Salīdzinot ar iepriekšējiem mēnešiem, jauno projektu segmentā aktivitāte no nerezidentu puses ir palielinājusies

Pēc Ober Haus datiem, aprīlī Rīgā nav notikušas nozīmīgas vidējās cenas izmaiņas neremontētu sērijveida dzīvokļu segmentā, tās ir saglabājušas stabilitāti un sasniedz 584 eiro par vienu kvadrātmetru.

Kā liecina Rīgas pilsētas Zemesgrāmatas nodaļas dati, aprīlī tika reģistrēti 764 dzīvokļu īpašumu iegādes darījumi, kas salīdzinot ar marta mēnesi ir pieaudzis par 9% .

Populārākajos mikrorajonos, tādos kā Teika, Purvciems, Pļavnieki, Ziepniekkalns, Imanta un Āgenskalns vienistabas dzīvokļi aprīlī bija vidēji no 19 000 līdz 29 000 eiro, divistabu dzīvokļiem no 25 000 līdz 37 000 eiro trīsistabu dzīvokļiem no 31 000 līdz 42 000 eiro un četristabu dzīvokļiem no 40 000 līdz 46 000 eiro.

Aprīlī klientu aktivitāte sērijveida dzīvokļu segmentā Rīgas mikrorajonos ir saglabājusies. Tie klienti, kas interesējas par sērijveida dzīvokļiem, priekšroku dod īpašumiem ķieģeļu un mūra ēkās, mazāk par dzīvokļiem, kas celtas no bloku paneļiem. Pircēji izvēloties īpašumu arvien rūpīgāk un vairāk sāk interesēties ne tikai par dzīvokļa, bet visas ēkas vispārējo stāvokli – kad mainītas mājas komunikācijas, jumts, remontēta kāpņu telpa u.c. pie īpašuma piederošās telpas, kā arī vai mājai pieguļošais zemes gabals ir īpašumā kā domajamā daļa vai tiek nomāts. Dienām kļūstot garākām un saulainākām, pircēji sāk pievērst uzmanību arī ēkas izvietojumam attiecībā pret debespusēm, priekšroku dodot, īpašumiem, kuros ir lielāks dabīgais apgaismojums.

Aprīlis centra segmentā bijis aktīvs. Vietējie pircēji, kas turpina mājokļu meklējumus, izrāda interesi par divu istabu dzīvokļiem tuvajā un tālajā centrā cenu kategorijā vidēji līdz 60 000 eiro vai trīs līdz četru istabu dzīvokļiem cenu kategorijā no 100 000 līdz 150 000 eiro. Būtiskākie kritēriji dzīvokļu izvēlē ir neliela kvadratūra - 60 līdz 90 kvadrātmetri, apsaimniekošanas maksa, apkures veids, bezmaksas autostāvvietas iespēja, kā arī, lai zeme domājamās daļas ir īpašumā. Pircēji ļoti pārdomāti pieiet nekustamā īpašuma iegādes jautājumam, izvērtējot cenas atbilstību dzīvokļa kvalitātei.

Kā novēroja Ober Haus speciālisti, ir palielinājies pieprasījums arī no Krievijas un citu NVS valstu klientu puses, nereti ar mērķi pārcelties uz dzīvi Latvijā ar visu ģimeni. Šie klienti, kā ierasts, izrāda interesi par kvalitatīviem, remontētiem dzīvokļiem jaunajos projektos, renovētās ēkās vai pirmskara ēkās, kas ir labā stāvoklī, ar ļoti labu infrastruktūtu un krievvalodīgo skolu tuvumu.

Cenas centra segmentā dzīvokļiem nav mainījušās. Pilsētas tālajā centrā vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 700 līdz 1300 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1000 līdz 2000 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 1700 līdz 2500 eiro. Tuvajā centrā, klusajā centrā un Vecrīgā – vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 800 līdz 2200 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1200 līdz 3000 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 2500 līdz 4500 eiro.

Jauno projektu segmentā aprīlī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, pircēju aktivitāte ir palikusi nemainīga. Pieprasītākie ir divu līdz trīs istabu dzīvokļi ar vidējo cenu no 1100 līdz 1300 eiro par vienu kvadrātmetru. Vietējie pircēji interesējas par dzīvokļiem cenu kategorijā no 60 000 līdz 145 000 eiro. Šī klientu kategorija izskata dzīvokļu piedāvājumus gan ar pilnu apdari, gan arī bez iekšējās apdares. Noteicošais kritērijs īpašuma izvēlē ir dzīvokļa cena, ne dzīvokļa apdare.

Salīdzinot ar iepriekšējiem mēnešiem, jauno projektu segmentā aktivitāte no nerezidentu puses ir palielinājusies. Šī klientu kategorija interesējas par dzīvokļiem cenu amplitūdā no 145 000 līdz 200 000 eiro. Taču šie klienti ir prasīgāki attiecībā uz dzīvokļa apdari, priekšroku dodot īpašumiem ar pilnībā pabeigtu iekšējo apdari, labu infarastruktūru un zaļu apkārtni.

Cenas par jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos ir no 1100 līdz 1700 eiro par vienu kvadrātmetru. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem galvaspilsētas centrā ir vidēji no 1650 līdz pat 3200 eiro par vienu kvadrātmetru, klusajā centrā dažviet sasniedzot 4500 eiro par kvadrātmetru.

Īres tirgū aprīlis ir vidēji aktīvs mēnesis. Īres dzīvokļus pārsvarā meklē vietējie klienti , kas meklē vienistabas un divu istabu dzīvokļus ar īres maksu vidēji no 355 eiro līdz 450 eiro. Ārvalstu klienti pārsvarā interesējas par vienistabas un divu istabu īres dzīvokļiem ar vidējo īres maksu ap 450 eiro vai trīs līdz četru istabu dzīvokļiem ar vidējo īres maksu līdz pat 1500 eiro mēnesī. Aprīlī ļoti augsts pieprasījums ir pēc centra un Vecrīgas īres dzīvokļiem uz pāris nedēļām Dziesmu un deju svētku laikā, gan uz pāris mēnešiem vasaras periodā. Ārvalstu klientu vidū vispieprasītākais joprojām ir klusais centrs, kam seko aktīvais centrs, savukārt vietējie klienti gatvenokārt izvēlas dzīvokļus Rīgas tālajā centrā, jo īres cenas šiem dzīvokļiem ir salīdzinoši zemākas. Īres cenas aprīlī nav mainījušās. Jaunajos projektos centrā tās ir vidēji no 9 līdz 11 eiro par kvadrātmetru. Pirmskara ēkās centrā - no 7 līdz 9 eiro par kvadrātmetru, bet klusajā centrā no 8 līdz 10 eiro par kvadrātmetru.

Arī īres cenas mikrorajonos aprīlī nav mainījušās un šajā segmentā ir vidēji 130 eiro mēnesī par vienistabas dzīvokļiem, 180 eiro mēnesī par divu istabu dzīvokļiem un 220 eiro mēnesī par trīs istabu dzīvokļiem.

Privātmāju segmentā aktivitāte turpinās iepriekšējo mēnešu līmenī un ir augsta. Tirgū ik pa laikam tiek piedāvāts labs un pieprasījumam atbilstošs piedāvājums, pieprasītā atrašanās vietā un par adekvātu cenu. Šādiem īpašumiem ir attiecīga pircēju kategorija, kas ir ieinteresēta īpašumu iegādē. Taču attiecīgu piedāvājumu ir ārkārtīgi maz. Joprojām ir diezgan daudz pārdevēju, kas savus īpašumus mēģina pārdot par tirgus situācijai neatbilstoši augstām cenām.

Klienti interesējas par ekonomiskām, nelielām 100 līdz 150 kvadrātmetru lielām privātmājām cenu kategorijā līdz 100 000 eiro. Arī aprīlī, līdzīgi kā iepriekšējā mēnesī, vietējie pircēji turpina interesēties par jaunbūvēm vai remontējamām privātmājām.

Iestājoties ar vien siltākam laikam, nemainīgi augsta interese ir par mājām un zemes gabaliem dārziņu rajonos. Pēc Ober Haus speciālistu domām, šajā segmentā, tuvojoties vasarai, aktivitāte varētu tikai palielināties.

Aprīlī ir liela privātpersonu interese arī par zemes gabalu iegādi privātmāju būvniecībai, ja tiem neizdodas atrast savām prasībām un iespējām atbilstošus jaunbūves vai remontējamus privātmāju piedāvājumus. Pārsvarā klienti vēlas iegādāties labus zemes gabalus ar visām komunikācijām, vai vismaz ar jau pievilktu elektrību. Ja komunikāciju nav, tad pircējiem nav intereses par šādu īpašumu.

Klientus interesē piedāvājumi, kuru cena ir ap 15-20 eiro par vienu kvadrātmetru Rīgas apkārtnē un 30-40 eiro par vienu kvadrātmetru Rīgā. Ir interesenti arī zemes gabaliem līdz 50 km attālumā no Rīgas. Arī šajā segmentā, nemainīgi, lielākā interese ir par banku īpašumā esošiem īpašumiem.

 

Latvijas nekustamais īpašums nav īpaši pieprasīts Krievijas pircēju vidū

09.05.2013

Sērijveida dzīvokļu cenas vidēji ir par 63.1% zemākas nekā 2007.gada 1.jūlijā

09.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām