Tiesa atstāj spēkā lēmumu par strīdīgā "Delfīns partneri" piederošā īpašuma Jūrmalā izsolīšanu

Rīgas apgabaltiesa 18.martā atstāja negrozītu lēmumu, ar kuru apstiprināts nekustamā īpašuma izsoles akts strīdīgajam maksātnespējīgajam Delfīns partneri piederošajam un AS "Reverta" ieķīlātajam īpašumam Jūrmalā, Rembates ielā 4.

Kā norādīts apgabaltiesas lēmumā, tas nav pārsūdzams.

Blakus sūdzību par Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas lēmumu, ar kuru izsoles akts apstiprināts, iesniedza Larisas Sviridovas, "Lantex Invest LTD" pārstāvji, kā arī citu uzņēmumu pārstāvji. Līdz ar lēmumu tika apmierināts pieteikums arī par nekustamā īpašuma nostiprināšanu uz ieguvēja vārda un hipotēkas, aizlieguma atzīmju un maksātnespējas atzīmju dzēšanu.

"Revertas" Komunikāciju un mārketinga direkcijas vadītāja Marita Ozoliņa aģentūrai LETA paskaidroja, ka apgabaltiesa, izskatot "Delfīns partneru" parādnieka pārstāves Sviridovas un atsevišķu kreditoru sūdzības par "Delfīns partneriem" piederošā un "Revertā" ieķīlātā nekustamā īpašuma ar adresi Rembates ielā 4, Jūrmalā, izsoles akta apstiprināšanu, atstāja spēkā pirmās instances tiesas lēmumu par minētā nekustamā īpašuma izsoles akta apstiprināšanu.

Kā paskaidroja Ozoliņa, līdz ar to "Revertai" pēc piecu gadu neatlaidīgas cīņas par savu interešu aizstāvību ir izdevies panākt ieķīlātā īpašuma pārņemšanu.

Šī īpašuma celtniecībā bijusī "Parex banka", izsniedzot aizdevumu "Delfīns partneri", bija ieguldījusi apjomīgus līdzekļus 35 miljonus eiro apmērā.

"Reverta" valdes priekšsēdētāja Solvita Deglava norādīja, ka izsoli "Reverta" centās organizēt jau kopš 2010.gada pavasara un tikai tagad ir panākts "likumīgs un loģisks tiesas nolēmums, kas apstiprina, ka taisnība tomēr uzvar". "Ir jānovērtē tiesas spēja iedziļināties šajā sarežģītajā juridiskajā jautājumā - ar šo lēmumu "Reverta" ir atguvusi daļu no izsniegtā kredīta, proti, daudzdzīvokļu māju Jūrmalā, kuras pārdošanas rezultātā atgūtie līdzekļi tiks atmaksāti Valsts kasei," tā skaidroja Deglava.

LETA jau ziņoja, ka starp "Revertu" un "Delfīns partneriem" domstarpības saasinājās, kad "Delfīns partneri" vainoja banku pusmiljona eiro pazušanā no uzņēmuma konta. "Reverta" naudas zudumu, kā arī kontu atvēršanu bez klienta ziņas noliedza, un bankas pārstāve Ozoliņa biznesa portālam "Nozare.lv" iepriekš uzsvēra, ka "tie ir meli", solot, ka "Reverta" nekavējoties vērsīsies tiesībsargājošās institūcijās savu interešu aizstāvībai.

Rīgas apgabaltiesas savā spriedumā pērn konstatējusi, ka "iepriekš norādītie speciālie kredīta atmaksas konti ir "Revertas" konti, kas arī konstatēts Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2012.gada 13.marta vēstulē". "Finanšu un kapitāla tirgus komisija ir izvērtējusi iepriekš norādīto kontu atvēršanas pamatojumu un to piederību un savā vēstulē nepārprotami ir norādījusi, ka iepriekš norādītie konti ir "Revertas" konti, kuri tiek atvērti, lai atspoguļotu ar aizdevumu apkalpošanu saistītās darbības "Revertas" grāmatvedības uzskaiti un tie neatspoguļo "Delfīns partneru" naudas plūsmu," norādīts spriedumā.

Kā ziņots, toreiz maksātnespējīgā uzņēmuma "Delfīns partneri" pilnvarotā pārstāve Ineta Malahovska bija vērsusies Finanšu un kapitāla tirgus komisijā ar iesniegumu, kurā lūgts izvērtēt "Parex" rīcību ar uzņēmuma kontiem un tajos esošajiem finanšu līdzekļiem. Iesniegumā norādīts, ka 2009.gada rudenī, laikā, kad "Parex" jau aptuveni gadu bija valsts pārziņā, no "Delfīns partneru" konta bankā pazuduši 512 263 eiro jeb 360 000 latu, kuri, kā oficiāli norādījusi kredītiestāde, nevis no konta kaut kur pārskaitīti, bet vienkārši "ir izlietoti 17.11.2011. šajā kontā", rakstīja portāls "Pietiek.com".

VNĪ šogad plāno pārdot vairākus objektus, tostarp arī veco bibliotēkas ēku

20.03.2015

"SEB banka": Nekustamie īpašumi ir un būs lielākā nozare, ko bankas finansēs

23.03.2015

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdaugavas jaunie projekti vērs durvis mājokļu pircējiem

2

Četras Latgales īpašumu pērles, kas gaida savus īpašniekus

3

Klientu nedēļa ciematā DAILAS Ādažos – Tava iespēja rast jaunu mājvietu ģimenei

4

Ziedošas pļavas, svaigs gaiss un miers - lauku īpašumi, kur aizmirst ikdienas steigu

5

Dabas ieskautā mājvieta: aicina uz Atvērto durvju dienu Zirņusalā

6

Tavas mājas Jūrmalā: piedāvā iegādāties dzīvokļus jaunajā projektā Library House Jurmala

City24 redaktora izvēle

alt

Soli pa solim: iekārtojam guļamistabu

alt

Četras Latgales īpašumu pērles, kas gaida savus īpašniekus

alt

Interjera dizaina aktualitātes 2018. gadā: atskats uz Salone del Mobile 2018