Neprognozējama finansējuma apstākļos ceļu būvē nākas izmantot divas līdz četras reizes dārgākas metodes

Pasūtītājam neprognozējama finansējuma gadījumā autoceļu segumu atjaunošana un rekonstrukcija nenotiek plānotajā apjomā, turklāt liela daļa remontdarbu tiek atlikta un pieaug autoceļu bojājumu pakāpe, kā rezultātā jāizmanto divas līdz trīs un pat sešas reizes dārgākas metodes, biznesa portālam "Nozare.lv" atzīst Satiksmes ministrijā.

Tāpat, ja finansējums ir neprognozējams, pasūtītājs ir spiests organizēt konkursus tad, kad ir nauda. Un tajos brīžos, kad naudas apjoms strauji pieaug, piedāvātās cenas arī pieaug.

Kā skaidro ministrijā, arī ceļu būvē uzņēmējiem - būvniekam, projektētājam, būvuzraugam -, strādājot neprognozējama finansējuma apstākļos, nākas remontēt ceļus dārgāk un nekvalitatīvāk, jo par pasūtījumu būvnieki uzzina tikai dažus mēnešus pirms darba sākšanas, tad visi pretendenti vienlaicīgi sāk meklēt nepieciešamos resursus un tirgū rodas straujš pieprasījums, kas atbilstoši atspoguļojas cenās.

Tāpat arī kvalitātes ziņā ne vienmēr atbilstošs materiāls īsā termiņā ir pieejams.

Turklāt, ja pasūtījums ietver iepriekšējos gados maz izplatītas tehnoloģijas, tad izpildītājiem nav atbilstoša personāla. Personāls ir jāapmāca, un to īsā laikā nevar izdarīt pat par naudu. Nepietiekami apmācīts personāls ir tiešs drauds kvalitātei, uzsver ministrijā.

Savukārt laicīgi saprotot, kas un cik daudz tiks pasūtīts, izpildītāji var izpētīt, kur ņemt tehniku un materiālus, pārliecināties par tehniskām niansēm un atbilstību potenciālajam pasūtījumam.

Kā ziņots, satiksmes ministrs Anrijs Matīss uzskata, ka, sākot no 2014.gada, nepieciešams pakāpeniski palielināt ceļiem pieejamo finansējumu, tostarp daļu no finansējuma investīcijām paredzēt arī no valsts budžeta. "Šogad pavasara sezonā paredzēts salāpīt aptuveni 50 000 kvadrātmetru bedru un samaksāt par to septiņus miljonus latu. Patiesībā septiņi miljoni latu ir zemē nomesta nauda, jo bedres radīsies atkal. Pareizāk būtu ilgtermiņa investīcijas, lai šos ceļus rekonstruētu, nevis lāpītu bedres," uzsvēra ministrs.

Satiksmes ministrijas plānos ir 2014.gadā ieviest tādu ceļu fonda modeli, kurā 100% visu transportlīdzekļu nodokļa ieņēmumu (aptuveni 50 miljoni latu) un 20% akcīzes nodokļa ieņēmumu (2013.gadā šī summa būtu līdzvērtīga 55,2 miljoniem latu) tiktu novirzīti ceļu uzturēšanai un remontdarbiem.

Aprēķināts, ka jau šodien uz ceļiem neveikto darbu deficīts kopsummā veido vairāk nekā 4,5 miljardus latu.

"Nira fonds": Valsts līmenī jārealizē programma mājokļiem par pieņemamām cenām

14.05.2013

Tukšajiem mājokļiem bīda augstāku nodokli

15.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu