Vidēji par 10% samazinājušās īres cenas dārgākajiem mājokļiem Rīgā

Pēdējos 4-5 mēnešus Rīgā vērojams dzīvokļu īres maksu samazinājums vidēji par 10%, kurš visvairāk skāris mājokļus ar īres maksu 450 eiro un vairāk mēnesī. Iepriekš, līdz 2014. gada rudenim, īres cenas Rīgas dzīvokļiem vairākus gadus bija stabilas, pat ar pieaugumu 5-7% gadā. Uzņēmums „Rent in Riga” īres maksu samazinājumu skaidro ar vairākiem faktoriem: izmaiņām termiņuzturēšanas atļauju saņemšanas noteikumos, Latvijas ekonomikas izaugsmes procesu palēnināšanos, kā arī iedzīvotāju nevēlēšanos pārmaksāt par nekvalitatīviem īres mājokļiem.

Sakarā ar izmaiņām termiņuzturēšanas atļauju saņemšanas noteikumos, dzīvoļi, kuru īpašnieki tos nevar pārdot pircējiem no ārvalstīm, nonāk īres tirgū. Tādējādi rodas lielāka konkurence īres tirgū un dzīvokļu īpašnieki ir spiesti samazināt īres maksu.

Kā informē uzņēmuma „Rent in Riga” valdes loceklis Jānis Lipša, novērots arī, ka kopš 2014. gada rudens dzīvokļu izīrēšanas process arvien biežāk ieilgst, jo izīrētāji pirms īrēšanas sākuma biežāk pārskata un lūdz samazināt īres maksu vai uzlabot izīrējamā dzīvokļa kvalitāti. Arvien biežāk novērojama arī tendence īrniekiem nevēlēties pārmaksāt par nekvalitatīviem īres mājokļiem, kuriem ir novecojusi un nolietota apdare, mēbeles un kuri atrodas nesakoptos, sliktā vizuālā stāvoklī esošos namīpašumos.

”Potenciālie īrnieki kopumā kļuvuši prasīgāki attiecībā uz dzīvokļa kvalitāti. Jo augstāka mājokļa īres maksa, jo īres maksu samazinājums ir proporcionāli lielāks.Īres maksu samazinājums visvairāk skāris tos dzīvokļus, kuru īres maksas ir no 450 eiro un vairāk.Mājokļiem, kuru īres maksas ir līdz 450 eiro, būtisks īres maksu samazinājums pēdējos mēnešos nav novērots, tāpat arī nav manāma tendence jau esošajiem īrniekiem lūgt samazināt īres maksu,” stāsta SIA „Rent in Riga” valdes loceklis Jānis Lipša.

Vidējās īres maksas dzīvokļiem Rīgā 2015. gada martā ir: pirmskara laika mājās - ap 6,5 EUR/m2, jaunajos projektos un renovētās pirmskara laika mājas - ap 7,5 EUR/m2, sērijveida mājās - ap 5,5 EUR/m2, dzīvokļiem ar augstvērtīgu apdari un mēbelēm, kuri atrodas prestižos jaunajos projektos vai renovētās pirmskara laika mājās - ap 10 EUR/m2. Privātmāju īres cenas Rīgā svārstās no 900 līdz 2000 EUR/mēnesī. Papildus norādītajām īres maksām īrnieki, protams, maksā arī par patērētajiem komunālajiem pakalpojumiem un ēkas apsaimniekošanu.

Dzīvokļu īres cenu Rīgā visbūtiskāk ietekmē šādi faktori

·         dzīvokļa atrašanās vieta un konkrētās mājas apkārtne;

·         izolēto istabu jeb guļamistabu skaits;

·         mēbeļu esamība vai neesamība dzīvoklī;

·         remonta un mēbeļu kvalitāte;

·         auto stāvvietas esamība vai neesamība;

·         komunālo maksājumu apmērs, apkures veids.

Uzņēmumā „Rent in Riga” novērots, ka arvien biežāk izīrētāji noslēgto īres līgumu reģistrē Valsts Ieņēmumu Dienestā (VID) un maksā 10% īres nodokli. Tas ļauj noslēgto īres līgumu „legalizēt” un saņemt oficiālu īres maksu bankas kontā, nevis kā iepriekš –samaksu skaidrā naudā. Gadījumos, ja rodas problēmas ar īrnieku, nekustamā īpašuma īpašniekam ar VID reģistrētu īres līgumu, ir vieglāk pierādīttiesā īrnieka veiktos vai neveiktos maksājumus, kā arī izvairīties no soda, ja strīda gadījumā īrnieks informē VID par īres līgumu, par kuru nav ticis maksāts 10% īres nodoklis.

Iesakām: Aktuālie jaunie projekti

"SEB bankā" parakstīs pirmos līgumus par valsts garantēta mājokļa aizdevuma izsniegšanu ģimenēm ar bērniem

20.03.2015

VNĪ šogad plāno pārdot vairākus objektus, tostarp arī veco bibliotēkas ēku

20.03.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Cik maksā pils? Pilis un muižas, kas gozējas pārdošanas sludinājumos

2

City24.lv Mēneša projekts - "Trebū HOME" Pļavniekos

3

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 350 EUR!

4

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 300 EUR!

5

Noderīgi: kā šobrīd attālināti notiek nekustamo īpašumu darījumi?

6

City24.lv: 10 populārākās mājas martā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdod Vidzemes piejūras atpūtas kompleksu "Klintis"

alt

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 350 EUR!

alt

Piedāvājumā - MINI dzīvokļi! Stilīgi, kompakti un ekonomiski