Uzturēt varu – par pusmiljonu dārgāk

2014. gadā valsts vadošo resoru centrālo aparātu telpu uzturēšanas izmaksas pieaugušas par 464,6 tūkst. eiro, sasniedzot 7,71 milj. eiro, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Valsts vadošo resoru īpašumā esošo un nomāto ēku uzturēšanas un komunālo pakalpojumu izmaksas ievērojami atšķiras. Īpašumu vidū ir ne tikai būdiņas lauku ceļmalās, bet arī viesu nami Jūrmalā, cietumi, grausti un nami ar ļoti ievērojamu kadastrālo vērtību. Daudziem no šiem īpašumiem vienojošais elements ir augstās izmaksas par apkuri un sliktais tehniskais stāvoklis, tāpēc tuvākā vai tālākā nākotnē paredzams investīciju vilnis, glābjot vēstures liecinieces ēkas, kuras apdzīvo ierēdņi.

Vērtīgākais no Saeimas astoņiem īpašumiem ir 6 tūkst. m2 plašais nams Jēkaba ielā 11, kura kadastrālā vērtība ir 3 milj. eiro. Savukārt plašākais – Saeimas autobāze 7 tūkst. m2 platībā Skanstes ielā 6. Saeimas viesu izmitināšanai paredzētie divi īpašumi Jūrmalā, Jūras ielā 14 un 9/11, kopā ir 2,5 tūkst. m2 plaši un to vērtība ir 850 tūkst. eiro. Savukārt Valsts kanceleja (VK) mājo Finanšu ministrijai piederošajā ēkā Rīgā, Brīvības bulvārī 36. Ēku kompleksa kopējā platība ir 15 tūkst. m2, tā kadastrālā vērtība ir 12,9 milj. eiro. Valsts kanceleja no visa kompleksa izmanto 6,2 tūkst. m2. Tikmēr Valsts prezidenta kancelejas (VPK) īpašumā nav nevienas ēkas, norāda VPK preses padomniece Līga Krapāne. Iestāde izvietojusies prezidenta pagaidu rezidencē Melngalvju nama ēku kompleksā, kur telpu kopējā platība ir 3,4 tūkst. m2.

Līdere īpašumu ziņā ir Satiksmes ministrija (SM), kuras valdījumā atrodas 5,9 tūkst. nekustamo īpašumu, kuru sastāvā ietilpst 10,5 tūkst. zemes vienību, uz kurām izvietotas valsts transporta un sakaru uzņēmumu komunikācijas un ēkas, DB informēja ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Aivis Freidenfelds. Uz šīm zemes vienībām lielākoties ir izvietotas transporta inženierbūves – autoceļu, dzelzceļa, ostu infrastruktūras būves. Valstij SM personā pieder 189 ēkas un būves, kuru vidū ir trīs administratīvās ēkas.

Saeimas ēku uzturēšanas izdevumi pērn bija 447 tūkst. eiro. Visvairāk tērēts norēķiniem par elektroenerģiju, bet gadu iepriekš – par apkuri. Būtiskākais Saeimas ieguldījums ir bijušās Nacionālās bibliotēkas ēkas Jēkaba ielā 6/8 pielāgošana parlamenta vajadzībām – tiek veikti rekonstrukcijas un renovācijas darbi. Kopumā 2014. gadā un šogad šim mērķim tiks tērēti 4,5 milj. eiro, savukārt telpu kosmētiskie remonti un vienkāršotā renovācija Saeimas ēkās izmaksājuši 148,5 tūkst. eiro. Visai iespaidīgas ir Valsts kancelejas kopējās ēku apsaimniekošanas un uzturēšanas izmaksas. 2013. gadā tās bija 700,3 tūkst. eiro, bet gadu vēlāk pieauga līdz 975,6 tūkst. eiro. 2014. gadā tika veikts ēkas iekšpagalma fasādes sienu remonts par 94,8 tūkst. eiro, logu nomaiņa par 45 tūkst. eiro un 16,5 tūkst. eiro vērts apkures sistēmas remonts.

Iesakām: Apskati jaunākos un izdevīgākos privātmāju piedāvājumus šeit

Kvartālā "Centrus" jau uzsākti iekšdarbi

03.03.2015

alt
alt

Vilinošas cenas mājokļa un zemes iegādei

04.03.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Elpu aizraujošs īpašums Latgalē, kur aizbēgt no pasaules steigas!

2

Ar lauku tūrisma potenciālu: pārdod šarmantus viesu namus un atpūtas kompleksus!

3

Viedoklis! Vai mājokļu tirgū gaidāms būtisks cenu samazinājums?

4

City24.lv Mēneša projekts - "Trebū HOME" Pļavniekos

5

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 300 EUR!

6

Ieskaties kādā šarmantā dzīvoklī Siguldas Mazajā Šveicē!

City24 redaktora izvēle

alt

Ieskaties! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 350 EUR!

alt

City24.lv: 10 populārākās mājas martā

alt

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 300 EUR!