Teju katrs trešais iedzīvotājs pašreizējo dzīvojamo platību vērtē kā pārāk mazu

Teju katrs trešais jeb 29% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju savu pašreizējo dzīvojamo platību vērtē kā pārāk mazu, liecina bankas Citadele un snapshots.lv veiktā aptauja.

Jo īpaši tā uzskata vecāki ar vienu bērnu (45%), kā arī ģimenes, kurās ir trīs un vairāk bērnu (36%). Mājoklī, kas nav lielāks par 40 kvadrātmetriem, mitinās 16% ģimeņu, kurās aug viens bērns, un 6% ģimeņu ar trim un vairāk atvasēm.

"Pēc aptaujas datiem redzam, ka nepieciešamība pēc lielāka mājokļa visaktuālākā ir jaunajām ģimenēm, kurās ir piedzimis pirmais bērniņš. Tāpat no ģimenēm, kas konsultējušās bankā par iespēju iegādāties mājokli ar valsts galvotu hipotekāro kredītu, teju puse audzina vienu atvasi," paziņojumā medijiem raksta bankas "Citadele" Privātpersonu kreditēšanas daļas vadītāja Baiba Tētiņa. Viņa pozitīvi vērtē, ka ģimenēm mājokļa iegāde kļuvusi pieejamāka. Līdz ar izmaiņām likumos, dodot iespēju izvēlēties hipotekāro kredītu ar nolikto atslēgu principu vai bez tā, samazinājusies pirmajai iemaksai nepieciešamā summa. Ja līdz tam ģimenēm ar vienu bērnu pirmajai iemaksai bija nepieciešams sakrāt 15% no mājokļa vērtības, tad pašlaik hipotekāro kredītu var saņemt ar pirmo iemaksu no 5%.

Aptaujā 17% iedzīvotāju norādījuši, ka dzīvo līdz 40 kvadrātmetriem lielā mājokli, bet 37% dzīvo mājoklī, kura platība ir no 41 līdz 60 kvadrātmetriem. 23% ģimeņu pašreizējais mājoklis ir no 61 līdz 80 kvadrātmetriem, bet par to lielākā mājoklī dzīvo 23% ģimeņu.

Aptauja veikta laikā no 23.februāra līdz 2.martam, aptaujājot visā Latvijā dzīvojošus 720 iedzīvotājus vecumā no 18 gadiem.

Banka "Citadele" no izskatīšanai iesniegtajiem 166 hipotekārā kredīta pieteikumiem 61 ģimenei ar bērniem piešķīrusi bankas "Citadele" finansējumu mājokļa iegādei ar valsts galvojumu pirmajai iemaksai. Rīgas un Pierīgas ģimenes lielākoties vēlas iegādāties dzīvokli, savukārt privātmājas iegāde ir aktuālāka reģionos dzīvojošajām ģimenēm.

Kā ziņots, ģimenes ar bērniem bankā "Citadele" var saņemt hipotekāros kredītus ar valsts galvojumu pirmajai iemaksai, tas ir, samazinātu pirmo iemaksu, un iespēju saņemt bankas finansējumu līdz 95% no mājokļa tirgus vērtības.

Valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem kopumā pieejams nepilns miljons eiro, kas ļauj sniegt atbalstu 600 ģimenēm. Šajā programmā bez bankas "Citadele" iesaistījusies arī "SEB banka" un "Swedbank".

Iesakām: City24 īpašo piedāvājumu jaunumi!

Klientu dienas projektā „NCC Mājas Biķernieku ielā 160”, Rīgā, Mežciemā!

25.03.2015

alt
alt

Ekspluatācijā nodots vērienīgs projekts ar 18 dzīvojamām mājām Mežciemā

25.03.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Dienas mājoklis! Dzīvoklis zviedru vates fabrikas telpās Rīgas centrā

2

Jaunums "Filozofu Rezidencē" - īre ar izpirkuma tiesībām!

3

Īpašnieku kopti un loloti īpašumi, ko pašlaik vari iegādāties Latvijas pilsētās

4

Vērts redzēt! Brīnumains piecu istabu dzīvoklis Alberta ielas Art Nouveau ēkā

5

Ar lauku tūrisma potenciālu: pārdod šarmantus viesu namus un atpūtas kompleksus!

6

Izvēlies savu! Šī brīža interesantāko īres dzīvokļu TOP

City24 redaktora izvēle

alt

Ar lauku tūrisma potenciālu: pārdod šarmantus viesu namus un atpūtas kompleksus!

alt

Virtuālajās tūrēs iepazīsti jaunos Jūrmalas projektus!

alt

Īpašnieku kopti un loloti īpašumi, ko pašlaik vari iegādāties Latvijas pilsētās