"Citadele" valsts galvoto kredītu piešķīrusi 25 ģimenēm, izsniegts arī pirmais aizdevums mājoklim ārpus Rīgas

No izskatīšanai iesniegtajiem 133 hipotekārā kredīta pieteikumiem 25 ģimenēm ar bērniem ir piešķirts bankas Citadele finansējums ar valsts galvojumu un atvieglotiem nosacījumiem pirmajai iemaksai. Līgumu par hipotekārā kredīta ar valsts galvojumu saņemšanu parakstījusi arī pirmā ģimene, kas iegādāsies īpašumu ārpus Rīgas, paziņojumā medijiem informē Citadele.

Liepiņu ģimene ar trīs bērniem no Rīgas uz Tukuma pusi pārcēlās pirms pusgada, tomēr pašlaik dzīvo pie omītes. Lai arī īpašums jau bija noskatīts, hipotekāro kredītu īpašuma iegādei saņemt nebija izdevies, jo īpašums atrodas laukos un bankās nepieciešamais pirmās iemaksas apjoms ģimenei bija par lielu. Iegādājoties īpašumu ar valsts galvojumu, pirmajai iemaksai vajadzēja par 9000 eiro mazāk, nekā vajadzētu bez valsts galvojuma.

Liepiņu ģimene par 70 000 eiro vēlas iegādāties māju ar vienu hektāru zemes Smārdes pagastā, Engures novadā. Banka "Citadele" īpašuma iegādei izsniedza hipotekāro kredītu 45 000 eiro apmērā, no kā 20% jeb 9000 eiro galvoja "Altum" valsts atbalsta programmā. Māja ir renovēta, un ģimene uzreiz varēs tajā sākt dzīvot.

"Mūsu pašu finansējums bija 25 000 eiro, ko ieguvām, pārdodot citu nekustamo īpašumu. Liela palīdzība bija valsts galvojums, jo pašiem šo 9000 eiro sakrāšanai būtu nepieciešami vēl vairāki gadi. Mēs esam ļoti priecīgi, ka jau tagad varam audzināt savus bērnus jaunā mājā, kas atrodas skaistā vietā," atzinis Ingars Liepiņš.

Kā ziņots, "Citadele" patlaban ir vienīgā banka Latvijā, kas izsniedz hipotekāros kredītus ar valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem. Ģimenes ar bērniem bankā "Citadele" var saņemt hipotekāros kredītus ar atvieglotiem nosacījumiem pirmajai iemaksai un iespēju saņemt bankas finansējumu līdz 95% no mājokļa tirgus vērtības.

Tomēr pēc tam, kad Saeima grozīja Maksātnespējas likumā ietvertās prasības par obligātu "nolikto atslēgu" principu, arī citas komercbankas pauda gatavību sākt sarunas ar "Altum" par iesaistīšanos valsts atbalstītajā mājokļu kreditēšanas programmā ģimenēm ar bērniem.

Atbalsta sniegšanai valsts atvēlējusi nepilnu miljonu eiro.

Iesakām: Apskati ekskluzīvo īpašumu piedāvājumus!

Jūrmalas dome izsolīs teju 30 pludmales nogabalu nomas tiesības

24.02.2015

Juridiskā komisija pabeigusi apbūves tiesības institūta izveidi

25.02.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

2

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

6

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā