NĪ aģentu sertifikācija un profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana – garantija veiksmīgiem darījumiem

Pieaugot to Latvijas iedzīvotāju skaitam, kuri izvēlas iegādāties mājokli ar nekustamo īpašumu (NĪ) aģentu starpniecību, augusi arī interese par iespējām saņemt atlīdzinājumu gadījumos, kad aģentu netīšas darbības rezultātā radušies zaudējumi. Lai izvairītos no zaudējumiem, kas dažkārt rodas, veicot šāda tipa darījumus, apdrošināšanas nozares eksperti aicina izvēlēties NĪ aģentus, kuru profesionālā darbība ir apdrošināta, bet kvalifikāciju apliecina sertifikāts.

“Ikvienam saprātīgam nekustamā īpašuma pircējam vai pārdevējam ir svarīgi, lai viņa izvēlētajam NĪ aģentam ir profesionalitāti un kvalifikāciju apliecinošs sertifikāts. Tomēr, lai cik arī zinošs un izdarīgs būtu aģents, neviens nav pasargāts no nejaušām kļūdām, kas var radīt lielākus vai mazākus zaudējumus. Šādos gadījumos no neparedzētiem zaudējumiem var pasargāt NĪ aģenta civiltiesiskās atbildības apdrošināšana,” saka Raivis Štrauss, apdrošināšanas sabiedrības „BTA Insurance Company” SE Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas produktu vadītājs.

Nekustamo īpašumu aģentu profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana sedz zaudējumus, kas radušies NĪ aģenta neuzmanības vai kļūdas dēļ. Sadarbojoties ar apdrošinātu NĪ aģentu, netīšas darbības rezultātā, piemēram, nozaudētu īpašuma atslēgu vai dokumentu radītos finansiālos zaudējumus vai mantai nodarītos bojājumus, ja to atlīdzināšanas pienākums vainīgajai personai izriet no normatīvajiem aktiem, sedz apdrošināšanas sabiedrība. Apdrošināšanas nozares eksperti norāda, ka zaudējumi, kas tiek atlīdzināti, balstoties uz profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas līgumu, trešajām personām ir dokumentāli jāpamato.

Apdrošināšanas brokeru un risku vadības konsultantu kompānijas AON Latvijas filiāles Klientu apkalpošanas nodaļas direktors Ivars Ķiecis uzsver, ka NĪ speciālista zināšanas un kompetenci apliecinošs sertifikāts un profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana darbojas kā dubults drošības tīkls un pasargā gan aģenta, gan klienta intereses. „Pašlaik Latvijā NĪ aģentu profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana ir brīvprātīga, un to lielākoties veic tikai sertificētie nozares profesionāļi. Apzinoties, ka nākotnē var nākties sastapties ar situāciju, kad netīšas, kļūdainas darbības rezultātā trešajai personai tiek radīti zaudējumi, šādā veidā pasargāts tiek ne tikai pats aģents, bet arī viņa klients.”

„Arvien biežāk redzam, ka sabiedrība atzinīgi novērtē to drošības sajūtu, ko sniedz gan aģenta zināšanas un kompetenci apliecinošs sertifikāts, gan civiltiesiskās atbildības apdrošināšana. Atbalstot profesionālu un atbildīgu NĪ aģentu darbību, Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācija (LANĪDA) jau devīto gadu regulāri veic savu biedru – sertificēto NĪ aģentu profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu,” stāsta Irina Sjarki, Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas izpilddirektore.

Ja klientam rodas šaubas par konkrētā aģenta darbību un kvalifikāciju, viņa aicina lūgt aģentam uzrādīt gan kvalifikāciju apliecinošu sertifikātu, gan apdrošināšanas polisi vai vērsties pēc šīs informācijas asociācijā LANĪDA.

Iesakām: Ieskaties jaunākajos dzīvokļu īres piedāvājumos!

Interese par dzīvokļiem Rīgas centrā no nerezidentu puses ir izzudusi

16.02.2015

alt
alt

Atvērto durvju diena piecstāvu dzīvojamā namā Teikā

16.02.2015

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Četras Latgales īpašumu pērles, kas gaida savus īpašniekus

2

Ziedošas pļavas, svaigs gaiss un miers - lauku īpašumi, kur aizmirst ikdienas steigu

3

Pārdaugavas jaunie projekti vērs durvis mājokļu pircējiem

4

Dabas ieskautā mājvieta: aicina uz Atvērto durvju dienu Zirņusalā

5

Noskaidroti konkursa "Gada aģenti 2018" uzvarētāji

6

Interjera dizaina aktualitātes 2018. gadā: atskats uz Salone del Mobile 2018

City24 redaktora izvēle

alt

Ieteikumi veiksmīgai industriālā dizaina elementu ieviešanai mājvietā

alt

Soli pa solim: iekārtojam guļamistabu

alt

Četras Latgales īpašumu pērles, kas gaida savus īpašniekus