Tipveida dzīvokļu vidējā cena nedaudz palielinājusies sesto mēnesi pēc kārtas

Samazinoties pircēju vajadzībām atbilstošam piedāvājumam, Rīgas sērijveida dzīvokļu vidējā cena nedaudz palielinājusies sesto mēnesi pēc kārtas, teikts Latio jaunākajā mājokļu tirgus pārskatā.

Aprīlī Rīgas sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena salīdzinājumā ar martu palielinājās par vienu eiro un bija 596 eiro. Atšķirībā no pēdējiem diviem gadiem raksturīgās tendences, kad vidējās cenas indekss faktiski bija nemainīgs, pērnā gada beigās un šā gada sākumā Rīgas sērijveida dzīvokļu vidējā cena ir nedaudz palielinājusies sešus mēnešus pēc kārtas. Dzīvokļu vidējā cena šajā laika posmā augusi par 2,8%. Pakāpeniski palielinājies arī dzīvokļu pirkuma darījumu skaits.

„Mikrorajonu tipveida dzīvokļu cenu pieauguma atjaunošanās galvenais iemesls ir labu, pircēju prasībām un maksātspējai atbilstošu īpašumu piedāvājuma samazināšanās. Patlaban nav citu nozīmīgu faktoru, kuru ietekmē palielinātos pieprasījums pēc tipveida dzīvokļiem un līdz ar to augtu arī šo īpašumu cenas. Izsniegto hipotekāro kredītu apjoms turpina samazināties, bet iedzīvotāju maksātspēja joprojām ir diezgan zema. Tomēr pēc vairāku gadu pārtraukuma mēs atkal saskaramies ar gadījumiem, kad par laba sērijveida dzīvokļa iegādi konkurējoši pircēji cenšas viens otru pārsolīt, piedāvājot īpašniekam kaut nedaudz augstāku cenu. Tas apliecina šādu īpašumu ierobežoto piedāvājumu,” skaidro „Latio” Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte.

Sērijveida dzīvokļu pircēji galvenokārt vēlas iegādāties mājokļus labā stāvoklī, lai nebūtu jāiegulda būtiski papildlīdzekļi to remontā un uzlabošanā. Tomēr tā kā šādu īpašumu piedāvājumā trūkst, pircēji iegādājas arī remontējamus dzīvokļus, ja tie atrodas labā vietā ar atbilstošu apkārtējo infrastruktūru, un to cena atbilst īpašuma kvalitātei un tirgus situācijai.

Izvēloties dzīvokli, pircēji lielu vērību pievērš dzīvokļa uzturēšanas izmaksu līmenim, apsaimniekošanas kvalitātei un izdevumiem, kā arī tam, vai zeme pieder dzīvokļu īpašniekiem vai tiek nomāta.

Atšķirīgas kvalitātes sērijveida dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos saglabāsies atšķirīgs cenu līmenis – īpašumiem labā stāvoklī, ar labu atrašanās vietu, zemi īpašuma sastāvā un kvalitatīvu apsaimniekošanu cenas būs stabilas vai nedaudz augošas, savukārt dzīvokļiem sliktā stāvoklī cenas saruks.

Labā tehniskā stāvoklī esošu sērijveida dzīvokļu cenas tādos mikrorajonos kā Purvciems, Pļavnieki, Zolitūde, Imanta un Ziepniekkalns vienistabas dzīvokļiem aprīlī bija 23 000–29 000 eiro, divu istabu dzīvokļiem – 31 000–40 000 eiro, trīs istabu dzīvokļiem – 35 000–47 000 eiro, četru istabu dzīvokļiem – 41 000–51 000 eiro.

 

Jaunākais mājokļu tirgus pārskats pieejams „Latio” mājas lapas sadaļā Tirgus analīze http://www.latio.lv/lv/pakalpojumi/tirgus_analize/

Latvijā top ekociemats Putinka - par godu Putinam

16.05.2013

Pasniegs "Latvijas arhitektūras gada balvu 2012"

17.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām