Piešķirts simtais valsts atbalsta galvojums mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem

Attīstības finanšu institūcija Altum mājokļu galvojumu valsts atbalsta programmā ģimenēm ar bērniem piešķīrusi simto galvojumu, aģentūru LETA informēja Altum pārstāve Sandra Eglīte.

Galvojums piešķirts "Swedbank" izsniegtam aizdevumam ģimenei ar vienu bērnu mājokļa iegādei Jelgavā. Līdz šā gada 15.aprīlim piešķirti 100 galvojumi par kopējo summu 590 000 eiro.

Līdz šim visvairāk galvojumu piešķirts mājokļu iegādei Rīgā un Jūrmalā - abās pilsētās kopā 44 galvojumi. Mājokļa iegādei Liepājā piešķirti astoņi galvojumi, Jelgavā - septiņi, Ogrē - četri. Mājokļi ar valsts galvojumu iegādāti arī Cēsīs, Valmierā, Salaspilī, Ozolniekos, Saldū, Engurē, Daugavpilī, Olainē, Bauskā, Lapmežciemā, Tukumā, Iecavā, Lielvārdē, Alūksnē, Mārupē, kā arī citās pilsētās un pagastos.

Lielākoties mājokļus ar valsts atbalsta programmas atbalstu iegādājušās ģimenes ar vienu bērnu. Ģimenēs, kuras izmantojušas valsts galvojumu mājokļa iegādei, kopā ir 159 bērni.

Programmai šobrīd paredzētais finansējums ļauj "Altum" izsniegt galvojumus klientiem vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā.

Aizdevumus ar valsts galvojumu komercbankas piešķir kopš šā gada 15.janvāra, kad līgumu par sadarbību programmas īstenošanā noslēdza banka "Citadele". Mājokļu galvojumu programmas īstenošanā šobrīd iesaistījušās jau četras komercbankas - "Citadele", "Swedbank", "SEB banka" un "Nordea" banka.

Ģimenēm, kas vēlas saņemt aizdevumu mājoklim ar jaunās valsts atbalsta programmas galvojumu, jāvēršas komercbankā, kas ar "Altum" noslēgusi līgumu par piedalīšanos programmā. Aizdevumus ģimenēm izsniedz komercbanka, savukārt "Altum", izvērtējot pieteikuma atbilstību Ministru kabineta noteiktajiem kritērijiem, sniedz aizdevumu galvojumus komercbankām.

Galvojuma piešķiršanas procedūra "Altum" ir veidota klientiem un komercbankai iespējami ērta, jo visu galvojuma saņemšanai nepieciešamo klients var nokārtot bankā, kas piešķir aizdevumu mājokļa iegādei. Galvojuma pieteikumu uz "Altum" nosūta komercbanka, un tā izvērtēšana "Altum" aizņem vidēji divas darbadienas.

Galvojuma apmērs ir atkarīgs no bērnu skaita ģimenē - 10% (bet ne vairāk kā 10 000 eiro), ja ģimenē ir viens bērns, 15% (bet ne vairāk kā 15 000 eiro), ja ģimenē ir divi bērni, 20% (bet ne vairāk kā 20 000 eiro), ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu. Galvojums tiek sniegts uz termiņu līdz 10 gadiem, un tas samazinās proporcionāli atmaksātajai aizdevuma pamatsummai. Programmas ietvaros aizņēmējs var saņemt vienu galvojumu dzīvojamās telpas iegādei vai būvniecībai. Galvojums ļauj palielināt komercbankas aizdevuma summu, ja ģimenes rīcībā nav pietiekami daudz līdzekļu mājokļa iegādes sākotnējai iemaksai.

Vienotajā "Attīstības finanšu institūcijā "Altum"" kopš šī gada 15.aprīļa ir apvienojušās "Latvijas Attīstības finanšu institūcija "Altum"", Latvijas Garantiju aģentūra un Lauku attīstības fonds. Vienotā institūcija pārņēmusi visas līdz šim trīs uzņēmumu īstenotās valsts atbalsta programmas, tostarp mājokļu galvojumu programmas ģimenēm ar bērniem īstenošanu, neradot nekādas izmaiņas sadarbībā ar klientiem un partneriem.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

"Swedbank": Valsts atbalsta programma mājokļu iegādei sasniedz savus mērķus

16.04.2015

Daugavas stadiona attīstībai piedāvā vairākus scenārijus

17.04.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts