Graustu nodoklis nozīmē risku

Nekustamā īpašuma nodokli ar 3% likmi varētu piemērot arī sabrukušām, vidi degradējošām mājām, kam patlaban nodokli nepiemēro.

Tādu ierosinājumu  konceptuāli atbalstīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Nodokļu politikas apakškomisijas deputāti. Iecerēts, ka šādiem graustiem, izvērtējot katru konkrēto situāciju, pašvaldības varēs piemērot nodokļa paaugstināto likmi triju procentu apmērā no kadastrālās vērtības, bet, ja šādai būvei vairs nebūs nekādas vērtības, tad nodokļa aprēķinā ņems vērā zemes vērtību, norādīts Saeimas informācijā.

Šai situācijai beidzot ir jārod risinājums, tāpēc priekšlikumu atbalstījām. Mūsu valstī ir ļoti daudz novārtā atstātu dažādu būvju – sagruvušu mūra žogu un sētu, sabrukušu un vecu fermu, postā aizlaistu kultūras pieminekļu un inženiertehnisko būvju, kā arī dažādu sagruvušu ēku kapu un sanatoriju teritorijās,» situāciju raksturo Nodokļu politikas apakškomisijas priekšsēdētājs Romualds Ražuks.

Tiesa, aptaujāto viedoklis par šāda nodokļa lietderīgumu un efektu  radikāli atšķiras. Konsultāciju SIA E&IC prezidents Romāns Vitkovskis  uzskata, ka tā saucamais graustu nodoklis jau sen bija vajadzīgs, jo daudzi turēja un turpina turēt īpašumu bez jebkādiem ieguldījumiem, cerot uz labāku tirgus situāciju. Savukārt Latvijas Namīpašnieku asociācijas prezidents Dmitrijs Trofimovs šaubās par šāda nodokļa pozitīvo ietekmi un norāda uz ļoti daudziem riskiem. «Kas noteiks, kura ēka ir vidi degradējoša un apdraud cilvēku drošību, pēc kādiem kritērijiem?» jautā D. Trofimovs.

Līvu laukumu, iespējams, varēs daļēji apbūvēt; nākamsezon daļu laukuma atbrīvos no āra kafejnīcām

09.05.2013

Latvijas nekustamais īpašums nav īpaši pieprasīts Krievijas pircēju vidū

09.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

3

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

4

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

5

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē