LNMM ēkas rekonstrukcija sadārdzinājusies par 1,2 miljoniem eiro

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) rekonstrukcija sadārdzināsies par 1,2 miljoniem eiro, šodien ziņo laikraksts Diena.

Sākotnēji rekonstrukcijas izmaksas tika lēstas 35 miljonu eiro apmērā, bet tagad tie būs 36,2 miljoni, taču arī šī summa neesot galējā, vēsta laikraksts, norādot, ka LNMM rekonstrukcijā iezagusies lieliem projektiem raksturīgā tendence iepriekš it kā neparedzētu papildu darbu veidolā, kas vairo būvnieku ieņēmumus.

"Dienas" rīcībā esošā informācija liecina, ka par papildu naudu tiks veikta galvenās ieejas ārējo kāpņu augšējā laukuma demontēšana un jaunas pārseguma konstrukcijas izbūve, tāpat vēsturiskajā ēkā konstrukciju balstu vietās esot nepieciešams jauns sienas mūrējums, papildus jānostiprina iekārtie griesti, kuru attīrīšanas laikā atklājušies defekti.

Vairāk spēku, nekā sākotnēji domāts, esot jāpieliek arī jaunajā pazemes būvē - pamatu plātne jāpastiprina ar betonēto siju tīklu, jāizveido papildu izvirzījumi, jāpalielina betona siju biezums un jāievieto papildu tehniskās detaļas kravas lifta ierīkošanai un tā darbības nodrošināšanai.

SIA "RE&RE LNMM" rekonstrukcijas un restaurācijas projekta vadītājs Valdis Koks skaidro, ka papildu darbu iniciatori esot nevis būvnieki, bet gan projektētāji - lietuviešu arhitektu birojs "Processoffice". "Pēdējā pusgadā tapuši vairāki jauni rasējumi dažādām izmaiņām, kas līgumā netika paredzētas. Pasūtītājs mums uzdod veikt šos darbus, mēs iesniedzam savu tāmi," skaidro Koks, apgalvojot, ka šie darbi esot pamatoti, piemēram, betona siju biezuma palielināšana lifta bedrei vajadzīga papildu drošībai.

Kā ziņots, LNMM ēku ekspluatācijā plānots nodot 2015.gada 1.decembrī, bet durvis apmeklētājiem muzejs varētu vērt trīs četrus mēnešus pēc tam. Jau pagājušā gada beigās tika ziņots, ka rekonstrukcijai būs nepieciešami papildu līdzekļi, taču summa netika atklāta.

Muzeja ēkas rekonstrukcijas, restaurācijas un jaunbūves projekta pasūtītāji ir Rīgas domes Īpašuma departaments, būvprojekta autori ir Lietuvas arhitektu birojs "Processoffice", savukārt būvniecības un restaurācijas darbus veic būvfirma "Re&Re". Līgums par LNMM rekonstrukciju, restaurāciju un paplašināšanu starp Rīgas domes Īpašuma departamentu un SIA "Re&Re" tika parakstīts 2013.gada 22.janvārī.

LNMM ēkā sākti rekonstrukcijas un restaurācijas darbi, kuru gaitā līdzās muzejam parka pusē tiks izbūvēts divstāvu pazemes apjoms ar restaurācijas darbnīcām, noliktavām un trim jaunām izstāžu zālēm.

No sākotnēji plānotajām projekta izmaksām 35 miljoniem eiro, 22 miljoni eiro bija Rīgas domes finansējums, 13,1 miljons eiro - Eiropas Savienības līdzekļi, bet valsts piešķirtais finansējums ir 346 000 eiro.

Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis - LNMM galvenā ēka - bez kapitālā remonta ir kalpojis jau 107 gadus kopš tā atvēršanas dienas 1905.gada 16.septembrī.

Rīgas pils telpas sagatavo apdares darbiem

05.02.2015

Starp Būvniecības gada balvai izvirzītajiem 50 pretendentiem - Nacionālā bibliotēka un VID jaunā ēka

06.02.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

6

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts