"Swedbank": Valsts atbalsta programma mājokļu iegādei sasniedz savus mērķus

Pēc trīs nedēļas ilgas AS Swedbank piedalīšanās valsts atbalsta programmā mājokļu iegādei ģimenēm ar bērniem var secināt, ka interese par šo programmu ir augoša un programma sasniedz plānotos mērķus, šodien žurnālistiem sacīja "Swedbank" Privātpersonu finansēšanas lēmumu pieņemšanas centra vadītājs Ainars Balcers.

Katru nedēļu konsultācijas par iespēju saņemt kredītu šajā programmā "Swedbank" sniedz aptuveni 100 klientiem. Pagājušās nedēļas beigās jau bija sagatavoti dokumenti vai parakstīti kredītlīgumi 40 klientiem, informēja Balcers.

Viņš sacīja, ka konsultāciju laikā atklājas, ka daudzas mājsaimniecības ir pārpratušas programmas mērķi un būtību, piemēram, uzskatot, ka valsts atbalsts izpaužas naudas dāvinājumā, ko pēc tam var izmantot pēc saviem ieskatiem, vai arī domājot, ka, piesakoties kredītam šajā programmā, netiks vērtēta mājsaimniecības maksātspēja.

"Tomēr, neskatoties uz programmas būtību pārpratušo skaitu, redzams, ka interese par iespēju saņemt kredītu arvien palielinās. Daudzi nāk uz konsultāciju, lai saprastu, vai konkrēti viņa mājsaimniecība ir spējīga saņemt kredītu šajā programmā vai arī kādi turpmākie soļi būtu sperami, lai nākotnē šo kredītu varētu saņemt," sacīja Balcers.

Viņš piebilda, ka patlaban kreditēšanu veicina arī zemās procentlikmes, kuras katram klientam individuāli atšķiras, taču vidēji ir 2,5% līdz 2,7% gadā.

Kā ziņots, "Swedbank" valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem šogad cer izsniegt vairākus simtus kredītu, iepriekš parakstot līgumu ar "Latvijas attīstības finanšu institūciju "Altum"", apliecināja "Swedbank" valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis.

Ekonomikas ministrijas izstrādātā mājokļa atbalsta programma paredz sniegt valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai. Galvojuma maksimālā summa atkarīga no bērnu skaita ģimenē. Ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns, galvojums ir 10%, bet ne vairāk kā 10 000 eiro. Ja ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni, maksimālais galvojuma apmērs ir līdz 15 000 eiro. Ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu, galvojums ir 20%, bet ne vairāk kā 20 000 eiro. Šajā atbalsta programmā jau iesaistījusies banka "Citadele", "Swedbank" un "SEB banka".

Valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem kopumā pieejams nepilns miljons eiro, kas ļauj sniegt atbalstu 600 ģimenēm.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

TOP10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 06.04.2015 - 12.04.2015.

16.04.2015

alt

Piešķirts simtais valsts atbalsta galvojums mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem

16.04.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Elpu aizraujošs īpašums Latgalē, kur aizbēgt no pasaules steigas!

2

Ar lauku tūrisma potenciālu: pārdod šarmantus viesu namus un atpūtas kompleksus!

3

Viedoklis! Vai mājokļu tirgū gaidāms būtisks cenu samazinājums?

4

City24.lv Mēneša projekts - "Trebū HOME" Pļavniekos

5

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 300 EUR!

6

Ieskaties kādā šarmantā dzīvoklī Siguldas Mazajā Šveicē!

City24 redaktora izvēle

alt

Ieskaties! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 350 EUR!

alt

City24.lv: 10 populārākās mājas martā

alt

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 300 EUR!