Deputāti rosina samazināt slieksni nekustamā īpašuma vērtībai, par kura iegādi piešķir termiņuzturēšanās atļauju

Vairāki deputāti priekšlikumos grozījumiem Imigrācija likumā rosina mainīt nekustamā īpašuma vērtību, par kuru piešķirt termiņuzturēšanās atļauju Latvijā.

Pašlaik likumā noteikts, ka termiņuzturēšanās atļaujas pieprasīšanai ārzemniekam jāiegādājas nekustamais īpašums, kura vērtība nav mazāka par 250 000 eiro.

Parlamentārietis Inesis Boķis (V) rosina noteikt, ka termiņuzturēšanās atļaujas var piešķirt cilvēkam, kuram Rīgā vai Jūrmalā pieder viens vai ne vairāk par trīs īpašumiem, kuru kopējā vērtība nav mazāka par 180 000 eiro.

Tāpat deputāts rosina paredzēt, ka vairākos novados termiņuzturēšanās atļaujas iegūšanai varētu piederēt trīs nekustamie īpašumi, kuru kopējā vērtība nav mazāka par 90 000 eiro. Tas attiektos uz Ādažu, Aizkraukles, Alojas, Amatas, Auces, Babītes, Baldones, Bauskas, Brocēnu, Carnikavas, Cēsu, Dobeles, Engures, Ērgļu, Garkalnes, Iecavas, Ikšķiles, Inčukalna, Jaunjelgavas, Jaunpils, Jelgavas, Kandavas, Kocēnu, Kokneses, Ķeguma, Ķekavas, Lielvārdes, Limbažu, Mālpils, Mārupes, Mērsraga, Neretas, Ogres, Ozolnieku, Pārgaujas, Pļaviņu, Priekuļu, Raunas, Ropažu, Rundāles, Salacgrīvas, Salaspils, Saulkrastu, Sējas, Siguldas novada, Stopiņu, Talsu, Tērvetes, Tukuma, Vecpiebalgas un Vecumnieku novadiem, kā arī Jelgavas pilsētu.

Savukārt pārējās teritorijās uzturēšanās atļauju varētu iegūt, iegādājoties trīs īpašumus vismaz 50 000 eiro vērtībā.

Iegādāto nekustamo īpašumu kopējā kadastrālā vērtībā Rīgā un Jūrmalā to iegādes brīdī nevar būt mazāka par 58 000 eiro, iepriekš uzskaitītajos novados - vismaz 28 000 eiro vērtībā, bet pārējās teritorijās - vismaz 8000 eiro vērtībā. Ja kadastrālā vērtība ir mazāka, nekustamo īpašumu kopēja vērtība saskaņā ar sertificēta vērtētāja noteikto īpašuma tirgus vērtību nedrīkst būt zemāka par attiecīgi 180 000, 90 000 un 50 000 eiro.

Boķis rosina izmaiņas termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanā par vērtspapīru iegādi, ieguldījumos uzņēmumos un tad, ja ārzemniekam ir pakārtotās saistības ar Latvijas kredītiestādi.

Savukārt deputāts Vilnis Ķirsis (V) rosina ļaut ārzemniekiem pieprasīt termiņuzturēšanās atļauju par nekustamā īpašuma ārpus Rīgas plānošanas reģiona iegādāšanos ar kopējo vērtību vismaz 125 000 eiro, tātad par divreiz mazāku summu, nekā noteikts pašlaik. Politiķis mudina noteikt, ka termiņuzturēšanās atļauju var pieprasīt, ja ārzemnieks ir iegādājies un viņam pieder Latvijā ne vairāk kā trīs nekustamie īpašumi, kuru kopējā vērtība ir ne mazāka par 125 000 eiro, bet Rīgas plānošanas reģionā - 250 000 eiro.

Grozījumi paredz valdībai tiesības apturēt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu par nekustamā īpašuma iegādāšanos, par ieguldījumu veikšanu jaunas vai jau pastāvošas kapitālsabiedrības pamatkapitālā, par pakārtotām saistībām ar Latvijas kredītiestādi vai par valsts vērtspapīru iegādi. Minētajiem gadījumiem likumā ir noteikta ieguldījumu minimālā summa.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija iepriekš atbalstīja IeM priekšlikumus.

Līdz 10.februārim deputāti varēja iesniegt priekšlikumus grozījumiem Imigrācijas likumā par ierobežojumiem uzturēšanās atļauju izsniegšanā par nekustamā īpašuma iegādi uz otro lasījumu.

Iesakām:   Apskati īpašo piedāvājumu jaunumus!

Īpašumu tirgus: pašmāju pircēji cer uz cenu samazināšanos

11.02.2015

alt
alt

Galvenais pamudinājums mājokļa iegādei būtu ienākumu pieaugums

11.02.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

2

TOP 5 virtuves dizaina trendi, kas ir aktuāli šoruden

3

Ielūdz uz Atvērto durvju dienu vēsturiskā dzīvojamā ēkā Rīgas centrā

4

A. Kostins: Latvijā katru gadu pieaug nebanku kredītu izsniegtais apjoms

5

"Mežaparka Rezidencēs" jaunas biroju ēkas pamatos tiek iemūrēta laika kapsula

6

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

City24 redaktora izvēle

alt

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

alt

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

alt

TOP 5 virtuves dizaina trendi, kas ir aktuāli šoruden