Nekustamo īpašumu eksperti par ekociematu Putinka dzird pirmo reizi

Kompānija ViaNets, kas kādreiz piederējusi Saskaņas Centra biedram Aleksejam Holostovam, uzsākusi attīstīt ekociematu tīklu Blagodat, un viens no topošajiem ciematiem nosaukts Krievijas prezidenta Vladimira Putina vārdā.

Kompānija ViaNets, kas kādreiz piederējusi Saskaņas Centra biedram Aleksejam Holostovam, uzsākusi attīstīt ekociematu tīklu Blagodat, un viens no topošajiem ciematiem nosaukts Krievijas prezidenta Vladimira Putina vārdā.

Uzņēmuma pārstāvis Aleksejs Holostovs norāda, ka Latvija ir [Krievijai] vistuvākā Eiropas Savienības valsts, kurā ir visvairāk krieviski runājošo, turklāt tā izceļoties ar savu attieksmi pret vides saglabāšanu. Topošie ekociemati atrodoties ekoloģiski tīrās vietās – Ķemeru nacionālā parka tuvumā. Līdzās atrodas lielas ūdenskrātuves, kurās ierīkotas laivu stacijas un netrūkst zivju. Tāpat netālu ir arī sēņu vietas un ogu meži ar medību platībām.

Kā svarīgu faktoru, izvēloties ekociemata atrašanās vietu, kompānija min to, ka tikai stundas brauciena attālumā atrodas Jūrmalas centrs un Rīga.

Pirmais ekociematu tīkla ciemats nosaukts par godu Vladimiram Putinam – Putinka - un atrodas Rīgas rajonā starp Rīgu un Jūrmalu. Putinka sastāv no deviņiem zemes gabaliem, kuru platība ir no 2500 līdz 3300 kvadrātmetriem. Kompānija ir pārliecināta, ka Latvijai ir liels gods, ka viena no tās apdzīvotajām vietām nosaukta par godu «tik ievērojamam cilvēkam, kurš sniedzis lielu ieguldījumu Krievijas un visas pasaules attīstībā».

Uzņēmuma pārstāvis A. Holostovs Db.lv norādīja, ka topošajā ciematā jau ir iegādāti divi zemes gabali un uz abiem ir sākta būvniecība. Viena zemes gabala iegāde izmaksājot no 20 000 līdz 50 000 eiro.

Tāpat uzņēmums  norāda, ka, iegādājoties vairākus zemes gabalus, pircējs un viņa ģimene iegūst uzturēšanās atļauju Latvijā, kas ļauj piecus gadus ceļot pa Šengenas zonas valstīm bez vīzas.

Savukārt, iegādājoties visu ekociematu, tiek sniegta iespēja to nosaukt par godu savai ģimenei, zīmolam vai mīļotajam cilvēkam. Kompānija norāda, ka ir jau saņēmusi daudzus pieteikumus no pazīstamiem politiķiem, sportistiem un šovbiznesa zvaigznēm, kuras vēlas piedalīties projektā.

Jautāts par Krievijas politiķiem un šovbiznesa pārstāvjiem, kas esot izrādījuši interesi par ciematu, A. Holostovs norādīja, ka plašāka informācija tikšot atklāta jūlijā.

Latio Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte biznesa portālam db.lv atzina, ka par šādu projektu dzird pirmo reizi. Esot grūti noteikt, vai minētā cena par zemes iegādi ir adekvāta, jo nav zināma projekta konkrēta atrašanās vieta. Runājot par ciemata Putinka nosaukumu, V. Gailīte sacīja: «Grūti komentēt, vai cilvēkiem, kuri izbrauc no Krievijas, tas būs pievelkošs faktors vai tieši otrādi.» Taču Latvijā esot dzirdēti visādi īpatnēji īpašumu projektu nosaukumi, piemēram, Villa Marina Rīgas mikrorajonā.

Arī Arco Real Estate valdes priekšsēdētājs Aigars Šmits sacīja, ka par šo projektu pirmoreiz dzirdējis šodien. Viņš uz to raugās kritiski - «kārtējais pļavu projekts», un viņa reakcija uz šī projekta konceptu esot «ironisks smaids».

Uzņēmums patlaban attīsta piecus ekociematu projektus. Papildus Putinkai, paredzēta Medvedevkas (seši zemes gabali), Valuevkas (divi zemes gabali), Viktorijas (pagaidu nosaukums) (seši zemes gabali) un Tomu (pagaidu nosaukums) (septiņi zemesgabali) izbūve.

Mājokļu celtniecība ekociematos paredzēta, izmantojot Finndomo tehnoloģiju, norādīts kompānijas interneta vietnē. Pilnībā aprīkotas mājas cena ir robežās no 550 līdz 700 eiro par kvadrātmetru.

Uzņēmums ViaNets līdz 2011. gadam piederējis apvienības Saskaņas Centrs (SC) biedram Aleksejam Holostovam.

Rīgas pilsētas pašvaldība pārdod izsolēs divus apbūvei izmantojamus zemesgabalus!

17.05.2013

Rumāņu salokāmā, ar pulti vadāmā māja. Norvēģijas labāko fojrdu mājokļu TOPS. Ņujorkas ģimenēm skolas iedala pēc rajoniem, kuros tās dzīvo.

17.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu