Ekonomikas augšupejas laika «spoku» nams Iļģuciemā tagad SEB rokās

Jau vairākus gadus jaunais projekts Rīgā, Iļģuciema ielā 7, kas iespiests nelielā zemes pleķītī starp vidusskolu un deviņstāvu daudzdzīvokļu mājām, stāv pamests un lieliski atbilst tā saukto «spoku» namu raksturojumam. Kā noskaidroja biznesa portāls db.lv, ēka nonākusi SEB bankas grupas nekustamo īpašumu uzņēmuma  SIA Latectus rokās un patlaban nav nekādas skaidrības, kad tajā varētu ievākties pirmie iemītnieki.

Jāatzīmē, ka šī nama būvniecības plāni savulaik izraisīja tam blakus esošās deviņstāvu mājas iedzīvotāju sašutumu. Ne bez pamata, jo ēkas atrodas samērā tuvu viena otrai, veidojot ne to labāko skatu pa logu, raugoties no abiem namiem. Iepriekš starp apkārtnes iedzīvotājiem arī klīda baumas, ka jaunais projekts kļuvis par «bomžu» mājokli. Db.lv gan novēroja, ka vismaz pašlaik nama īpašnieki izmanto apsardzes kompānijas pakalpojumus.

Saskaņā ar Rīgas pilsētas zemesgrāmatu nodaļas tiesneša 2011. gada 9. marta lēmumu īpašuma tiesības uz nekustamo īpašumu Rīgā, Iļģuciema ielā 7 (kadastra Nr.0100 066 0156), kas sastāv no zemes vienības ar kadastra apzīmējumu 0100 066 0156, platība 1454m2, ir nostiprinātas sabiedrībai ar ierobežotu atbildību Latectus, liecina Rīgas pilsētas būvvaldes informācija.

Būvprojekts objekta Mazstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamā māja jaunbūvei Iļģuciema ielā 7 ir akceptēts Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Rīgas pilsētas būvvaldē 2005. gada 25. oktobrī. Pasūtītājam SIA Gudrais nams 2006. gada 20. maijā tika izsniegta būvatļauja, kuras derīguma termiņš tika pagarināts līdz 2009. gada 31. decembrim, tās derīguma termiņš nav pagarināts.

Kā pastāstīja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ieva Luste, objekts tika apsekots šā gada 22. februārī. Konstatēts, ka tas uzbūvēts atbilstoši akceptētajam projektam. Uzbūvēts ēkas karkass ar logiem, pagaidu durvīm, veikta fasādes apdare, iekštelpas izbūvētas atbilstoši projektam, apdare un teritorijas labiekārtojums nav veikts. Objekts nožogots ar pagaidu būvniecības nožogojumu. Būvdarbi objektā apturēti un nenotiek 2 – 3 gadus.

Kā biznesa portālam db.lv stāstīja SEB bankas grupas nekustamo īpašumu uzņēmuma SIA Latectus valdes priekšsēdētājs Ģirts Grīnbergs, «šī projekta attīstība tika uzsākta ekonomikas augšupejas laikā. Sākoties ekonomiskajai lejupslīdei un attiecīgi nekustamā īpašuma tirgus kritumam, objekta iepriekšējie attīstītāji saskārās ar riskiem, kas liedza pildīt saistības pret banku». Līdz ar to projekts nonāca izsolē, kurā to iegādājās Latectus.

«Latectus mērķis nekad nav bijis agresīvi un ātri pārdot, viss notiek pakāpeniski. Pārņemot īpašumus, tie bieži ir samērā nolaisti, līdz ar to, pirmkārt, ir nepieciešams novērtēt tā stāvokli un nepieciešamības gadījumā to jāsaved kārtībā pirms piedāvāšanas nekustamā īpašuma tirgū. Šī projekta gadījumā mēs izvērtējam iespējas pārplānot dzīvokļus tā, lai tie vairāk atbilstu šodienas prasībām. Pēc tam aprēķināsim nepieciešamo darbu pabeigšanas izmaksas, uz kurām balstoties varēsim pieņemt lēmumu par tālāko optimālo rīcību,» skaidroja Ģ. Grīnbergs.

Vaicāts, kad to varētu sākt piedāvāt tirgū dzīvokļu pircējiem, Latectus pārstāvis uzsvēra: «Mēs uzskatām, ka īpašumu portfeļa realizācija jāveic pēc iespējas izdevīgāk nevis ātrāk.»

«Latectus savā darbībā vadās pēc principa, ka īpašumu pirms palaišanas tirgū ir nepieciešams sakārtot atbilstošā kvalitātē, lai tas atbilstu klienta prasībām. Attiecīgi Latectus īpašumus realizē par vidējām tirgus cenām, dempingot nav mūsu interesēs. Tāpēc arī nepiedāvājam tirgū uzreiz negatavus projektus vai lielas īpašumu porcijas. Mūsu interesēs nav kropļot tirgu, jo tas kavētu arī Latectus īpašumu portfeļa realizāciju,» viņš skaidroja.

Attiecībā uz pašreizējo situāciju nekustamā īpašuma tirgū Latectus norāda, ka, jau sākot ar pagājušo gadu, vērojama pircēju intereses atjaunošanās. Jo īpaši tas vērojams Rīgas centra, klusā centra un jauno projektu segmentos.

Arī šis gads esot sācies ar vērā ņemamu interesi no pircēju puses. «Tagad ir aktīvāks pārdošanas laiks, aktīvais uzpirkšanas laiks ir beidzies,» sacīja Ģ. Grīnbergs.

Sērijveida dzīvokļu cenas vidēji ir par 63.1% zemākas nekā 2007.gada 1.jūlijā

09.05.2013

Krievijas multimiljonārs, kurš nopirka Triālu: no gaļas neko nejēdzu

10.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Valsts kontrole: Latvijā jāmazina administratīvais slogs privātmāju būvniecībai

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām