Puse no dzīvokļu tirgus Rīgā – jaunie mājokļi

Jauno dzīvokļu pirkumi pirmreizējā un otrreizējā tirgū 2014.gadā veidoja 22,5% no kopējā Rīgas dzīvokļu darījumu skaita, bet, vērtējot pēc darījumu kopējās summas, jauno dzīvokļu īpatsvars sasniedza 50%, liecina nekustamā īpašuma uzņēmuma Latio sagatavotais mājokļu tirgus pārskats.

Pagājušajā gadā Rīgā notika vairāk nekā 7 400 sērijveida, jauno projektu un centra namu dzīvokļu darījumi, kuru kopējā summa pārsniedza 380 miljonus eiro.

“Neraugoties uz ģeopolitiskajiem riskiem un virkni likumdošanas izmaiņu, 2014.gadā interese par jauno dzīvokļu iegādi palielinājās, turklāt arvien nozīmīgāka loma pieprasījuma veidošanā bija vietējiem pircējiem. Šo tendenci apliecina arī jauno dzīvokļu tirgus stabilizēšanās gada beigās – pēc strauja ārzemju pircēju pieprasījuma krituma septembrī un oktobrī gada pēdējos mēnešos darījumu skaits atkal pietuvojās gada pirmās puses līmenim. Kā liecina “Latio” veiktā analīze, nerezidentu īpatsvars jauno dzīvokļu darījumos no 50–70% aprīlī – augustā saruka līdz 15–20% gada pēdējos mēnešos,” skaidro “Latio” klientu apkalpošanas vadītājs Aldis Riekstiņš.

Ārzemju pircēju darījumu īpatsvars Rīgas jauno dzīvokļu tirgū 2014.gadā kopumā veidoja ap 45%.

Pagājušā gada 4.ceturksnī lielākais darījumu skaits jauno dzīvokļu pirmreizējā un otrreizējā tirgū reģistrēts cenu kategorijā starp 50 000 un 100 000 eiro, turklāt vairums darījumu notika tuvāk zemākajam cenu līmenim. Salīdzinājumā ar 3.ceturksni šīs cenu kategorijas īpašumu pirkumu apjoms audzis par nepilniem 30%. “Šajā cenu kategorijā komfortabli jūtas vietējie pircēji, taču atbilstošs piedāvājums ir diezgan ierobežots,” norāda A.Riekstiņš.

Kā liecina “Latio” Jauno mājokļu pārdošanas nodaļas apkopotā informācija, vietējie pircēji galvenokārt meklē dzīvokli labā vietā par īpašuma kvalitātei un tirgus situācijai adekvātu cenu. Pieprasīti ir jaunie dzīvokļi ar divām guļamistabām, mantu novietni un autostāvvietu. Vēlamā pilnas apdares dzīvokļa cena ir 1 200 eiro par kvadrātmetru. Dzīvokļi bez apdares interesē pircējus, ja to cena ir 500 – 700 eiro par kvadrātmetru.

“Vietējo pircēju lēmumu iegādāties jaunos mājokļus nosaka vēlme uzlabot dzīves apstākļus un visbiežāk pamudinājums tam ir situācijas maiņa ģimenē, piemēram, bērnu piedzimšana vai arī bērnu patstāvīgas dzīves uzsākšana. Šādi darījumi parasti ietver arī iepriekšējā mājokļa pārdošanu, kas savukārt kalpo arī kā pirmās iemaksas avots bankas aizdevuma saņemšanai,” skaidro A.Riekstiņš.

Iesakām: Ieskaties jaunākajos dzīvokļu īres piedāvājumos!

"Merks" Rīgā būvēs jaunu daudzfunkcionālu ēku

18.02.2015

"Nolikto atslēgu" principu ievieš kā izvēles iespēju

19.02.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Āgenskalns - zaļais Pārdaugavas centrs un veclaicīgo namu mājvieta

2

Purvciems - rajons, kur mijas padomju mantojums un mūsdienu modernisms

3

Tukuma pusē pārdošanā nonācis ekskluzīvs atpūtas komplekss

4

Klientu diena Klusā centra elitārajā dzīvojamā projektā J5

5

Klientu dienas Salienā: rezervē dzīvokli un saņem 1000 eiro vērtu IKEA dāvanu karti tā iekārtošanai

6

Teika – zaļas vides ieskautais radošuma un tehnoloģiju epicentrs, kas uzplaukst ar jaunu sparu

City24 redaktora izvēle

alt

Ieteikumi, kā piemājas teritorijā radīt īstu Halovīnu gaisotni

alt

Rīgas kodols – tuvais, tālais un klusais centrs. Kādi mājokļi šeit top un jau ir pieejami?

alt

"Bonava Latvija" uzsāk dzīvokļu pārdošanu vērienīgā jaunajā projektā Dreiliņos