NĪ aģentu sertifikācija un profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana – garantija veiksmīgiem darījumiem

Pieaugot to Latvijas iedzīvotāju skaitam, kuri izvēlas iegādāties mājokli ar nekustamo īpašumu (NĪ) aģentu starpniecību, augusi arī interese par iespējām saņemt atlīdzinājumu gadījumos, kad aģentu netīšas darbības rezultātā radušies zaudējumi. Lai izvairītos no zaudējumiem, kas dažkārt rodas, veicot šāda tipa darījumus, apdrošināšanas nozares eksperti aicina izvēlēties NĪ aģentus, kuru profesionālā darbība ir apdrošināta, bet kvalifikāciju apliecina sertifikāts.

“Ikvienam saprātīgam nekustamā īpašuma pircējam vai pārdevējam ir svarīgi, lai viņa izvēlētajam NĪ aģentam ir profesionalitāti un kvalifikāciju apliecinošs sertifikāts. Tomēr, lai cik arī zinošs un izdarīgs būtu aģents, neviens nav pasargāts no nejaušām kļūdām, kas var radīt lielākus vai mazākus zaudējumus. Šādos gadījumos no neparedzētiem zaudējumiem var pasargāt NĪ aģenta civiltiesiskās atbildības apdrošināšana,” saka Raivis Štrauss, apdrošināšanas sabiedrības „BTA Insurance Company” SE Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas produktu vadītājs.

Nekustamo īpašumu aģentu profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana sedz zaudējumus, kas radušies NĪ aģenta neuzmanības vai kļūdas dēļ. Sadarbojoties ar apdrošinātu NĪ aģentu, netīšas darbības rezultātā, piemēram, nozaudētu īpašuma atslēgu vai dokumentu radītos finansiālos zaudējumus vai mantai nodarītos bojājumus, ja to atlīdzināšanas pienākums vainīgajai personai izriet no normatīvajiem aktiem, sedz apdrošināšanas sabiedrība. Apdrošināšanas nozares eksperti norāda, ka zaudējumi, kas tiek atlīdzināti, balstoties uz profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas līgumu, trešajām personām ir dokumentāli jāpamato.

Apdrošināšanas brokeru un risku vadības konsultantu kompānijas AON Latvijas filiāles Klientu apkalpošanas nodaļas direktors Ivars Ķiecis uzsver, ka NĪ speciālista zināšanas un kompetenci apliecinošs sertifikāts un profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana darbojas kā dubults drošības tīkls un pasargā gan aģenta, gan klienta intereses. „Pašlaik Latvijā NĪ aģentu profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana ir brīvprātīga, un to lielākoties veic tikai sertificētie nozares profesionāļi. Apzinoties, ka nākotnē var nākties sastapties ar situāciju, kad netīšas, kļūdainas darbības rezultātā trešajai personai tiek radīti zaudējumi, šādā veidā pasargāts tiek ne tikai pats aģents, bet arī viņa klients.”

„Arvien biežāk redzam, ka sabiedrība atzinīgi novērtē to drošības sajūtu, ko sniedz gan aģenta zināšanas un kompetenci apliecinošs sertifikāts, gan civiltiesiskās atbildības apdrošināšana. Atbalstot profesionālu un atbildīgu NĪ aģentu darbību, Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācija (LANĪDA) jau devīto gadu regulāri veic savu biedru – sertificēto NĪ aģentu profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu,” stāsta Irina Sjarki, Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas izpilddirektore.

Ja klientam rodas šaubas par konkrētā aģenta darbību un kvalifikāciju, viņa aicina lūgt aģentam uzrādīt gan kvalifikāciju apliecinošu sertifikātu, gan apdrošināšanas polisi vai vērsties pēc šīs informācijas asociācijā LANĪDA.

Iesakām: Ieskaties jaunākajos dzīvokļu īres piedāvājumos!

Interese par dzīvokļiem Rīgas centrā no nerezidentu puses ir izzudusi

16.02.2015

alt
alt

Atvērto durvju diena piecstāvu dzīvojamā namā Teikā

16.02.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

2

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

5

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība