TUA ir labs instruments, lai piesaistītu "gudrās galvas"

Termiņuzturēšanās atļauju (TUA) izsniegšana pret iegādātu nekustamo īpašumu ir labs instruments, lai ātri radītu jaunas darbavietas un piesaistītu gudras galvas Latvijai, šodien Latvijas Transatlantiskās organizācijas rīkotajā diskusijā sacīja SIA Domuss vadītājs Ralfs Jansons.

Pēc tam, kad 2010.gadā Latvijā tika sākta TUA programma, emigrācijas apjomi no Latvijas mazinājās, sacīja Jansons. Viņš norādīja, ka tas ir arī tāpēc, ka celtniecībā daudz ātrāk var radīt jaunas darbavietas, salīdzinot, piemēram, ar augsto tehnoloģiju rūpniecību.

Jansons minēja piemērus no diviem augsto tehnoloģiju uzņēmumiem, kuros pats ir strādājis. Tā AS "Sidrabe" ir investēti četri miljoni eiro, bet tā rezultātā darbavietu skaits desmit gados samazinājies no 300 uz 100.

Savukārt stikla pārklājumu ražotājā SIA "GroGlass" investēti 39 miljoni eiro, bet uzņēmums nodarbina tikai 90 strādājošos.

Jansons salīdzinājumam minēja divus "Domus" dzīvokļu māju projektus, no kuriem viens Ernesta Birznieka-Upīša ielā tiek būvēts, bet otrs pie Arkādijas parka ir iesaldēts. Šajos projektos bija paredzēts nodrošināt 140 darbavietas uz 1,5-2 gadiem, un no šiem projektiem valsts nodokļos iegūtu astoņus miljonus eiro.

"TUA ir labas zāles ekonomikas sildīšanai. Programmai ir jābūt efektīvai, īstermiņa, piemēram, uz pieciem desmit gadiem, bet tā ir jāuzlabo. Piemēram, jānosaka īpašuma iegādes slieksnis 180 000 eiro Rīgā un Jūrmalā, 90 000 eiro citur Latvijā. Tāpat būtu jāļauj iegādāties vairāki īpašumi, jāizstrādā skaidrs TUA pagarināšanas mehānisms," sacīja Jansons.

Kā ziņots, vairāki Saeimas deputāti priekšlikumos grozījumiem Imigrācijas likumā rosina mainīt nekustamā īpašuma vērtību, par kuru piešķirt TUA Latvijā.

Pašlaik likumā noteikts, ka termiņuzturēšanās atļaujas pieprasīšanai ārzemniekam jāiegādājas nekustamais īpašums, kura vērtība nav mazāka par 250 000 eiro.

Parlamentārietis Inesis Boķis (V) rosina noteikt, ka uzturēšanās atļauju var piešķirt cilvēkam, kuram Rīgā vai Jūrmalā pieder viens vai ne vairāk par trīs īpašumiem, kuru kopējā vērtība nav mazāka par 180 000 eiro.

Tāpat deputāts rosina paredzēt, ka vairākos novados termiņuzturēšanās atļaujas iegūšanai varētu piederēt trīs nekustamie īpašumi, kuru kopējā vērtība nav mazāka par 90 000 eiro. Tas attiektos uz Ādažu, Aizkraukles, Alojas, Amatas, Auces, Babītes, Baldones, Bauskas, Brocēnu, Carnikavas, Cēsu, Dobeles, Engures, Ērgļu, Garkalnes, Iecavas, Ikšķiles, Inčukalna, Jaunjelgavas, Jaunpils, Jelgavas, Kandavas, Kocēnu, Kokneses, Ķeguma, Ķekavas, Lielvārdes, Limbažu, Mālpils, Mārupes, Mērsraga, Neretas, Ogres, Ozolnieku, Pārgaujas, Pļaviņu, Priekuļu, Raunas, Ropažu, Rundāles, Salacgrīvas, Salaspils, Saulkrastu, Sējas, Siguldas novada, Stopiņu, Talsu, Tērvetes, Tukuma, Vecpiebalgas un Vecumnieku novadu, kā arī Jelgavas pilsētu.

Savukārt pārējās teritorijās uzturēšanās atļauju varētu iegūt, iegādājoties trīs īpašumus vismaz 50 000 eiro vērtībā.

Tikmēr parlamentārietis Vilnis Ķirsis (V) rosina ļaut ārzemniekiem pieprasīt termiņuzturēšanās atļauju par nekustamā īpašuma ārpus Rīgas plānošanas reģiona iegādāšanos ar kopējo vērtību vismaz 125 000 eiro.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

VNĪ veic Rīgas biržas ēkas fasādes pārbaudi

13.04.2015

"Baltikums Bank" par četriem miljoniem eiro restaurē ēku Vecrīgā

14.04.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

2

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

6

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā