Pirmā mājokļa iegādes programmā lielākoties prasa aizdevumu no 10 000 līdz 40 000 eiro

No 99 kredīta pieteikumiem AS Citadele banka (Citadele) pirmā mājokļa iegādes programmā 62% interesentu ir pieprasījuši kredīta summu no 10 000 eiro līdz 40 000 eiro, liecina AS Citadele banka (Citadele) informācija.

Finanšu ministrijā aģentūru LETA informēja, ka ministrija atbalsta plašāku komercbanku iesaisti pirmā mājokļa galvojumu programmas īstenošanā. Programmas darbība tika sākta ar 332 678 eiro, bet janvāra beigās valdība nolēma pirmā mājokļa programmas finansēšanai papildus novirzīt 635 295 eiro. Pašreiz programmai pieejamais finansējums ir 967 973 eiro.

"Pirmā mājokļa iegādes galvojumu programmas īstenošanā vispirms jādomā par iedzīvotāju labklājību. Tādēļ programmas īstenošana jāsāk pēc iespējas ātrāk. Lai tas notiktu, atbalstām plašāku komercbanku iesaisti un visu iesaistīto pušu izpratni par programmas nepieciešamību. Te nav vietas ilgstošām diskusijām, ir jāsāk kopīgs darbs," uzsvēra finanšu ministrs Jānis Reirs (V).

Saskaņā ar VAS "Latvijas attīstības finanšu institūcija "Altum"" sniegto informāciju šāds finansējuma apjoms ir pietiekams 640 galvojumu izsniegšanai. Galvojumu apjoms ir atkarīgs no aizdevuma summas.

Atbilstoši "Citadeles" sniegtajai informācijai aizdevumu apjoms ir mazāks, nekā sākotnēji plānots. Tas rada iespēju izsniegt vairāk galvojumu. Saskaņā ar "Citadeles" sniegto informāciju no 99 kredīta pieteikumiem 62% interesentu ir pieprasījuši kredīta summu no 10 000 eiro līdz 40 000 eiro.

Gadījumā, ja pirmā mājokļa galvojumu programmai nav pieejami pietiekoši līdzekļi, papildu finansējuma piešķiršanas iespēja jāskata likuma "Par valsts budžetu 2016.gadam" sagatavošanas procesā.

Kā ziņots, "Citadele" patlaban ir vienīgā banka Latvijā, kas iesaistījusies valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem un izsniedz hipotekāros kredītus ar valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem. Ģimenes ar bērniem bankā "Citadele" var saņemt hipotekāros kredītus ar atvieglotiem nosacījumiem pirmajai iemaksai un iespēju saņemt bankas finansējumu līdz 95% no mājokļa tirgus vērtības.

Sākotnēji šai programmai valsts atvēlēja 332 678 eiro, bet janvāra beigās valdība nolēma pirmā mājokļa programmas finansēšanai papildus novirzīt 635 295 eiro.

Jau ziņots, ka hipotekāro kredītu ar valsts galvojumu pirmā saņems kāda ģimene no Rīgas, aģentūru LETA informēja bankā "Citadele".

Hipotekāro kredītu ar valsts galvojumu pirmā saņem ģimene no Rīgas

06.02.2015

Bezcerīgo parādu dzēšana pagaidām paliek iedzīvotāju problēma

09.02.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

3

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

4

Vidusmēra latvietim pieejami dzīvokļi Jūrmalā

5

Šogad interjerā dominēs lielformāta māksla

6

Decembrī sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 0,5%

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā