Latvijas nodokļu sistēmas priekšrocības var dot būtisku grūdienu nekustamā īpašuma tirgus attīstībā

Pēdējā laikā veiktās izmaiņas Latvijas nodokļu sistēmā un to radītās priekšrocības var dot būtisku grūdienu nekustamā īpašuma tirgus attīstībā, šodien sacīja nodokļu un biznesa konsultāciju sniedzējas PricewaterhouseCoopers (PwC) pārstāve Vita Sakne.

"Attiecībā uz nodokļiem pēdējā laikā vērojama zināma valsts gatavība un elastība pielāgoties biznesa prasībām, un tas var dot impulsu nekustamā īpašuma tirgus attīstībai Latvijā. Patlaban Igaunija un Latvija jau ir sasniegušas zināmu līdzsvaru nodokļu priekšrocību ziņā un tagad cīnās par vieniem un tiem pašiem investoriem. Lietuva šajā ziņā izskatās negantāka un nepievilcīgāka," sacīja Sakne.

Viņa norādīja, ka būtiskākās Latvijas nodokļu sistēmas priekšrocības ir tas, ka peļņa no akciju/kapitāla daļu pārdošanas nav apliekama ar uzņēmuma ienākuma nodokli (UIN), turklāt, pastāvot zināmiem nosacījumiem, ir iespēja nekustamo īpašumu pārdot kā biznesu, tādējādi neapliekot darījumu ar UIN.

Tāpat Latvijā starpība starp nekustamā īpašuma bilances atlikušo vērtību un novērtējumu ieguldīšanā citā sabiedrībā nav apliekama ar UIN.

Tomēr Sakne norādīja, ka vēl ir vairāki nodokļu jautājumi, kuri nekustamā īpašuma investīcijas ietekmē lielākā mērā nekā citas industrijas. Piemēram, Latvijā nav iespējams pārnest nodokļu zaudējumus uz citu uzņēmumu, nav iespējams pārņemt nodokļu zaudējumus, kas radušies citā nekustamo īpašumu projektā Eiropas Savienībā.

Zemesgrāmatu nodevu apmērs Latvijā ir augsts, tas jāmaksā arī tad, ja iegulda nekustamo īpašumu citā uzņēmumā, informēja Sakne.

Tāpat izaicinājums ir 30% ieturējuma nodoklis ofšoram maksātām ārkārtas dividendēm, kā arī 2% ieturējuma nodoklis no kapitāla daļām, kuras pārdod nerezidents, ja vairāk par 50% no aktīviem veido nekustamais īpašums.

Ir arī vairāki citi ierobežojumi, kuri investoriem varētu nelikties tik pievilcīgi.

Plāno pārdot Alīses ielas ūdenstorni Āgenskalnā

19.03.2015

"Colliers": Pēc piecu gadu klusuma sākusies attīstība industriālo platību segmentā

19.03.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Valsts kontrole: Latvijā jāmazina administratīvais slogs privātmāju būvniecībai

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām