Komercapbūves zemes tirgus atpaliek

Lai arī būvniecības produkcijas apjomi ir palielinājušies, komercapbūves zemes gabalu tirgus segmenta aktivitāti tas nav pārāk veicinājis, otrdien vēsta laikraksts Dienas BiznessPar to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Komerczemju sektors joprojām uzrāda stagnācijas pazīmes, uzskata Arco Real Estate valdes loceklis Māris Laukalējs. Darījumu skaits 2014. gadā nedaudz pieauga, taču «klasisku» pārdošanas, pirkšanas gadījumu bija salīdzinoši maz. Neskatoties uz jauno projektu dzīvokļu darījumu skaita un cenu pieaugumu, kā arī nomas intensitātes palielināšanos, kam vajadzēja veicināt komerczemju segmenta aktivitātes pieaugumu, interese par komerczemju iegādi joprojām ir zema. Turpinājās īpašuma tiesību maiņa, pārformēšana uz banku meitasuzņēmumiem vai saistītajām kompānijām.

Savukārt citu aptaujāto tirgus dalībnieku viedoklis ir pielaidīgāks. Nevarētu gluži teikt, ka nekas šajā tirgū nenotika, saka Deniss Kairāns, Colliers International vadītājs Latvijā. Protams, ja salīdzina situāciju Rīgā ar kaimiņvalstu galvaspilsētām – Tallinu un Viļņu – atšķirības ir acīmredzamas – pie mums jaunu komercobjektu attīstība tik aktīvi nenotiek, savukārt Viļņā tieši pēdējos gados kuplā skaitā tapuši un top jaunu biroju centri. Tallinā visos segmentos var redzēt būvniecību – parādījušies gan tirdzniecības objekti, gan biroji, gan noliktavas, viņš raksturo.

Vajag pārliecību

Pagājušā gada lielāko darījumu topā bija vairāki darījumi tieši ar zemes gabaliem, tostarp pie tādiem ir pieskaitāma Skonto stadiona pārdošana (turklāt divreiz). Savukārt Hanner iegādājās zemes gabalu Skanstē, kurš jau tiek sagatavots biroju ēkas būvniecībai. Vēl ir daži citi darījumi, kur investori iegādātajušies zemi, plānoti biroju centri. Aktīvas pārdevējas pērn bijušas bankas (to meitasuzņēmumi vai saistītās struktūras), kuru portfeļos zemes gabalu īpatsvars ir gana liels, stāsta D. Kairāns.

Iesakām: Apskati ekskluzīvo īpašumu piedāvājumus!

TUA ieguldījumu sliekšņa pazemināšana- dinamisks „grūdiens” dzīvokļu darījumu un īres tirgū

23.02.2015

Jūrmalas dome izsolīs teju 30 pludmales nogabalu nomas tiesības

24.02.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Elpu aizraujošs īpašums Latgalē, kur aizbēgt no pasaules steigas!

2

Ar lauku tūrisma potenciālu: pārdod šarmantus viesu namus un atpūtas kompleksus!

3

Viedoklis! Vai mājokļu tirgū gaidāms būtisks cenu samazinājums?

4

City24.lv Mēneša projekts - "Trebū HOME" Pļavniekos

5

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 300 EUR!

6

Ieskaties kādā šarmantā dzīvoklī Siguldas Mazajā Šveicē!

City24 redaktora izvēle

alt

Ieskaties! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 350 EUR!

alt

City24.lv: 10 populārākās mājas martā

alt

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 300 EUR!