Būvnieki pie patukša maka

Pārejas periods ES miljonu apguvē un investoru nogaidošā pozīcija termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas jautājumā neļauj cerēt, ka tiks pārspēti būvniecības rekordi, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas BiznessPar to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Šobrīd gan tiek īstenoti daudzi nozīmīgi projekti, turklāt arī Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) kā viens no lielajiem publiskā sektora pasūtītājiem atzīst – šogad būvniecības pakalpojumu apjoms plānots trīs reizes lielāks nekā pērn. 2013. gadā tas bija mērāms 14,9 milj. eiro, pērn – 15,9 milj. eiro, bet šogad tiek lēsts 45,9 milj. eiro apmērā. No šīs summas 13,5 milj. eiro ir ES fondu un citu ārvalstu finanšu instrumentu līdzfinansējums. Tas skaidrojams ar to, ka projektos, par kuriem saistības uzņemtas iepriekšējos gados, tiek pakāpeniski sākti būvniecības darbi, kas salīdzinājumā ar projekta izstrādes posmu ir finansiāli apjomīgāki, norāda VNĪ.

Vienlaikus, atsaucoties uz Ekonomikas ministrijas ziņojumiem par tautsaimniecības attīstību, VNĪ atzīst – 2013. gadā būvniecības apjomi palielinājās par 7,5%, pērn deviņos mēnešos – par 9,8%, bet šogad prognozēts nozares apjoma samazinājums par 0,5%. Kopējais Latvijas būvniecības nozares apjoms 2014. gadā vidēji mērāms 15 miljardos eiro.

Līdzīgi kā pērn

Jūrmalas domē, analizējot izsniegto būvatļauju skaitu, atzīst – pagaidām nav būtisku izmaiņu, salīdzinot ar pērno gadu. Šogad (līdz 13. martam) izsniegtas 62 būvatļaujas. 2014. gadā kopumā tika izsniegtas 356 būvatļaujas, no tām 133 – jaunu ēku būvniecībai un 108 – rekonstrukcijai. Pērn ekspluatācijā tika pieņemti 246 objekti (146 dzīvojamās ēkas, 23 nedzīvojamās ēkas). Savukārt inženierbūvju būvniecībai 2014. gadā tika izsniegtas 100 būvatļaujas, bet ekspluatācijā pieņemtas 77 būves.

Savukārt Rīgas pilsētas būvvalde pirmajos divos gada mēnešos izsniegusi 62 būvatļaujas, 27 apliecinājuma kartēs un astoņos paskaidrojuma rakstos ir veikta atzīme par būvdarbu sākšanas nosacījumiem. Jāatgādina, ka no pērnā gada 1. oktobra, kad stājās spēkā jaunais būvniecības procesa regulējums, būvatļauja tiek izsniegta jau pašā būvniecības ieceres sākumā, bet atkarībā no procesa, kādā ir būvniecība, tajā tiek veiktas dažādas atzīmes, un būvatļauja ar atzīmi par būvdarbu sākšanas nosacījumu izpildi ir līdzvērtīga būvatļaujai līdz šim, tikai pēc šīs atzīmes saņemšanas ir iespējams sākt darbus. Savukārt pērn līdz 1. oktobrim tika izsniegtas 1047 būvatļaujas, pēc tam vēl 184 būvatļaujās tika veikta atzīme par būvdarbu sākšanas nosacījumu izpildi. Kopumā 2014. gadā būvvalde ir izsniegusi 5903 būvatļaujas un vienkāršoto procedūru atļaujas (tostarp pagarinātas un pārreģistrētas būvatļaujas), savukārt ekspluatācijā tika pieņemti 892 būvobjekti.

Iesakām:  City24 īpašo piedāvājumu jaunumi!

Ekspluatācijā nodots vērienīgs projekts ar 18 dzīvojamām mājām Mežciemā

25.03.2015

alt

Lielo namu starts un finišs

26.03.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Dienas mājoklis! Dzīvoklis zviedru vates fabrikas telpās Rīgas centrā

2

Īpašnieku kopti un loloti īpašumi, ko pašlaik vari iegādāties Latvijas pilsētās

3

Jaunums "Filozofu Rezidencē" - īre ar izpirkuma tiesībām!

4

Ar lauku tūrisma potenciālu: pārdod šarmantus viesu namus un atpūtas kompleksus!

5

Vērts redzēt! Brīnumains piecu istabu dzīvoklis Alberta ielas Art Nouveau ēkā

6

Izvēlies savu! Šī brīža interesantāko īres dzīvokļu TOP

City24 redaktora izvēle

alt

Ar lauku tūrisma potenciālu: pārdod šarmantus viesu namus un atpūtas kompleksus!

alt

Virtuālajās tūrēs iepazīsti jaunos Jūrmalas projektus!

alt

Īpašnieku kopti un loloti īpašumi, ko pašlaik vari iegādāties Latvijas pilsētās