Dzīvojamais komplekss "Pērle" iekļuvis prestiža konkursa "Architizer A+Awards" finālā

Dzīvojamais komplekss Čiekurkrasti Mazā Baltezera krastā, kas plašākā sabiedrībā pazīstams kā Pērle, ir iekļuvis prestiža starptautiskā arhitektūras konkursa Architizer A+Awards finālā, sacenšoties konkurencē ar labākiem arhitektūras un dizaina projektiem no 100 pasaules valstīm, informēja projekta attīstītāja New Europe Real Estate pārstāve Inese Jureviča.

Dzīvojamais komplekss "Pērle" un arhitektu birojs "AB3D" Jura Mitenberga vadībā iekļuvis starp pieciem finālistiem prestižā starptautiskā konkursa "Architizer A+Awards" kategorijā "Mazstāvu daudzdzīvokļu kompleksu apbūve (1-4 stāvi)", kas ir augsts sasniegums Latvijas arhitektūras mērogā, ņemot vērā plašu starptautisku konkurenci konkursā.

"Architizer A+Awards" ir globāli atpazīstams arhitektūras konkurss ar nominācijām vairāk nekā 90 kategorijās un vairāk nekā 300 žūrijas locekļiem, kuru vidū ir vairākas arhitektūras zvaigznes. Projektu pamata atlases kritēriji konkursā skar arhitektūras formu, funkcionalitāti un novitāti, liela nozīme ir piešķirta arhitektūras iecerei un vīzijai.

Daudzīvokļu kompleksa "Pērle" neviendabīga konstrukcija un struktūra ļāvuši veidot absolūti atšķirīgus mājokļu plānojumus, līdz ar to gandrīz visi dzīvokļi paver skatu uz ezeru un ēkā nav divu vienādu dzīvokļu - katrs plānojums ir atšķirīgs, to platība ir no 67 kvadrātmetriem līdz 211 kvadrātmetriem.

Jurēviča informēja, ka, pateicoties ēkas apdarei, projekts harmoniski ierakstās apkārtējā vidē - fasādē izmantotā Sibīrijas egle sasaucas ar priežu stumbriem un apkārtējo mežu, kamēr ēkas stiklotās plaknes sasaucas ar ūdeni. Projekta "Pērle" arhitektūra ir īpaša arī ar to, ka daļu ēkas apjomu veido pārkares, kas ļauj iemītniekiem baudīt īpaši tuvus skatus uz ezeru. Ēkas būvniecība izcēlās ar saudzīgu attieksmi pret vidi, maksimāli pasargājot kokus, kas vēlāk kļuva par labiekārtojuma rotu.

"Interjera vadlīnijas tika izstrādātas katram projekta apartamentam individuāli, un apdares materiāli katram dzīvoklim tika mazliet variēti, piemēram, grīdas segums - koka parkets, variēti toņu dažādības amplitūdā. Kāpņu telpās izmantota robustā un industriālā estētika, gaisīgās stikla liftu šahtas sakombinējot ar kontrastējošo materiālu - eksponētā betona virsmām. Ar ēkas apskaņošanas sistēmu koplietošanas telpās tiek raidīts relaksējoši neitrāls muzikālais fons," par projektu stāsta tā arhitekts Juris Mitenbergs.

Projekts "Pērle" atrodas Mazā Baltezera krastā, tā būvniecība tika iesākta 2012.gada augustā un pabeigta 2013.gada janvārī. Dzīvokļu komplekss ietver sevī 63 "premium" klases apartamentus, virs 70% no kuriem jau ir pārdoti. "Pērle" piedāvā mājas iedzīvotājiem plašu infrastruktūru gan ēkā - baseins, fitnesa zāle, konsjerža serviss, koplietošanas terase, gan projekta teritorijā - privātā laivu piestātne, labiekārtota pludmale, bērnu rotaļu laukums. Tuvāko mēnešu laikā "Pērlē" tiek plānots arī atvērt restorānu, kas piedāvās ekoloģiski tīru bioloģisku virtuvi mājas iedzīvotājiem un viesiem.

Par konkursa finālistiem no 17.marta līdz 3.aprīlim iespējams arī balsot publikai http://awards.architizer.com/public/voting/?cid=6

Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti šī gada 14.aprīlī, apbalvošana notiks 2015.gada 14.maijā Ņujorkā.

Vairāk par projektu un  pieejamajiem  dzīvokļiem šeit!

Tuksnesis biroju ēku attīstībā

24.03.2015

alt

Liepājā būtiski augusi interese par dzīvokļiem jaunajos projektos

24.03.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Cik maksā pils? Pilis un muižas, kas gozējas pārdošanas sludinājumos

2

City24.lv Mēneša projekts - "Trebū HOME" Pļavniekos

3

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 350 EUR!

4

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 300 EUR!

5

Noderīgi: kā šobrīd attālināti notiek nekustamo īpašumu darījumi?

6

City24.lv: 10 populārākās mājas martā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdod Vidzemes piejūras atpūtas kompleksu "Klintis"

alt

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 350 EUR!

alt

Piedāvājumā - MINI dzīvokļi! Stilīgi, kompakti un ekonomiski