"Colliers": Pēc piecu gadu klusuma sākusies attīstība industriālo platību segmentā

Pēc gandrīz piecu gadu klusuma industriālo platību tirgu Latvijā šogad papildinās 120 000 kvadrātmetru jaunu telpu, šodien sacīja nekustamo īpašumu konsultāciju kompānijas "Colliers International" partneris un brokeru departamenta direktors Ēriks Bergmans.

Strauja industriālo un noliktavu telpu tirgus attīstība notika 2007.gadā, kad tika nodoti ekspluatācijā aptuveni 250 000 kvadrātmetru telpu, un 2008.gadā, kad ekspluatācijā nodeva nedaudz virs 200 000 kvadrātmetru. Pēc tam piecus gadus jaunas telpas netika būvētas, šogad atkal plānota izaugsme, sacīja Bergmans.

"Pamatā visas jaunās telpas tiek būvētas pēc "build-to-suit" principa jeb savām vajadzībām. Iepriecina, ka ārpus Rīgas, piesaistot Eiropas Savienības finansējumu, tiek būvētas telpas arī spekulatīvām vajadzībām. Lielākais no šādiem projektiem ir "NP Jelgavas biznesa parks", kur šogad plānots pabeigt jaunas industriālās telpas 22 000 kvadrātmetru platībā," informēja Bergmans.

Lielākie šī gada projekti ir "Sanitex" noliktava Ķekavā 44 000 kvadrātmetru platībā, "Polipaks NT" iepakojuma ražotne Mārupē 30 000 kvadrātmetru platībā, "Lexel Fabrikas" būvētā ražotne Krustpils ielā Rīgā 10 000 kvadrātmetru platībā un "Frigo Terminal" noliktava Rīgas ostā 9670 kvadrātmetru platībā.

Viņš piebilda, ka saskaņā ar attīstītāju sniegto informāciju arī uz 2016.gadu plānotas jaunas industriālās telpas 130 000 kvadrātmetru platībā.

Bergmans skaidroja, ka pirms krīzes Latvijā un Lietuvā dominēja spekulatīvie projekti, kad attīstītājs uzbūvē industriālās telpas un pēc tam meklē tām nomniekus. Patlaban tirgū dominē "build-to-suit" projekti, kas tiek būvēti konkrēta nomnieka vajadzībām. Igaunijā jau vairākus gadus tiek būvēti gandrīz tikai "build-to-suit" projekti.

"Patlaban gan attīstītāji, gan bankas pieprasa no nomniekiem ilgtermiņa līgumu slēgšanu vismaz uz desmit gadiem, taču tirgū trūkst nomnieku, kuri būtu gatavi "parakstīties" uz tik ilgu termiņu. Parasti nomnieki ir gatavi noslēgt nomas līgumu uz pieciem līdz septiņiem gadiem," skaidroja Bergmans.

Viņš norādīja, ka arī Krievijas-Ukrainas krīze nav atstājusi pārāk lielu ietekmi uz industriālo platību segmentu. "Pagājušā gada sākumā tirgū valdīja optimisms, tiklīdz Krievija ieviesa atbildes sankcijas, augustā-septembrī emocionālais fons lika gan attīstītājiem, gan nomniekiem kļūt piesardzīgākiem, taču uz gada beigām emocijas norima un attīstītāji un nomnieki atkal sāka plānot nākotni, bet piesardzīgāk," skaidroja Bergmans.

Viņš piebilda, ka vienīgais projekts, kas Krievijas krīzes dēļ ir apturēts, ir "UVZ Baltija" plānotā vagonu rūpnīca Jelgavā, kurā bija plānots investēt 20 miljonus eiro.

"Patlaban nomnieku plāni ir optimistiski, daudzi plāno mainīt savu atrašanās vietu no sliktākas uz labāku. Tāpat vairāki klienti no Krievijas ir teikuši, ka plāno savas noliktavas pārcelt no Krievijas uz Igauniju vai Latviju," piebilda Bergmans.

Latvijas nodokļu sistēmas priekšrocības var dot būtisku grūdienu nekustamā īpašuma tirgus attīstībā

19.03.2015

"Colliers": Tirdzniecības platību tirgū gaidāma strauja attīstība

19.03.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām