Tiesa atstāj spēkā lēmumu par strīdīgā "Delfīns partneri" piederošā īpašuma Jūrmalā izsolīšanu

Rīgas apgabaltiesa 18.martā atstāja negrozītu lēmumu, ar kuru apstiprināts nekustamā īpašuma izsoles akts strīdīgajam maksātnespējīgajam Delfīns partneri piederošajam un AS "Reverta" ieķīlātajam īpašumam Jūrmalā, Rembates ielā 4.

Kā norādīts apgabaltiesas lēmumā, tas nav pārsūdzams.

Blakus sūdzību par Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas lēmumu, ar kuru izsoles akts apstiprināts, iesniedza Larisas Sviridovas, "Lantex Invest LTD" pārstāvji, kā arī citu uzņēmumu pārstāvji. Līdz ar lēmumu tika apmierināts pieteikums arī par nekustamā īpašuma nostiprināšanu uz ieguvēja vārda un hipotēkas, aizlieguma atzīmju un maksātnespējas atzīmju dzēšanu.

"Revertas" Komunikāciju un mārketinga direkcijas vadītāja Marita Ozoliņa aģentūrai LETA paskaidroja, ka apgabaltiesa, izskatot "Delfīns partneru" parādnieka pārstāves Sviridovas un atsevišķu kreditoru sūdzības par "Delfīns partneriem" piederošā un "Revertā" ieķīlātā nekustamā īpašuma ar adresi Rembates ielā 4, Jūrmalā, izsoles akta apstiprināšanu, atstāja spēkā pirmās instances tiesas lēmumu par minētā nekustamā īpašuma izsoles akta apstiprināšanu.

Kā paskaidroja Ozoliņa, līdz ar to "Revertai" pēc piecu gadu neatlaidīgas cīņas par savu interešu aizstāvību ir izdevies panākt ieķīlātā īpašuma pārņemšanu.

Šī īpašuma celtniecībā bijusī "Parex banka", izsniedzot aizdevumu "Delfīns partneri", bija ieguldījusi apjomīgus līdzekļus 35 miljonus eiro apmērā.

"Reverta" valdes priekšsēdētāja Solvita Deglava norādīja, ka izsoli "Reverta" centās organizēt jau kopš 2010.gada pavasara un tikai tagad ir panākts "likumīgs un loģisks tiesas nolēmums, kas apstiprina, ka taisnība tomēr uzvar". "Ir jānovērtē tiesas spēja iedziļināties šajā sarežģītajā juridiskajā jautājumā - ar šo lēmumu "Reverta" ir atguvusi daļu no izsniegtā kredīta, proti, daudzdzīvokļu māju Jūrmalā, kuras pārdošanas rezultātā atgūtie līdzekļi tiks atmaksāti Valsts kasei," tā skaidroja Deglava.

LETA jau ziņoja, ka starp "Revertu" un "Delfīns partneriem" domstarpības saasinājās, kad "Delfīns partneri" vainoja banku pusmiljona eiro pazušanā no uzņēmuma konta. "Reverta" naudas zudumu, kā arī kontu atvēršanu bez klienta ziņas noliedza, un bankas pārstāve Ozoliņa biznesa portālam "Nozare.lv" iepriekš uzsvēra, ka "tie ir meli", solot, ka "Reverta" nekavējoties vērsīsies tiesībsargājošās institūcijās savu interešu aizstāvībai.

Rīgas apgabaltiesas savā spriedumā pērn konstatējusi, ka "iepriekš norādītie speciālie kredīta atmaksas konti ir "Revertas" konti, kas arī konstatēts Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2012.gada 13.marta vēstulē". "Finanšu un kapitāla tirgus komisija ir izvērtējusi iepriekš norādīto kontu atvēršanas pamatojumu un to piederību un savā vēstulē nepārprotami ir norādījusi, ka iepriekš norādītie konti ir "Revertas" konti, kuri tiek atvērti, lai atspoguļotu ar aizdevumu apkalpošanu saistītās darbības "Revertas" grāmatvedības uzskaiti un tie neatspoguļo "Delfīns partneru" naudas plūsmu," norādīts spriedumā.

Kā ziņots, toreiz maksātnespējīgā uzņēmuma "Delfīns partneri" pilnvarotā pārstāve Ineta Malahovska bija vērsusies Finanšu un kapitāla tirgus komisijā ar iesniegumu, kurā lūgts izvērtēt "Parex" rīcību ar uzņēmuma kontiem un tajos esošajiem finanšu līdzekļiem. Iesniegumā norādīts, ka 2009.gada rudenī, laikā, kad "Parex" jau aptuveni gadu bija valsts pārziņā, no "Delfīns partneru" konta bankā pazuduši 512 263 eiro jeb 360 000 latu, kuri, kā oficiāli norādījusi kredītiestāde, nevis no konta kaut kur pārskaitīti, bet vienkārši "ir izlietoti 17.11.2011. šajā kontā", rakstīja portāls "Pietiek.com".

VNĪ šogad plāno pārdot vairākus objektus, tostarp arī veco bibliotēkas ēku

20.03.2015

"SEB banka": Nekustamie īpašumi ir un būs lielākā nozare, ko bankas finansēs

23.03.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Cik maksā pils? Pilis un muižas, kas gozējas pārdošanas sludinājumos

2

City24.lv Mēneša projekts - "Trebū HOME" Pļavniekos

3

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 350 EUR!

4

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 300 EUR!

5

Noderīgi: kā šobrīd attālināti notiek nekustamo īpašumu darījumi?

6

City24.lv: 10 populārākās mājas martā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdod Vidzemes piejūras atpūtas kompleksu "Klintis"

alt

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 350 EUR!

alt

Piedāvājumā - MINI dzīvokļi! Stilīgi, kompakti un ekonomiski