Sērijveida dzīvokļu cenas vidēji ir par 63.1% zemākas nekā 2007.gada 1.jūlijā

2013.gada aprīlī Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu tirgū novērojamas izmaiņas. Novērojama aktivitātes palielināšanās un cenu pieaugums faktiski visos lielākajos mikrorajonos. Kopējā vidējā sērijveida dzīvokļu cena aprīlī palielinājusies līdz 598 EUR/m² un vidējais cenu pieaugums ir 0.6%.

Līdz ar pirmajām cenu pieauguma pazīmēm, iespējams, sērijveida dzīvokļu tirgus sāk atgūties no divu gadu ilgušās stagnācijas. Arī dzīvokļu piedāvājums kopumā pieaudzis gan lielākajos mikrorajonos, gan kopumā Rīgā, un ir lielāks nekā pērn šajā pašā laika periodā. Tomēr kredītiestāžu joprojām pasīvā sērijveida dzīvokļu kreditēšana, kā arī ēku konstrukciju un komunikāciju tehniskais nolietojums, liedz domāt par strauju šā segmenta attīstību.

2013.gada aprīlī vidējā cena pakāpusies 598 EUR/m² pozīcijā. Cenas vidēji ir par 63.1% zemākas nekā 2007.gada 1.jūlijā, kad vidējā neremontēta sērijveida dzīvokļu cena bija sasniegusi visu laiku augstāko atzīmi – 1620 EUR/m².

2013.gada aprīlī vidējā viena m² vērtība dzīvokļiem, vērtējot tos pēc istabu skaita, pieaugusi visu platību dzīvokļiem. Vienas istabas dzīvokļu vidējā m² cena pieaugusi par 0.8%, divu istabu dzīvokļu vidējā m² cena pieaugusi par 1.2%, trīs istabu par 0.3%, bet četru istabu par 0.2%.

Māris Laukalējs, ARCO REAL ESTATE valdes loceklis, 1.vērtēšanas nodaļas vadītājs: “Pēc vairāku mēnešu sasaluma, aprīļa mēnesī sērijveida dzīvokļu tirgū “ledus ir sācis kust”, kas raksturojas ar darījumu aktivitātes pieaugumu un vidējo sērijveida dzīvokļu cenas nelielu pieaugumu par +0.6%, sasniedzot 598 EUR/m2. Protams, ikgadēji pavasara mēnešos un vasaras sākumā ir raksturīgs cenu pieaugums, taču šis pieaugums būtu skaidrojams arī ar pārējo segmentu (dzīvokļi Rīgas centrā un jaunajos projektos) samērā ilgstošu cenu pieaugumu, kas vienmēr izsauc arī pārējo segmentu vēlāku aktivitāti. Prognozējams, ka tuvākajos mēnešos neliels cenu pieaugums turpināsies.”

Salīdzinot ar iepriekšējiem mēnešiem, jauno projektu segmentā aktivitāte no nerezidentu puses ir palielinājusies

09.05.2013

Ekonomikas augšupejas laika «spoku» nams Iļģuciemā tagad SEB rokās

10.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

City24 redaktora izvēle

alt

Eksperta viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu