No realizētajiem īpašumiem jaunajos un rekonstruētajos projektos pārdoti 126 dzīvokļi, kuru vidū ir arī 5 premium klases dzīvokļi „Elizabetes Park House” projektā. Sērijveida mājās pārdoti 428 dzīvokļi – Rīgā 286 dzīvokļi un ārpus Rīgas 142 dzīvokļi. Tāpat 2014. gadā noslēgti 48 darījumi par privātmāju un 11 zemes gabalu pārdošanu.

Klientu pieprasījuma apmierināšanai, Pillar turpināja aktīvu darbu pie esošā īpašumu portfeļa pārvaldīšanas, attīstot jaunos projektus un īstenojot rekonstrukcijas programmu. Tā, piemēram, 2014. gada sākumā Pillar pilnībā pabeidza visus iekšējās apdares darbus jaunā, mūsdienīgas arhitektūras stilā veidotajā daudzdzīvokļu dzīvojamajā ēkā „Dārza Apartment House”, kā arī nodeva ekspluatācijā jaunu daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku „Lielezeres Apartment House”. Savukārt jūnijā tika pabeigti rekonstrukcijas darbi 10 jaunos dzīvokļos daudzdzīvokļu ēkā Akadēmiķa M.Keldiša ielā 13A, Rīgā.

Jāatzīmē, ka noslēgumam tuvojas celtniecības darbi premium klases daudzdzīvokļu mājā „Miera Park House”, kuras izveidē tiek izmantotas mūsdienīgas tehnoloģijas, atbilstoši augstas dzīves kvalitātes prasībām. Plānots, ka šīs ēkas dzīvokļu tirdzniecība varētu tikt uzsākta 2015. gada otrajā ceturksnī.

Ieguldījumi veikti arī Pillar un visai ABLV grupai nozīmīgajā projektā – finanšu un darījumu centra New Hanza City (NHC) attīstībā. 2014. gada augustā, pārņemot NHC teritorijas tehniskā projekta izstrādi savās rokās, Pillar iegādājās Vācijas arhitektu uzņēmuma Schaller Architekten Stuttgart Rīgas biroju. Līdz ar to Pillar grupu papildināja jauns uzņēmums - Schaller Kyncl Architekten Riga. Arhitektu biroja pārņemšanas mērķis ir vēl vairāk koncentrēt visus ar NHC projekta attīstību saistītos procesus vienā vietā, kas ļaus strukturēt un optimizēt Pillar darbu šī vērienīgā projekta ietvaros. Schaller Kyncl Architekten Riga uzdevums ir izveidot visu nepieciešamo projekta tehnisko dokumentāciju, lai jau 2015. gadā tiktu uzsākti pirmie celtniecības darbi NHC teritorijā.

Pillar rekonstruēto īpašumu attīstības portfelī ir tādi īpaši un klientu augsti novērtēti projekti kā „Elizabetes Park House”, „Saules Rasa”, „Pine Breeze”, „Mārtiņa Nams 2”, „Liesmas Apartment House”, „Dārza Apartment House”, „Lielezeres Apartment House” un citi. Paveiktā darba kvalitāti apliecina tas, ka lielākā daļa no tiem jau ir pārdoti. Vairāk par Pillar un tā nekustamā īpašuma piedāvājumiem lasiet mūsu mājas lapā www.pillar.lv.

Uzmanības centrā TUA: Klupšanas akmens turpmākām ārvalstu investīcijām

03.02.2015

alt

“Atvērtās mājas” apmeklētāji projekta “River Park” dzīvokļus varēs iegādāties ar īpaši izdevīgiem nosacījumiem

03.02.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

2

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

6

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā