Arī "Nordea" piedāvās valsts galvotos mājokļu kredītus

Piektdien Nordea banka un Latvijas Attīstības finanšu institūcija (Altum) ir noslēgušas vienošanos par līdzdalību Altum īstenotajā valsts atbalsta programmā ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei, informē Nordea bankas pārstāve Signe Lonerte.

Programmas gaitā "Altum" sniegs galvojumus komercbanku izsniegtiem aizdevumiem, un no šodienas ģimenes ar bērniem "Nordea" bankā varēs saņemt mājokļu aizdevumus ar atvieglotiem nosacījumiem un mazāku sava personīgā ieguldījuma apmēru.

"Uzkrājumu veidošana ir ilgs un mērķtiecīgs darbs, un mūsu sabiedrība vēl ir tikai pašā ceļa sākumā, domājot par savu personīgo finanšu labklājību nākotnē. Īpaši ģimenēm ar bērniem zems uzkrājumu līmenis un nepietiekams līdzekļu apmērs pirmās iemaksas segšanai ir galvenais šķērslis mājokļa iegādei. Tādējādi šī programma ir būtisks atbalsta instruments jaunajām ģimenēm, darot aizdevumus arvien pieejamākus. Esmu gandarīts, ka arī "Nordea" sniegs savu pienesumu valsts atbalsta programmas mērķu sasniegšanā," skaidroja "Nordea" bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks.

"Esam priecīgi par "Nordea" bankas iesaistīšanos mājokļu galvojumu valsts atbalsta programmas īstenošanā. Jauna partnera iesaistīšanās nodrošinās vēl plašāku programmas pieejamību klientiem visā Latvijā. Galvojuma piešķiršanas procedūra "Altum" ir veidota klientiem un komercbankai iespējami ērta, jo visu galvojuma saņemšanai nepieciešamo klients var nokārtot bankā, kas piešķir aizdevumu mājokļa iegādei. Galvojuma pieteikumu uz "Altum" nosūta komercbanka, un tā izvērtēšana "Altum" aizņem ne vairāk kā piecas darbadienas. Plānots, ka jau nākamnedēļ "Altum" iekļausies vienotajā attīstības finanšu institūcijā, kas pārņems visu "Altum" valsts atbalsta programmu, tostarp mājokļu galvojumu programmas ģimenēm ar bērniem īstenošanu, neradot nekādas izmaiņas sadarbībā ar klientiem un partneriem," teica "Altum" valdes priekšsēdētājs Rolands Paņko.

Valsts atbalsta programmas galvenais mērķis ir ar valsts galvojuma palīdzību samazināt pirmās iemaksas apjomu, kas nepieciešams ģimenes mājokļa iegādei vai tā būvniecībai. Ģimenēm, kuru apgādībā ir viens bērns, ir iespēja saņemt valsts galvojumu 10% apmērā no mājokļa aizdevuma summas (ne vairāk kā 10 000 eiro). Ģimenēm ar diviem bērniem valsts galvojuma summa noteikta 15% apmērā (ne vairāk kā 15 000 eiro), bet ģimenes ar trim vai vairāk bērnu var saņemt galvojumu 20% apmērā no aizdevuma summas (ne vairāk kā 20 000 eiro).

Valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem kopumā pieejams nepilns miljons eiro, kas ļauj sniegt atbalstu 600 ģimenēm. Šajā programmā jau iesaistījušās banka "Citadele", "SEB banka" un "Swedbank".

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Rīgā būtu neatliekami jāsiltina 6000 mājas; tam būtu nepieciešams 1,8 miljardi eiro

10.04.2015

alt

Pirmās klientu dienas projektā „NCC Mājas Putnu ielā 31”, Rīgā, Ziepniekkalnā!

13.04.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā