"Swedbank": Valsts atbalsta programma mājokļu iegādei sasniedz savus mērķus

Pēc trīs nedēļas ilgas AS Swedbank piedalīšanās valsts atbalsta programmā mājokļu iegādei ģimenēm ar bērniem var secināt, ka interese par šo programmu ir augoša un programma sasniedz plānotos mērķus, šodien žurnālistiem sacīja "Swedbank" Privātpersonu finansēšanas lēmumu pieņemšanas centra vadītājs Ainars Balcers.

Katru nedēļu konsultācijas par iespēju saņemt kredītu šajā programmā "Swedbank" sniedz aptuveni 100 klientiem. Pagājušās nedēļas beigās jau bija sagatavoti dokumenti vai parakstīti kredītlīgumi 40 klientiem, informēja Balcers.

Viņš sacīja, ka konsultāciju laikā atklājas, ka daudzas mājsaimniecības ir pārpratušas programmas mērķi un būtību, piemēram, uzskatot, ka valsts atbalsts izpaužas naudas dāvinājumā, ko pēc tam var izmantot pēc saviem ieskatiem, vai arī domājot, ka, piesakoties kredītam šajā programmā, netiks vērtēta mājsaimniecības maksātspēja.

"Tomēr, neskatoties uz programmas būtību pārpratušo skaitu, redzams, ka interese par iespēju saņemt kredītu arvien palielinās. Daudzi nāk uz konsultāciju, lai saprastu, vai konkrēti viņa mājsaimniecība ir spējīga saņemt kredītu šajā programmā vai arī kādi turpmākie soļi būtu sperami, lai nākotnē šo kredītu varētu saņemt," sacīja Balcers.

Viņš piebilda, ka patlaban kreditēšanu veicina arī zemās procentlikmes, kuras katram klientam individuāli atšķiras, taču vidēji ir 2,5% līdz 2,7% gadā.

Kā ziņots, "Swedbank" valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem šogad cer izsniegt vairākus simtus kredītu, iepriekš parakstot līgumu ar "Latvijas attīstības finanšu institūciju "Altum"", apliecināja "Swedbank" valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis.

Ekonomikas ministrijas izstrādātā mājokļa atbalsta programma paredz sniegt valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai. Galvojuma maksimālā summa atkarīga no bērnu skaita ģimenē. Ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns, galvojums ir 10%, bet ne vairāk kā 10 000 eiro. Ja ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni, maksimālais galvojuma apmērs ir līdz 15 000 eiro. Ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu, galvojums ir 20%, bet ne vairāk kā 20 000 eiro. Šajā atbalsta programmā jau iesaistījusies banka "Citadele", "Swedbank" un "SEB banka".

Valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem kopumā pieejams nepilns miljons eiro, kas ļauj sniegt atbalstu 600 ģimenēm.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

TOP10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 06.04.2015 - 12.04.2015.

16.04.2015

alt

Piešķirts simtais valsts atbalsta galvojums mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem

16.04.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība