Pagājušais gads mazumtirdzniecības telpu segmentam bijis labvēlīgs

Vienmērīgā ekonomikas izaugsme, kā arī patērētāju pārliecības pieaugums veicinājis labvēlīgākus apstākļus mazumtirdzniecības komercplatību segmentā. Kopējais brīvo platību īpatsvars tirdzniecības centros ir tikai 2,3%, informē nekustamā īpašuma konsultāciju kompānija "Colliers International Latvia" ("Colliers").

Salīdzinot ar 2013.gadu, nomas maksas 2014.gadā nav būtiski mainījušās. Vidējās nomas maksas mēnesī, neskaitot papildu izdevumus, enkurnomniekiem tirdzniecības centros svārstās no četriem līdz 11 eiro par kvadrātmetru, 15-35 eiro par kvadrātmetru vidējām tirdzniecības vienībām (150-350 kvadrātmetri), un 30-55 eiro par kvadrātmetru mazākām tirdzniecības vienībām (līdz 100 kvadrātmetriem). Ielu mazumtirdzniecībā ("street retail") nomas maksas mēnesī aktīvajā centrā svārstās no 20 līdz 40 eiro par kvadrātmetru savukārt Vecrīgā 25 līdz 50 eiro par kvadrātmetru.

2014.gadā no tirdzniecības centru puses bija novērojams darbs pie attīstības plāniem. Viens no vadošajiem tirgus dalībniekiem - "Linstow" - paziņoja par plāniem paplašināties esošajos tirdzniecības centros "Alfa" un "Origo". Tirdzniecības centrā "Alfa" plānots paplašināt papildu 11 150 kvadrātmetrus lielas iznomājamās platības, savukārt "Origo" paplašināšanas plānos ietilpst daudzfunkcionāls komplekss ar kopējām iznomājamām biroju platībām 9015 kvadrātmetru apmērā un mazumtirdzniecības telpām ar kopējo iznomājamo platību 15 750 kvadrātmetri.

Neatkarīgi no tā turpinās sagatavošanās darbi tirdzniecības centra "Akropolis" celtniecībai Maskavas ielā ar plānotu iznomājamo platību 60 000 kvadrātmetri, taču pati celtniecība vēl nav uzsākta. Vēl viens nopietns tirgus dalībnieks ELL apsver iespējamu paplašināšanos iepirkšanās kompleksā "Spice". 2015.gada sākumā Šveices investīciju pārvaldītāji "Partners Group" iegādājās tirdzniecības centru "Olimpia" no investīciju fonda "Northern Horizon Capital".

Arī ielu mazumtirdzniecības segmentā "Colliers" min vairākas aktivitātes 2014.gadā. Maijā Kaļķu ielā tika atvērts lielākais "Reserved" veikals Baltijas valstīs, kas aizņem 1600 kvadrātmetrus. Zīmīgi, ka, pateicoties attīstītāju aktivitātei, tika izveidota asociācija ar mērķi uzlabot un popularizēt Kaļķu ielas un tai blakus esošo ielu tēlu.

Tika novērots arī augsts pieprasījums pēc mazumtirdzniecības telpām Tērbatas un Elizabetes ielas krustojuma rajonā. 2014.gada laikā šajā rajonā tika atvērti "Baldessarini" un "Chopard" veikali, kā arī "Hugo Boss", kas pašlaik aizņem vairāk nekā 500 kvadrātmetrus, un "Elena Miro" zīmola veikals.

"Colliers" eksperti prognozē - ja 2015.gada aktivitātes mazumtirdzniecības segmentā būs samērojamas ar 2014.gadu, nomas maksas varētu saglabāties līdzšinējā līmenī vismaz līdz 2015.gada pirmajam pusgadam.

"SEB banka": Nekustamie īpašumi ir un būs lielākā nozare, ko bankas finansēs

23.03.2015

Tuksnesis biroju ēku attīstībā

24.03.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Elpu aizraujošs īpašums Latgalē, kur aizbēgt no pasaules steigas!

2

Viedoklis! Vai mājokļu tirgū gaidāms būtisks cenu samazinājums?

3

Cik maksā pils? Pilis un muižas, kas gozējas pārdošanas sludinājumos

4

City24.lv Mēneša projekts - "Trebū HOME" Pļavniekos

5

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 300 EUR!

6

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 350 EUR!

City24 redaktora izvēle

alt

Cik maksā pils? Pilis un muižas, kas gozējas pārdošanas sludinājumos

alt

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 350 EUR!

alt

Jaunākie īres dzīvokļi no 400 līdz 550 EUR - mūsdienīgi un dizainiski!