Lielo namu starts un finišs

Šogad beidzot varētu tikt pabeigta Nacionālā mākslas muzeja rekonstrukcija un dots starts Jaunā Rīgas teātra pārbūvei, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas BiznessPar to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Jau ilgstoši cilātais jautājums par Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēku kompleksa Lāčplēša ielā rekonstrukciju šogad beidzot varētu rezultēties ar būvniecības konkursa izsludināšanu. Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) lēš, ka konkurss būvdarbu veicēja izvēlei varētu tikt izsludināts rudenī, šobrīd top pārbūves projekts, kas uzticēts pilnsabiedrībai Zaigas Gailes birojs un partneri. Būvdarbu sākšana iespējama vien pēc teātra sezonas noslēgšanās – nākamā gada vasarā. Rekonstrukcijai paredzēti divi gadi.

Savukārt aprīlī paredzēts izsludināt atkārtotu konkursu bijušās Tabaka fabrikas Miera ielā pielāgošanai JRT vajadzībām uz Smiļģa nama rekonstrukcijas laiku. Līgumu par būvdarbu veikšanu iecerēts parakstīt līdz 1. oktobrim, lai līdz nākamā gada 1. jūlijam veiktu pašus darbus. Jāatgādina, ka 2014. gadā konkurss jau vienreiz tika izsludināts, taču būvnieku piedāvātās cenas ievērojami pārsniedza paredzēto finansējumu, tādēļ tas pārtraukts, turpinot sarunas ar diviem uzņēmumiem, kuri atbilda izvirzītajām kvalifikācijas prasībām un kvalificējās tālākām sarunām. Arī sarunu procedūrā netika panākta vienošanās par izmaksu samazinājumu, un VNĪ tās pārtrauca.

JRT rekonstrukcijai paredzētais finansējums ir ap 19 milj. eiro, bet Tabakas fabrikas pielāgošanai – ap 2,9 milj. eiro. VNĪ valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Tols gan izteicies – tā kā šajā summā iepriekš neviens nebija gatavs iekļauties, jāmeklē iespējas šim projektam piesaistīt papildu līdzekļus, pārdalot tos no citiem projektiem, ziņo LETA. Nama pārbūves būvprojektu izstrādāja SIA Belss. Tajā būs lielā, mazā un kamerzāle, dekorāciju noliktavas, darbnīcas u.c. nepieciešamās telpas. Tabakas fabrika kā kultūras telpa varētu funkcionēt arī pēc JRT atgriešanās Lāčplēša ielā – Kultūras ministrija sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un VNĪ iecerējusi perspektīvā attīstīt kultūras radošo kvartālu.

Starp prioritātēm

JRT un bijušās Tabakas fabrikas pārbūve ir starp VNĪ prioritātēm. Šogad uzņēmums plānojis turpināt attīstīt arī citus projektus un ieceres, kuru īstenošanai piesaistīti ES finanšu instrumenti, piemēram, Rīgas pils rekonstrukciju, ēkas Aspazijas bulvārī rekonstrukciju prokuratūras vajadzībām, muzeju krātuvju kompleksa būvniecību Pulka ielā, ēkas Citadeles ielā pielāgošanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vajadzībām, robežšķērsošanas punkta Vientuļi rekonstrukciju utt. Ar ES atbalstu tiks realizēti arī muzeju restaurācijas un rekonstrukcijas projekti, tostarp Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošana gan ēkās Jūrmalā un Rīgā, gan Dunavas pagastā un Preiļu novadā. Paredzēta ir Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukcija Pils ielā Rīgā.

Iesakām: City24 īpašo piedāvājumu jaunumi!

Būvnieki pie patukša maka

26.03.2015

alt

Ar "Swedbank" pirmo līgumu par valsts garantētu aizdevumu mājokļa iegādei parakstījusi rīdzinieku ģimene

26.03.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

3

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

4

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

City24 redaktora izvēle

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem