Lielo namu starts un finišs

Šogad beidzot varētu tikt pabeigta Nacionālā mākslas muzeja rekonstrukcija un dots starts Jaunā Rīgas teātra pārbūvei, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas BiznessPar to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Jau ilgstoši cilātais jautājums par Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēku kompleksa Lāčplēša ielā rekonstrukciju šogad beidzot varētu rezultēties ar būvniecības konkursa izsludināšanu. Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) lēš, ka konkurss būvdarbu veicēja izvēlei varētu tikt izsludināts rudenī, šobrīd top pārbūves projekts, kas uzticēts pilnsabiedrībai Zaigas Gailes birojs un partneri. Būvdarbu sākšana iespējama vien pēc teātra sezonas noslēgšanās – nākamā gada vasarā. Rekonstrukcijai paredzēti divi gadi.

Savukārt aprīlī paredzēts izsludināt atkārtotu konkursu bijušās Tabaka fabrikas Miera ielā pielāgošanai JRT vajadzībām uz Smiļģa nama rekonstrukcijas laiku. Līgumu par būvdarbu veikšanu iecerēts parakstīt līdz 1. oktobrim, lai līdz nākamā gada 1. jūlijam veiktu pašus darbus. Jāatgādina, ka 2014. gadā konkurss jau vienreiz tika izsludināts, taču būvnieku piedāvātās cenas ievērojami pārsniedza paredzēto finansējumu, tādēļ tas pārtraukts, turpinot sarunas ar diviem uzņēmumiem, kuri atbilda izvirzītajām kvalifikācijas prasībām un kvalificējās tālākām sarunām. Arī sarunu procedūrā netika panākta vienošanās par izmaksu samazinājumu, un VNĪ tās pārtrauca.

JRT rekonstrukcijai paredzētais finansējums ir ap 19 milj. eiro, bet Tabakas fabrikas pielāgošanai – ap 2,9 milj. eiro. VNĪ valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Tols gan izteicies – tā kā šajā summā iepriekš neviens nebija gatavs iekļauties, jāmeklē iespējas šim projektam piesaistīt papildu līdzekļus, pārdalot tos no citiem projektiem, ziņo LETA. Nama pārbūves būvprojektu izstrādāja SIA Belss. Tajā būs lielā, mazā un kamerzāle, dekorāciju noliktavas, darbnīcas u.c. nepieciešamās telpas. Tabakas fabrika kā kultūras telpa varētu funkcionēt arī pēc JRT atgriešanās Lāčplēša ielā – Kultūras ministrija sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un VNĪ iecerējusi perspektīvā attīstīt kultūras radošo kvartālu.

Starp prioritātēm

JRT un bijušās Tabakas fabrikas pārbūve ir starp VNĪ prioritātēm. Šogad uzņēmums plānojis turpināt attīstīt arī citus projektus un ieceres, kuru īstenošanai piesaistīti ES finanšu instrumenti, piemēram, Rīgas pils rekonstrukciju, ēkas Aspazijas bulvārī rekonstrukciju prokuratūras vajadzībām, muzeju krātuvju kompleksa būvniecību Pulka ielā, ēkas Citadeles ielā pielāgošanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vajadzībām, robežšķērsošanas punkta Vientuļi rekonstrukciju utt. Ar ES atbalstu tiks realizēti arī muzeju restaurācijas un rekonstrukcijas projekti, tostarp Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošana gan ēkās Jūrmalā un Rīgā, gan Dunavas pagastā un Preiļu novadā. Paredzēta ir Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukcija Pils ielā Rīgā.

Iesakām: City24 īpašo piedāvājumu jaunumi!

Būvnieki pie patukša maka

26.03.2015

alt

Ar "Swedbank" pirmo līgumu par valsts garantētu aizdevumu mājokļa iegādei parakstījusi rīdzinieku ģimene

26.03.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Dienas mājoklis! Dzīvoklis zviedru vates fabrikas telpās Rīgas centrā

2

Īpašnieku kopti un loloti īpašumi, ko pašlaik vari iegādāties Latvijas pilsētās

3

Jaunums "Filozofu Rezidencē" - īre ar izpirkuma tiesībām!

4

Vērts redzēt! Brīnumains piecu istabu dzīvoklis Alberta ielas Art Nouveau ēkā

5

Ar lauku tūrisma potenciālu: pārdod šarmantus viesu namus un atpūtas kompleksus!

6

Izvēlies savu! Šī brīža interesantāko īres dzīvokļu TOP

City24 redaktora izvēle

alt

Ar lauku tūrisma potenciālu: pārdod šarmantus viesu namus un atpūtas kompleksus!

alt

Virtuālajās tūrēs iepazīsti jaunos Jūrmalas projektus!

alt

Īpašnieku kopti un loloti īpašumi, ko pašlaik vari iegādāties Latvijas pilsētās