Rekonstruējot Ziedoņdārzu, parkā uzstādīs arī videonovērošanas kameras

Ziedoņdārzā, kuru aizvadītajā nedēļā pamanījās izdemolēt vandaļi, projekta Grīziņkalna un tam pieguļošā Miera dārza teritorijas revitalizācija gaitā tiks uzstādītas videonovērošanas kameras, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Lineta Mikša.

Pašlaik novērošanas kameras parkā nav uzstādītas. Ziedoņdārzu plānots sakārtot, tostarp uzstādot kameras, līdz šā gada 1.jūnijam.

Kā ziņots, naktī uz 11.martu Rīgā izdemolēti vairāki objekti Ziedoņdārzā, novēroja aģentūra LETA.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā, Ziedoņdārza parkā ir sabojāti 15 apgaismes stabi - tie ir izrauti no zemes, sagāzti, divi no tiem salauzti. Ziedoņdārza parks pašlaik tiek rekonstruēts, un bojātas tieši jaunās laternas.

Parks tiek renovēts projekta "Grīziņkalna un tam pieguļošā Miera dārza teritorijas revitalizācija" gaitā. Departamentā uzsver, ka parka rekonstrukcijas termiņus notikušais neietekmēs un Pilsētas attīstības departamentam kā pasūtītājam minētie bojājumi papildu izmaksas neradīs, jo visas izmaksas segs būvnieks SIA "Tilts", kam savukārt ir visas tiesības par notikušo vērsties policijā.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments pašlaik īsteno trīs ievērojamu galvaspilsētas parku - Grīziņkalna parka, Ziedoņdārza un Miera dārza, kā arī ielu un ielu apgaismojuma rekonstrukcijas projektu "Grīziņkalna un tam pieguļošā Miera dārza teritorijas revitalizācija". Visu parku rekonstrukcijas kopējās izmaksas plānotas 9,4 miljonu eiro apmērā, ierēķinot pievienotās vērtības nodokli. Pašvaldība piesaistījusi Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus 85% jeb 6,4 miljonu eiro apjomā no projekta attiecināmajām izmaksām.

Pēc tehniskā projekta izstrādes un saskaņošanas pērnā augusta beigās sākti Ziedoņdārza atjaunošanas darbi, veicot konstrukciju demontāžu. Parku sakārtot plānots līdz 2015.gada 1.jūnijam.

Ziedoņdārzu ierīkoja pilsētas pārvalde pēc dārzu arhitekta Andreja Zeidaka projekta 1939.gadā. Ziedoņdārzs ir 6,37 hektārus liels jaukta tipa ainavu un regulāra stila parks ar zālieniem, alejām, cirptiem dzīvžogiem, strūklaku, bērnu rotaļu laukumiem un ielu basketbola laukumiem, ko ietver Aleksandra Čaka, Matīsa, Sparģeļu un Artilērijas ielas.

Piektdien notiks konference "Nekustamais īpašums un būvniecība Baltijā 2015"

18.03.2015

Kādi objekti šogad izvirzīti "Latvijas Būvniecības gada balva 2014" konkursam

19.03.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Elpu aizraujošs īpašums Latgalē, kur aizbēgt no pasaules steigas!

2

Viedoklis! Vai mājokļu tirgū gaidāms būtisks cenu samazinājums?

3

Cik maksā pils? Pilis un muižas, kas gozējas pārdošanas sludinājumos

4

City24.lv Mēneša projekts - "Trebū HOME" Pļavniekos

5

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 300 EUR!

6

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 350 EUR!

City24 redaktora izvēle

alt

Cik maksā pils? Pilis un muižas, kas gozējas pārdošanas sludinājumos

alt

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 350 EUR!

alt

Jaunākie īres dzīvokļi no 400 līdz 550 EUR - mūsdienīgi un dizainiski!