Gada sākumā netipiski augsta interese par dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos

Pēc Ober Haus datiem, janvārī Rīgā vidējās cenas neremontētu sērijveida dzīvokļu segmentā palikušas nemainīgas un uz šo brīdi vidēji sastāda 650.7 eiro par vienu kvadrātmetru. Salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena par vienu kvadrātmetru ir pieaugusi par 4,1%.

Pēc Zemesgrāmatas datiem Rīgas pilsētā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaits šā gada janvāra mēnesī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir samazinājies par 33.4%. Taču, kā secina Ober Haus speciālisti, to pagaidām vēl nevar atzīmēt kā tendenci, kas būtu saistīta ar plānotajām izmaiņām Maksātnespējas likumā, jo klientu aktivitāte ir liela. Drīzāk tas saistīts ar faktu, ka daudzi pircēji gaida krasu cenu samazinājumu, līdz ar ko nesteidz pirkt īpašumu, pagaidām to tikai noskatot.

Janvārī interese par dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos bija gada sākumam netipiski augsta. Pircēji interesējās gan par nelieliem vienas līdz divu istabu dzīvokļiem, gan lielākiem trīs līdz četru istabu dzīvokļiem. Lielākā interese tika izrādīta par dzīvokļiem ar nelielām platībām cenu kategorijā līdz 30 000 eiro, taču pietiekami liela interese bija arī par dzīvokļiem cenu kategorijā līdz pat 50 000 eiro.

Ņemot vērā esošo sērijveida dzīvokļu cenu līmeni Rīgas pilsētā, darbaspēka koncentrēšanos galvaspilsētā, augošo īres tirgu, Ober Haus speciālisti nav novērojuši būtisku cenas samazināšnos. Cenu amplitūda dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos joprojām ir ļoti dažāda – gan atbilstoša tirgus situācijai, kas sastāda 450 līdz 700 eiro par vienu kvadrātmetru, gan neatbilstoša tirgus situācijai, kas sastāda no 800 līdz pat 1000 eiro par vienu kvadrātmetru. Lai gan daļa dzīvokļu īpašnieku ir gatavi nolaist cenu. Tie dzīvokļu īpašnieki, kas nav gatavi samazināt īpašuma cenu, izskata iespēju izīrēt savus dzīvokļus.

Analizējot LR Valsts Zemes Dienesta datus, Ober Haus speciālisti novēroja nelielu pārdošanas cenu samazinājumu, salīdzinot to ar iepriekšējiem mēnešiem.  Taču šī tendence skaidrojama ar faktu, ka kopējais labu un remontētu dzīvokļa īpašumu piedāvājums Rīgas pilsētā ir būtiski samazinājies un tirgū eksponēti galvenokārt remontējami un sliktā stāvoklī esoši īpašumi, no kuriem liela daļa ir banku meitas uzņēmumu pārņemtie dzīvokļi. Šāda veida īpašumi šobrīd ir aktuāli un pieprasīti, izdevīgo kredītnosacījumu dēl, jo bieži vien iespējams saņemt līdz pat 90% lielu hipotekāro kredītu.

Iesakām: Apskati īpašo piedāvājumu jaunumus!

 

Straujuma neredz iespēju samazināt termiņuzturēšanās atļauju saņemšanas slieksni

11.02.2015

Denacionalizēto māju dzīvokļu īrnieku pārcelšanās pabalstiem nepieciešami 13 miljoni eiro

12.02.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks