Darījumu aktivitāte ar individuālās apbūves zemesgabaliem pērn augusi par 14,6%

Darījumu aktivitāte ar individuālās apbūves zemesgabaliem pērn augusi par 14,6%. Pieaugums novērots gan Rīgā (par 17%), gan Rīgas reģionā (par 13,8%), liecina nekustamo īpašumu kompānijas Arco Real Estate sagatavotais Latvijas nekustamo īpašumu tirgus pārskats.

"Tas, ka ir šāds aktivitātes pieaugums, ir laba pazīme, jo bankas šo īpašumu sektoru nekreditē. Tādējādi aktivitātes pieaugums nozīmē, ka ir audzis arī pircēju ekonomiskais potenciāls," skaidro "Arco Real Estate" valdes loceklis Māris Laukalējs.

Lai gan Rīgā darījumu vidējā cena nepieauga, šis fakts vērtējams kā pozitīvs rezultāts, jo pēdējos piecos gados vidējā cena ik gadu samazinājās.

Cenu segmentā no 10 līdz 45 eiro par kvadrātmetru darījumu aktivitāte pieauga par 22%, savukārt cenu segmentā virs 45 eiro par kvadrātmetru tā samazinājās par 5%. Dārgākais darījums pērn reģistrēts Mežaparkā - 293 eiro par kvadrātmetru.

Pieprasītākie zemesgabali pērn bija platībā līdz 1500 kvadrātmetriem, piedāvājumā pārsvarā ir zemesgabali platībā no 400 līdz 500 kvadrātmetriem.

Vidējā darījumu cena Rīgas reģionā samazinājās par 12,8%, jo būtiski - par 73% - pieauga darījumu skaits lētākajā cenu segmentā līdz 10 eiro par kvadrātmetru, piemēram, Dārziņos.

Darījumu skaits cenu segmentā no 20 līdz 30 eiro par kvadrātmetru pērn auga par 4%. Dārgākos cenu segmentos virs 30 eiro par kvadrātmetru darījumu aktivitāte samazinājās par 35%. Būtiskākais darījumu skaita pieaugums bija Ķekavas novadā - par 45%. Darījumi šajā novadā sasniedza 21% no visiem reģiona darījumiem.

Iesakām: Apskati ekskluzīvo īpašumu piedāvājumus!

Martā varēs saņemt notāru konsultācijas par nekustamo īpašumu darījumu riskiem

20.02.2015

Samazinājies ārzemju pircēju pieprasījums pēc savrupmājām cenu kategorijā līdz 200 000 eiro

23.02.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

6

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu