Pagājušais gads mazumtirdzniecības telpu segmentam bijis labvēlīgs

Vienmērīgā ekonomikas izaugsme, kā arī patērētāju pārliecības pieaugums veicinājis labvēlīgākus apstākļus mazumtirdzniecības komercplatību segmentā. Kopējais brīvo platību īpatsvars tirdzniecības centros ir tikai 2,3%, informē nekustamā īpašuma konsultāciju kompānija "Colliers International Latvia" ("Colliers").

Salīdzinot ar 2013.gadu, nomas maksas 2014.gadā nav būtiski mainījušās. Vidējās nomas maksas mēnesī, neskaitot papildu izdevumus, enkurnomniekiem tirdzniecības centros svārstās no četriem līdz 11 eiro par kvadrātmetru, 15-35 eiro par kvadrātmetru vidējām tirdzniecības vienībām (150-350 kvadrātmetri), un 30-55 eiro par kvadrātmetru mazākām tirdzniecības vienībām (līdz 100 kvadrātmetriem). Ielu mazumtirdzniecībā ("street retail") nomas maksas mēnesī aktīvajā centrā svārstās no 20 līdz 40 eiro par kvadrātmetru savukārt Vecrīgā 25 līdz 50 eiro par kvadrātmetru.

2014.gadā no tirdzniecības centru puses bija novērojams darbs pie attīstības plāniem. Viens no vadošajiem tirgus dalībniekiem - "Linstow" - paziņoja par plāniem paplašināties esošajos tirdzniecības centros "Alfa" un "Origo". Tirdzniecības centrā "Alfa" plānots paplašināt papildu 11 150 kvadrātmetrus lielas iznomājamās platības, savukārt "Origo" paplašināšanas plānos ietilpst daudzfunkcionāls komplekss ar kopējām iznomājamām biroju platībām 9015 kvadrātmetru apmērā un mazumtirdzniecības telpām ar kopējo iznomājamo platību 15 750 kvadrātmetri.

Neatkarīgi no tā turpinās sagatavošanās darbi tirdzniecības centra "Akropolis" celtniecībai Maskavas ielā ar plānotu iznomājamo platību 60 000 kvadrātmetri, taču pati celtniecība vēl nav uzsākta. Vēl viens nopietns tirgus dalībnieks ELL apsver iespējamu paplašināšanos iepirkšanās kompleksā "Spice". 2015.gada sākumā Šveices investīciju pārvaldītāji "Partners Group" iegādājās tirdzniecības centru "Olimpia" no investīciju fonda "Northern Horizon Capital".

Arī ielu mazumtirdzniecības segmentā "Colliers" min vairākas aktivitātes 2014.gadā. Maijā Kaļķu ielā tika atvērts lielākais "Reserved" veikals Baltijas valstīs, kas aizņem 1600 kvadrātmetrus. Zīmīgi, ka, pateicoties attīstītāju aktivitātei, tika izveidota asociācija ar mērķi uzlabot un popularizēt Kaļķu ielas un tai blakus esošo ielu tēlu.

Tika novērots arī augsts pieprasījums pēc mazumtirdzniecības telpām Tērbatas un Elizabetes ielas krustojuma rajonā. 2014.gada laikā šajā rajonā tika atvērti "Baldessarini" un "Chopard" veikali, kā arī "Hugo Boss", kas pašlaik aizņem vairāk nekā 500 kvadrātmetrus, un "Elena Miro" zīmola veikals.

"Colliers" eksperti prognozē - ja 2015.gada aktivitātes mazumtirdzniecības segmentā būs samērojamas ar 2014.gadu, nomas maksas varētu saglabāties līdzšinējā līmenī vismaz līdz 2015.gada pirmajam pusgadam.

"SEB banka": Nekustamie īpašumi ir un būs lielākā nozare, ko bankas finansēs

23.03.2015

Tuksnesis biroju ēku attīstībā

24.03.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

3

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

4

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem

alt

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos