Denacionalizēto māju dzīvokļu īrnieku pārcelšanās pabalstiem nepieciešami 13 miljoni eiro

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja šodien noteica, ka 2016.gadā dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstiem būs nepieciešami 13 miljoni eiro, ja 50% jeb 6,5 miljonus eiro nodrošinās valsts, kā tas noteikts normatīvajos aktos.

Rīgā uz šā gada 1.janvārī bija reģistrētas 569 personas (ģimenes) no denacionalizētām mājām, kas vēlas saņemt dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstus. Uz šo pabalstu var pretendēt tās personas (ģimenes), kuras dzīvo denacionalizētajās vai likumīgajiem īpašniekiem atdotajās mājās un ir lietojušas tajās dzīvojamo telpu līdz īpašuma tiesību atjaunošanai, ja pēdējo trīs mēnešu vidējie ienākumi pēc nodokļu nomaksas vienai personai nepārsniedz 400 eiro mēnesī, bet, ja dzīvojamo telpu īrē divas un vairāk personas, vidējie ienākumi nepārsniedz 320 eiro mēnesī vienai personai, kā arī viņu naudas līdzekļu un vērtspapīru uzkrājumi nepārsniedz piecu mēnešu minimālās darba algas apmēru.

Pēdējo reizi pārcelšanās pabalsti tika izmaksāti 2009.gadā, bet pēc tam valsts vairākus gadus pēc kārtas atteica līdzfinansējumu šī pabalsta izmaksai. Līdz ar to dzīvokļu rindā esošie denacionalizēto namu dzīvokļu īrnieki nevar atrisināt savas mājokļa problēmas, izmantojot šo palīdzības veidu.

Komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (GKR) norāda, ka cerības, ka valsts piedalīsies šī pabalsta izmaksāšanā, ir ļoti mazas. Tikmēr no pašvaldības puses ir sperts solis, iezīmējot pabalstiem nepieciešamo finansējumu.

Rīgas domes deputāts Valdis Gavars (V) komitejas sēdē izteica viedokli, ka pašvaldība nākamgad varētu nodrošināt visu pabalstiem nepieciešamo summu, tādējādi gan palīdzot cilvēkiem, gan arī šādi pamatojot, ka pašvaldības budžetā ir līdzekļi. Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes pārstāvji savukārt uzsvēra, ka denacionalizācijas jautājums ir visas valsts mēroga jautājums, tādēļ būtu tikai godīgi, ja šos pabalstus nodrošinātu arī valsts.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam līdz 1.martam jāsniedz informācija Ekonomikas ministrijai par dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta reģistrā iekļauto personu skaitu, 2016.gadā plānoto Rīgas pašvaldības budžeta finansējumu dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstam, kā arī paredzēto personu skaitu, kurām tiks izmaksāts dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsts.

2016.gadā pabalstu izmaksai nepieciešamo līdzekļu apjoms vēl jāapstiprina Rīgas domei.

Iesakām:   Apskati īpašo piedāvājumu jaunumus!

Gada sākumā netipiski augsta interese par dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos

11.02.2015

alt

Saeima konceptuāli atbalsta ieceri par "nolikto atslēgu" principu kā izvēles iespēju

12.02.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Viens no arhitekta Modra Ģelža pēdējiem veikumiem – privātmāja Mežaparkā

2

Atvērto durvju dienas - noķer "Lielo lomu" Rīgas centra jaunajos projektos

3

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

4

"Magdelēnas kvartālā" pārdots jau katrs ceturtais dzīvoklis

5

Maskavas forštate – no rīdzinieku bieda līdz unikālai dzīvesvietai ar milzīgu potenciālu

6

Zirņu sala - gleznainā sala, ko no trīs pusēm apskalo Daugavas ūdeņi

City24 redaktora izvēle

alt

Rudens mājīgums uz tava balkona

alt

Mārupe – iecienītais Pierīgas ciemats, kur harmoniska vide satiek mūsdienu komfortu

alt

No īpašnieka: četri moderni dzīvokļi, kuros baudīt galvaspilsētas šarmu