NĪ aģentu sertifikācija un profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana – garantija veiksmīgiem darījumiem

Pieaugot to Latvijas iedzīvotāju skaitam, kuri izvēlas iegādāties mājokli ar nekustamo īpašumu (NĪ) aģentu starpniecību, augusi arī interese par iespējām saņemt atlīdzinājumu gadījumos, kad aģentu netīšas darbības rezultātā radušies zaudējumi. Lai izvairītos no zaudējumiem, kas dažkārt rodas, veicot šāda tipa darījumus, apdrošināšanas nozares eksperti aicina izvēlēties NĪ aģentus, kuru profesionālā darbība ir apdrošināta, bet kvalifikāciju apliecina sertifikāts.

“Ikvienam saprātīgam nekustamā īpašuma pircējam vai pārdevējam ir svarīgi, lai viņa izvēlētajam NĪ aģentam ir profesionalitāti un kvalifikāciju apliecinošs sertifikāts. Tomēr, lai cik arī zinošs un izdarīgs būtu aģents, neviens nav pasargāts no nejaušām kļūdām, kas var radīt lielākus vai mazākus zaudējumus. Šādos gadījumos no neparedzētiem zaudējumiem var pasargāt NĪ aģenta civiltiesiskās atbildības apdrošināšana,” saka Raivis Štrauss, apdrošināšanas sabiedrības „BTA Insurance Company” SE Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas produktu vadītājs.

Nekustamo īpašumu aģentu profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana sedz zaudējumus, kas radušies NĪ aģenta neuzmanības vai kļūdas dēļ. Sadarbojoties ar apdrošinātu NĪ aģentu, netīšas darbības rezultātā, piemēram, nozaudētu īpašuma atslēgu vai dokumentu radītos finansiālos zaudējumus vai mantai nodarītos bojājumus, ja to atlīdzināšanas pienākums vainīgajai personai izriet no normatīvajiem aktiem, sedz apdrošināšanas sabiedrība. Apdrošināšanas nozares eksperti norāda, ka zaudējumi, kas tiek atlīdzināti, balstoties uz profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas līgumu, trešajām personām ir dokumentāli jāpamato.

Apdrošināšanas brokeru un risku vadības konsultantu kompānijas AON Latvijas filiāles Klientu apkalpošanas nodaļas direktors Ivars Ķiecis uzsver, ka NĪ speciālista zināšanas un kompetenci apliecinošs sertifikāts un profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana darbojas kā dubults drošības tīkls un pasargā gan aģenta, gan klienta intereses. „Pašlaik Latvijā NĪ aģentu profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana ir brīvprātīga, un to lielākoties veic tikai sertificētie nozares profesionāļi. Apzinoties, ka nākotnē var nākties sastapties ar situāciju, kad netīšas, kļūdainas darbības rezultātā trešajai personai tiek radīti zaudējumi, šādā veidā pasargāts tiek ne tikai pats aģents, bet arī viņa klients.”

„Arvien biežāk redzam, ka sabiedrība atzinīgi novērtē to drošības sajūtu, ko sniedz gan aģenta zināšanas un kompetenci apliecinošs sertifikāts, gan civiltiesiskās atbildības apdrošināšana. Atbalstot profesionālu un atbildīgu NĪ aģentu darbību, Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācija (LANĪDA) jau devīto gadu regulāri veic savu biedru – sertificēto NĪ aģentu profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu,” stāsta Irina Sjarki, Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas izpilddirektore.

Ja klientam rodas šaubas par konkrētā aģenta darbību un kvalifikāciju, viņa aicina lūgt aģentam uzrādīt gan kvalifikāciju apliecinošu sertifikātu, gan apdrošināšanas polisi vai vērsties pēc šīs informācijas asociācijā LANĪDA.

Iesakām: Ieskaties jaunākajos dzīvokļu īres piedāvājumos!

Interese par dzīvokļiem Rīgas centrā no nerezidentu puses ir izzudusi

16.02.2015

alt
alt

Atvērto durvju diena piecstāvu dzīvojamā namā Teikā

16.02.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

6

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts