Pirmā mājokļa iegādes programmā lielākoties prasa aizdevumu no 10 000 līdz 40 000 eiro

No 99 kredīta pieteikumiem AS Citadele banka (Citadele) pirmā mājokļa iegādes programmā 62% interesentu ir pieprasījuši kredīta summu no 10 000 eiro līdz 40 000 eiro, liecina AS Citadele banka (Citadele) informācija.

Finanšu ministrijā aģentūru LETA informēja, ka ministrija atbalsta plašāku komercbanku iesaisti pirmā mājokļa galvojumu programmas īstenošanā. Programmas darbība tika sākta ar 332 678 eiro, bet janvāra beigās valdība nolēma pirmā mājokļa programmas finansēšanai papildus novirzīt 635 295 eiro. Pašreiz programmai pieejamais finansējums ir 967 973 eiro.

"Pirmā mājokļa iegādes galvojumu programmas īstenošanā vispirms jādomā par iedzīvotāju labklājību. Tādēļ programmas īstenošana jāsāk pēc iespējas ātrāk. Lai tas notiktu, atbalstām plašāku komercbanku iesaisti un visu iesaistīto pušu izpratni par programmas nepieciešamību. Te nav vietas ilgstošām diskusijām, ir jāsāk kopīgs darbs," uzsvēra finanšu ministrs Jānis Reirs (V).

Saskaņā ar VAS "Latvijas attīstības finanšu institūcija "Altum"" sniegto informāciju šāds finansējuma apjoms ir pietiekams 640 galvojumu izsniegšanai. Galvojumu apjoms ir atkarīgs no aizdevuma summas.

Atbilstoši "Citadeles" sniegtajai informācijai aizdevumu apjoms ir mazāks, nekā sākotnēji plānots. Tas rada iespēju izsniegt vairāk galvojumu. Saskaņā ar "Citadeles" sniegto informāciju no 99 kredīta pieteikumiem 62% interesentu ir pieprasījuši kredīta summu no 10 000 eiro līdz 40 000 eiro.

Gadījumā, ja pirmā mājokļa galvojumu programmai nav pieejami pietiekoši līdzekļi, papildu finansējuma piešķiršanas iespēja jāskata likuma "Par valsts budžetu 2016.gadam" sagatavošanas procesā.

Kā ziņots, "Citadele" patlaban ir vienīgā banka Latvijā, kas iesaistījusies valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem un izsniedz hipotekāros kredītus ar valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem. Ģimenes ar bērniem bankā "Citadele" var saņemt hipotekāros kredītus ar atvieglotiem nosacījumiem pirmajai iemaksai un iespēju saņemt bankas finansējumu līdz 95% no mājokļa tirgus vērtības.

Sākotnēji šai programmai valsts atvēlēja 332 678 eiro, bet janvāra beigās valdība nolēma pirmā mājokļa programmas finansēšanai papildus novirzīt 635 295 eiro.

Jau ziņots, ka hipotekāro kredītu ar valsts galvojumu pirmā saņems kāda ģimene no Rīgas, aģentūru LETA informēja bankā "Citadele".

Hipotekāro kredītu ar valsts galvojumu pirmā saņem ģimene no Rīgas

06.02.2015

Bezcerīgo parādu dzēšana pagaidām paliek iedzīvotāju problēma

09.02.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

2

Izsolē pārdod vienu no izcilākajām baroka laikmeta koka celtnēm Rīgā – Nordeķu muižu

3

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

4

"Mežaparka Rezidencēs" jaunas biroju ēkas pamatos tiek iemūrēta laika kapsula

5

Rīgas vēsturiskajā centrā tiek celts dzīvojamais kvartāls "Lofts&Rosegold"

6

Iedzīvotāji Rīgā vēl pāris gadus būs aktīvi dzīvokļu pircēji

City24 redaktora izvēle

alt

Mājokļi tiem, kas tīko pēc mūsdienīgas un krāsainas vides

alt

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

alt

Iedzīvotāji Rīgā vēl pāris gadus būs aktīvi dzīvokļu pircēji