Būvinspektori atzinuši, ka VID ēka ir droša

Saskaņā ar būvinspektoru secināto Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ēka mehāniskās stabilitātes un stiprības līmenī ir droša, šodien Zolitūdes lielveikala Maxima traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē sacīja Būvniecības valsts kontroles biroja vadītājs Pēteris Druķis.

Būvinspektori uzskata, ka jautājums par plaisām VID ēkā nav saistīts ar ēkas mehānisko stabilitāti. "Ja mēs runājam par mehānisko stiprību un stabilitāti, mēs varam teikt, ka ēka ir droša," norādīja Druķis. Attiecībā uz būvdarbu vizuālā izpildījuma radītajiem jautājumiem valsts kontroles birojs ir uzdevis veikt tehnisko apsekošanu.

Deputāts Artuss Kaimiņš (LRA) šodien kolēģiem izdalīja fotogrāfijas, kurās redzamas plaisas vairākās VID ēkas vietās. Viņš pauda neapmierinātību ar Valsts kontroles biroja sniegto atbildi, ka līdz 11.maijam tiks veikta tehniskā izpēte, lai secinātu, vai materiāli atbilst prasībām. "Tā ir katastrofa," komentējot viņa izdalītajās bildēs redzamās plaisas, norādīja deputāts, uzsverot, ka darbiniekiem ir bail atrasties šajā ēkā.

Druķis norādīja, ka nav riska, "ka kaut kas tūlīt notiks", tāpēc Kaimiņš var būt mierīgs. Jautājums par konstatētajām plaisām ir biroja uzmanībā un vasaras laikā situācija ir jāsakārto, akcentēja Būvniecības valsts kontroles biroja vadītājs.

Šī tēma komisijas sēdes noslēgumā raisīja nelielu strīdu starp Kaimiņu un parlamentārieti Ingunu Rībenu (VL-TB/LNNK). Viņa norādīja, ka teātra fakultātē šādas lietas nemāca, un aicināja deputātu ieklausīties Druķī. Savukārt Kaimiņš pauda neapmierinātību ar Rībenas kā arhitektes pozīciju, vairākkārt izsaucoties "Kauns!". Rībena atbildot taujāja, vai Kaimiņš atrodas kādas izrādes iestudējumā un kāpēc viņš bļaustās.

Kā ziņots, VID jaunās ēkas kompleksa attīstītājs SIA "Biroju centrs Ezerparks" (BCE) kategoriski noraida deputāta Kaimiņa publiski paustās bažas par ēkas tehnisko stāvokli un norāda, ka tieši deformācijas šuves garantē būves konstrukcijas drošību, informēja BCE pārstāve Marta Krivade.

Tā kā ēka ir veidota no monolītā dzelzsbetona, saskaņā ar būvnormatīviem šādu būvju tehniskajā projektā obligāti ir jābūt iestrādātām deformācijas šuvēm un tām ir jāpieļauj ēkas minimāla kustība.

"Šis ir uzskatāms piemērs, kas demonstrē deformācijas šuvju funkciju. Tās ir nepieciešamas, lai, mainoties laika apstākļiem mitruma un mikroklimata ietekmē, būvei būtu vieta kustības amplitūdai, tā garantējot tās drošu tehnisko stāvokli," norāda Krivade.

Aukstās sezonas iespaidā VID jaunās ēkas kompleksā šuves patlaban ir vizuāli pamanāmas, apliecinot, ka pilda tām paredzēto funkciju. Tāpat Krivade informē, ka BCE jau 2014.gada nogalē kopā ar būvnieku tās ir apsekojis un vienojies, ka vizuāli apmetums tiks atjaunots šī gada vasarā, kad būs sauss un silts laiks.

To apstiprinot arī ēkas būvuzraugs SIA "Būves un būvsistēmas" un "Sarma un Norde arhitektu birojs", kas ir šīs ēkas autors, kā arī ģenerālbūvnieks SIA "Re&Re".

Ēka ir tehniskā kārtībā un pilnībā droša apmeklētājiem, darbiniekiem un apkārtējai videi, uzsver BCE pārstāve.

Jau ziņots, ka Kaimiņš VID ēkā vairākās vietās konstatēja plaisas un 16.februārī aicināja veikt pārbaudi.

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU www.city24.lv

Pērn nekustamo īpašumu nozarē 219 uzņēmumiem VID konstatējis fiktīva uzņēmuma pazīmes

27.03.2015

Graustu lapā rīdzinieki visaktīvāk balso par ēkas Vēžu ielā 7 sakārtošanu

01.04.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Dienas mājoklis! Dzīvoklis zviedru vates fabrikas telpās Rīgas centrā

2

Jaunums "Filozofu Rezidencē" - īre ar izpirkuma tiesībām!

3

Īpašnieku kopti un loloti īpašumi, ko pašlaik vari iegādāties Latvijas pilsētās

4

Vērts redzēt! Brīnumains piecu istabu dzīvoklis Alberta ielas Art Nouveau ēkā

5

Ar lauku tūrisma potenciālu: pārdod šarmantus viesu namus un atpūtas kompleksus!

6

Izvēlies savu! Šī brīža interesantāko īres dzīvokļu TOP

City24 redaktora izvēle

alt

Ar lauku tūrisma potenciālu: pārdod šarmantus viesu namus un atpūtas kompleksus!

alt

Virtuālajās tūrēs iepazīsti jaunos Jūrmalas projektus!

alt

Īpašnieku kopti un loloti īpašumi, ko pašlaik vari iegādāties Latvijas pilsētās