"Citadeles" mājokļu kreditēšanas programmā parakstīts pirmais aizdevuma līgums par dzīvokļa iegādi 52 600 eiro apmērā

AS Citadele banka (Citadele) mājokļu kreditēšanas programmā parakstīts pirmais līgums par dzīvokļa iegādi 52 600 eiro apmērā, pirmdien žurnālistus informēja bankā.

Pirmdien banka ar Bērziņu ģimeni no Rīgas parakstījusi līgumu par hipotekāro kredītu ar valsts galvojumu.

Bērziņu ģimene, kas patlaban mitinās mazā dzīvoklī Purvciemā, iegādājusies vairāk nekā 70 kvadrātmetrus plašu dzīvokli jaunā ēkā Pļavniekos, kurā tiks ierīkotas trīs istabas. Jaunā mājokļa cena ir 52 600 eiro. Bankas sniegtais finansējums dzīvokļa iegādei, izvērtējot klienta maksātspēju un ņemot vērā valsts galvojumu, ir 39 516 eiro, kas ir par 3952 eiro vairāk, nekā būtu, ja kredītam nebūtu valsts galvojuma. Pašu finansējums jeb pirmā iemaksa, kas ģimenei bija nepieciešama mājokļa iegādei, bija 13 084 eiro. Savukārt valsts galvojums bija 3952 eiro. Kredīta termiņš ir 20 gadi, un ikmēneša maksājums ģimenei par jauno mājokli ir 270 eiro.

"Citadeles" Privātpersonu kreditēšanas daļas vadītāja Baiba Tētiņa informēja, ka kopumā trīs nedēļu laikā par iespēju saņemt hipotekāro kredītu ar valsts galvojumu un atvieglotiem nosacījumiem pirmajai iemaksai interesējušās vairāk nekā 1800 ģimenes. Savukārt dokumentus kredīta saņemšanai iesniegušas 110 ģimenes, ar kurām tuvākajā laikā tiks parakstīti hipotekārā aizdevuma līgumi.

Vislielākā interese par "Citadeles" mājokļa kreditēšanas programmu ir Rīgā (78%), savukārt 62% interesentu vēlas saņemt kredītu līdz 40 000 eiro, 38% ģimeņu interesējas par kredītu, kas pārsniedz 40 000 eiro. Lielākoties ģimenes ir gatavas uzņemties kredītsaistības par divistabu un trīsistabu dzīvokļu iegādi. Savukārt reģionos cilvēki vēlas iegādāties arī privātmājas.

Teju pusē ģimeņu (48%), kas "Citadeles" kreditēšanas programmas ietvaros vēlas iegādāties mājokli, aug viens bērns, 38% - divi bērni, bet 13% - trīs un vairāk bērnu. 31% no vecākiem ir vecumā līdz 30 gadiem, 6% - virs 40 gadiem, bet 63% - vecumā starp 30 un 40 gadiem.

Tētiņa skaidroja, ka visbiežāk uz konsultācijām "Citadelē" ģimenes nāk, nenoskatījušas konkrētu īpašumu. Patlaban ģimenes paralēli meklē gan mājokli, gan konsultējas ar banku un formē nepieciešamos dokumentus aizdevuma saņemšanai.

Kā ziņots, "Citadele" patlaban ir vienīgā banka Latvijā, kas iesaistījusies valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem un izsniedz hipotekāros kredītus ar valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem. Ģimenes ar bērniem bankā "Citadele" var saņemt hipotekāros kredītus ar atvieglotiem nosacījumiem pirmajai iemaksai un iespēju saņemt bankas finansējumu līdz 95% no mājokļa tirgus vērtības.

Sākotnēji šai programmai valsts atvēlēja 332 678 eiro, bet janvāra beigās valdība nolēma pirmā mājokļa programmas finansēšanai papildus novirzīt 635 295 eiro.

Saskaņā ar VAS "Latvijas attīstības finanšu institūcija "Altum"" sniegto informāciju šāds finansējuma apjoms ir pietiekams 640 galvojumu izsniegšanai. Galvojumu apjoms ir atkarīgs no aizdevuma summas.

MV Hotels jaunās viesnīcas būvniecībā Vecrīgā plāno investēt 13 miljonus eiro

09.02.2015

Būvniecības valsts kontroles birojs drīzumā uzsāks sabiedrisko ēku drošības stāvokļa pārbaudes

10.02.2015

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdaugavas jaunie projekti vērs durvis mājokļu pircējiem

2

Četras Latgales īpašumu pērles, kas gaida savus īpašniekus

3

Klientu nedēļa ciematā DAILAS Ādažos – Tava iespēja rast jaunu mājvietu ģimenei

4

Ziedošas pļavas, svaigs gaiss un miers - lauku īpašumi, kur aizmirst ikdienas steigu

5

Dabas ieskautā mājvieta: aicina uz Atvērto durvju dienu Zirņusalā

6

Tavas mājas Jūrmalā: piedāvā iegādāties dzīvokļus jaunajā projektā Library House Jurmala

City24 redaktora izvēle

alt

Soli pa solim: iekārtojam guļamistabu

alt

Četras Latgales īpašumu pērles, kas gaida savus īpašniekus

alt

Interjera dizaina aktualitātes 2018. gadā: atskats uz Salone del Mobile 2018