Sods par cenu nenorādīšanu latos un eiro varēs sasniegt 1000 latu

Komersantiem, kuri no šā gada 1.oktobra līdz 31.decembrim preces vai pakalpojuma galīgo cenu nebūs norādījuši divās valūtās - latos un eiro -, varēs uzlikt sodu līdz 1000 latu, šodien preses konferencē sacīja Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) vadītāja Baiba Vītoliņa.

Tajā pašā laikā viņa uzsvēra, ka sākotnēji PTAC aicinās komersantus novērst šo nepilnību un sodu nepiemēros. Sodu varētu sākt piemērot, atkārtoti konstatējot nepilnības.

"1000 latu būs maksimālais sods, un praksē noteikti to nepiespriedīsim. Praksē, konstatējot pārkāpumus cenu norādīšanas kārtībā, līdz šim sodus neesam piemērojuši un arī par kļūdām parasti nepiemēro administratīvos sodus," uzsvēra Vītoliņa.

Tāpat Vītoliņa informēja, ka nolūkā sniegt iespēju patērētājiem sekot līdzi preču un pakalpojumu cenām, trīs mēnešus pirms eiro ieviešanas dienas un sešus mēnešus pēc eiro ieviešanas dienas precēm un pakalpojumiem cena būs jānorāda gan latos, gan eiro. Pēc viņas teiktā, savlaicīga cenu norādīšana latos un eiro ļaus patērētājam sekot līdzi cenām un aprast ar jauno valūtu, kā arī sniegs iespēju salīdzināt preces un pakalpojumu cenas latos un eiro.

Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Juris Pūce informēja, ka laika periodā no šā gada 1.oktobra līdz 2013.gada 31.decembrim pārdevējiem un pakalpojumu sniedzējiem papildus cenu norādīšanai latos būs jānorāda arī eiro. Eiro valūtā obligāti būs jānorāda preces vai pakalpojuma galīgā pārdošanas cena. Pārējo cenu norādīšana, piemēram, noteiktas mērvienības cenu un sākotnējo cenu norādīšana eiro nebūs obligāta, tomēr pārdevēji un pakalpojumu sniedzēji varēs norādīt cenas abās valūtās.

Savukārt laika periodā no 2014.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 20.jūnijam papildus cenu norādīšanai eiro būs jānorāda cenas latos. Latos obligāti būs jānorāda galīgā pārdošanas cena. Pārējo cenu norādīšana latos nebūs obligāta, tomēr tirgotāji un pakalpojumu sniedzēji būs tiesīgi visas cenas norādīt abās valūtās.

Jau ziņots, ka cenu norādīšanai latos un eiro būs izņēmumi, paredz šodien valdībā atbalstītie grozījumi kārtībā, kādā norādāmas preču un pakalpojumu cenas.

Noteikumu projekts nosaka vairākus izņēmumus cenu norādīšanas kārtībai divās valūtās. Izņēmumi attieksies uz mērvienības cenu norādīšanas kārtību mazās tirdzniecības vietās, kurās nav iespējams nodrošināt noteiktas mērvienības cenas norādīšanu patērētājam viegli identificējamā un skaidri salasāmā veidā. Izņēmums attieksies arī uz cenu norādīšanas kārtību elektroniskajos displejos, kas tehnisku iemeslu dēļ nepieļauj norādīt cenu divās valūtās, skaitļu izložu kuponiem, momentloterijām un skaitļu izložu kvītīm, kas drukātas līdz 2013.gada decembrim, un elektroniskajā vidē - cenas norāda divās valūtās, piedāvājot izmantot valūtas konvertācijas kalkulatoru.

Ievērojot to, ka eiro ieviešanas diena ir paredzēta 2014.gada 1.janvārī, grozījumiem ir jāstājas spēkā trīs mēnešus iepriekš - 2013.gada 1.oktobrī.

Kā jau ziņots, Latvija jau kopš 2012.gada septembra izpilda visus ekonomiskos Māstrihtas kritērijus, tāpēc valdība šā gada marta sākumā nolēma vērsties Eiropas Komisijā un Eiropas Centrālajā bankā ar lūgumu izvērtēt mūsu valsts atbilstību uzņemšanai eirozonā.

Institūciju sagatavotie konverģences ziņojumi tiek gaidīti jūnijā, bet 9.jūlijā ES Padomē tiks pieņemts gala lēmums par mūsu valsts dalību eirozonā.

"Balsts": Rīgas centrā un dažos mikrorajonos dzīvokļu cenas aprīlī augušas minimāli

08.05.2013

Maija ceturtdienās Ektornet aicina uz atvērto durvju dienām Baložos

08.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

6

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks