Rīgas pils telpas sagatavo apdares darbiem

Pašlaik ir pabeigta apjomīga Rīgas pils Priekšpils pamatkonstrukciju un inženierkomunikāciju izbūve, norit telpu sagatavošana apdares darbiem, informēja VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) pārstāve Daiga Laukšteina.

Ziemas periodā aktīvākais rekonstrukcijas-restaurācijas posms norisinās iekštelpās. Proti, turpinās Baltās zāles, Svētku zāles un Sūtņu zāles atjaunošana. Baltajā zālē top griestu dekoratīvie veidojumi, turpinās sienu atsāļošana, kā arī tiek veikta balkonu koka detaļu, dekoratīvo ģipša veidojumu restaurācija un sienu profilu nostiprināšana. Svētku zālē ir pabeigta griestu izveide virs zāles pārseguma, atjaunots griestu apmetums un gleznas. Sūtņu zālē pēc izpētes darbiem ir sākti mākslinieciskie sienu un griestu gleznojumu atjaunošanas darbi. Savukārt Ģerboņu zāle ir sagatavota noslēguma apdarei. Ar Rīgas pils atjaunošanas padomi tiek saskaņoti pēdējie apdares un krāsojuma veidi, informēja Laukšteina.

Tāpat virzās uz priekšu Rīgas pils Priekšpils reprezentācijas mēbeļu un vēsturisko gaismas ķermeņu restaurācija.

Kopumā Rīgas pils rekonstrukcijā-restaurācijā vidēji tiek nodarbināti 250 strādnieku, un vēl 60-70 restauratoru strādā dažādās darbnīcās. 2015.gada 1.janvārī izpildīti kopējie darbi aptuveni 60% apjomā, kas kopumā notiek aptuveni 10 000 kvadrātmetru platībā.

Rīgas pils Priekšpils un Austrumu piebūves rekonstrukcijas-restaurācijas darbus paredzēts izpildīt un objektu nodot ekspluatācijā 2015.gada 1.novembrī. Pēc tam šī pils daļa pilnībā tiks nodota Valsts prezidenta kancelejas vajadzībām. Darbu faktiskās izmaksas tiek prognozētas 34,45 miljoni eiro.

Saskaņā ar noslēgto līgumu par rekonstrukciju un restaurāciju Rīgas pils pirmās kārtas atjaunošanas darbus veic pilnsabiedrība "SBRE". Tehniskā projekta autors ir pilnsabiedrība "Pils projekts", bet galvenais arhitekts - Artūrs Lapiņš. Būvuzraudzību veic SIA "Būvalts".

Ķemeru sanatorijas nekustamos īpašumus par 2,86 miljoniem eiro pārdos kreditoram "Arhiidea"

04.02.2015

LNMM ēkas rekonstrukcija sadārdzinājusies par 1,2 miljoniem eiro

05.02.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām

3

VESTABALT uzsāk dzīvokļu iepriekšpārdošanu elitārajā dzīvojamā namā Ausekļa ielā 14

4

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

5

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

6

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām