Pasniegs "Latvijas arhitektūras gada balvu 2012"

Šodien tiks paziņoti "Latvijas arhitektūras gada balvas 2012" laureāti.

Apbalvošanas ceremonija notiks plkst.19 Latvijas Mākslas akadēmijā, Rīgā, Kalpaka bulvārī 13.

Nacionālā žūrija "Latvijas arhitektūras gada balvai 2012" no kopumā 58 konkursam iesniegtajiem darbiem otrajai kārtai tālāk izvirzīja 17 projektus, kas aptver visu Latviju.

Pusfinālam tika izvirzīts Dobeles vēsturiskais tirgus laukums, dzīves stila noliktava "Big Fish" Liepājā, "GlaxoSmithKline Latvia" birojs Rīgā, Latvijas ekspozīcija Venēcijā "Iekšējā brīvība. Rīgas iela Venēcijā", kā arī lekciju, semināru un radošo darbnīcu cikls "Intensīvā apmācību programma pilsētplānošanā "Radi Rīgu!"".

Tāpat otrajai kārtai izvirzīta Bastejkalnā notikusī izstāde "Sodums. Uliss. Vīrieša ceļojums", kafejnīca "Laiva" un laivu būves birojs Pāvilostā, Latvijas Mākslas akadēmijas jaunais korpuss, lofts Elizabetes ielā Rīgā, Marka Rotko mākslas centrs Daugavpils cietoksnī, kā arī Saldus mūzikas un mākslas skola un Samrodes biroja ēka Ventspilī.

Konkursa otro kārtu vērtēja starptautiska žūrija, kuras vadītāja ir Japānā dzimusī Hiromi Hosoja, kā arī žūrijā piedalījās viens no ievērojamākajiem Lietuvas mūsdienu arhitektiem Rolands Paleks, somu arhitekts Janne Teresvirta un Igaunijas viena no spilgtākajām personībām jauno arhitektu plejādē Sīri Valnere.

Šogad būvuzņēmums "Re&Re" kā skates oficiālais partneris iedibina jaunu tradīciju - pasniedzot "Labas arhitektūras" balvu ne tikai arhitektam, bet godinot arī projektu pasūtītājus.

Ne katrs pasūtītājs ir pietiekami atvērts vai pat drosmīgs izvēlēties izteiksmīgu arhitektūru, un tai pašā laikā ne katram arhitektam izdodas absolūti funkcionālā projektā saglabāt arhitektonisko izteiksmīgumu. Kā atzīst "Re&Re" ģenerāldirektors Didzis Putniņš "mēs kā būvnieki, īstenojot jau dabā pasūtītāja un arhitekta kopdarbu, īpaši skaidri redzam šīs abpusējās sadarbības augļus - veiksmes un neveiksmes. Tā kā šobrīd projektus īsteno salīdzinoši neliels skaits privātā sektora pārstāvju un investoru, vēlamies jo īpaši izcelt un veicināt labas arhitektūras izvēli arī šajā sektorā".

Līdz ar to "Re&Re" kopā ar arhitektūras kritiķiem - Jāni Dripi, Jāni Lejnieku, Arti Zvirgzdiņu un Ievu Zībārti - no skatei izvirzītajiem darbiem izvēlēsies pasūtītāju un arhitektu, kuru kopdarbs ir spējis radīt sinerģiju starp racionālo un skaisto.

Balvā tiks dāvāts unikāls ģipša atlējums no Rīgas Doma kapiteļa fragmenta ar lībieša krūšutēlu, kas uzskatāms par vienu no tā laika vietējiem būvniekiem, kas pirms vairāk nekā 800 gadiem būvēja Rīgas Domu - lielāko viduslaiku baznīcu Baltijas valstīs.

Nekustamo īpašumu uzņēmums "Pillar" ceremonijā godalgos visus starptautiskās žūrijas ievērību guvušos darbus. Balvas pasniegs arī uzņēmums "Velux Latvia", interjera salons "Krassky", žurnāls "Pastaiga" un interjera dizaina galerija "Trentini".

Tautas balsojuma balvu pasniegs portāls "Delfi" ar citām aktivitātēm sevi pieteiks arī vieni no skates lielākajiem atbalstītājiem auto zīmols "Audi" un inženiertehnisko risinājumu uzņēmums "Fima".

Šogad Latvijas arhitektūras gada labāko darbu skate ir pasākumu kopums divu dienu garumā. Šodien no plkst.9.30 līdz 16 Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) notiks ārvalstu lektoru semināri, kuros ar lekcijām uzstāsies starptautiskās žūrijas locekļi un skates īpašais viesis - viens no šā brīža pasaules slavenākajiem arhitektiem Jakobs van Reiss no Nīderlandes. Ieeja visiem interesentiem semināros ir bez maksas.

Savukārt apbalvošanas ceremonijas laikā būs apskatāma aizvadītā gada labāko arhitektūras darbu izstāde un video intervijas ar visiem nominantiem. Pirmo reizi skates vēsturē šī pati izstāde būs apskatāma arī publiski Muzeju naktī, 18.maijā, LMA, ieeja bez maksas visas dienas garumā no plkst.12.

Jau ziņots, ka 2012.gada labāko arhitektūras darbu skate tika izsludināta šā gada februārī. Latvijas arhitektūras gada labāko darbu skate jau tradicionāli ir valsts galvenais notikums arhitektūrā kopš 1995.gada. To organizē Latvijas Arhitektu savienība, šogad - kopā ar iniciatīvas grupu, ko veido 2011.gada skates galvenās balvas laureāti arhitekti Liene Griezīte un Reinis Liepiņš, reklāmas aģentūras "TBWA\Latvija" radošais direktors Mārtiņš Ķibilds, kā arī virkne finansiālo partneru.

Tipveida dzīvokļu vidējā cena nedaudz palielinājusies sesto mēnesi pēc kārtas

16.05.2013

Rīgas pilsētas pašvaldība pārdod izsolēs divus apbūvei izmantojamus zemesgabalus!

17.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā