Piešķirts simtais valsts atbalsta galvojums mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem

Attīstības finanšu institūcija Altum mājokļu galvojumu valsts atbalsta programmā ģimenēm ar bērniem piešķīrusi simto galvojumu, aģentūru LETA informēja Altum pārstāve Sandra Eglīte.

Galvojums piešķirts "Swedbank" izsniegtam aizdevumam ģimenei ar vienu bērnu mājokļa iegādei Jelgavā. Līdz šā gada 15.aprīlim piešķirti 100 galvojumi par kopējo summu 590 000 eiro.

Līdz šim visvairāk galvojumu piešķirts mājokļu iegādei Rīgā un Jūrmalā - abās pilsētās kopā 44 galvojumi. Mājokļa iegādei Liepājā piešķirti astoņi galvojumi, Jelgavā - septiņi, Ogrē - četri. Mājokļi ar valsts galvojumu iegādāti arī Cēsīs, Valmierā, Salaspilī, Ozolniekos, Saldū, Engurē, Daugavpilī, Olainē, Bauskā, Lapmežciemā, Tukumā, Iecavā, Lielvārdē, Alūksnē, Mārupē, kā arī citās pilsētās un pagastos.

Lielākoties mājokļus ar valsts atbalsta programmas atbalstu iegādājušās ģimenes ar vienu bērnu. Ģimenēs, kuras izmantojušas valsts galvojumu mājokļa iegādei, kopā ir 159 bērni.

Programmai šobrīd paredzētais finansējums ļauj "Altum" izsniegt galvojumus klientiem vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā.

Aizdevumus ar valsts galvojumu komercbankas piešķir kopš šā gada 15.janvāra, kad līgumu par sadarbību programmas īstenošanā noslēdza banka "Citadele". Mājokļu galvojumu programmas īstenošanā šobrīd iesaistījušās jau četras komercbankas - "Citadele", "Swedbank", "SEB banka" un "Nordea" banka.

Ģimenēm, kas vēlas saņemt aizdevumu mājoklim ar jaunās valsts atbalsta programmas galvojumu, jāvēršas komercbankā, kas ar "Altum" noslēgusi līgumu par piedalīšanos programmā. Aizdevumus ģimenēm izsniedz komercbanka, savukārt "Altum", izvērtējot pieteikuma atbilstību Ministru kabineta noteiktajiem kritērijiem, sniedz aizdevumu galvojumus komercbankām.

Galvojuma piešķiršanas procedūra "Altum" ir veidota klientiem un komercbankai iespējami ērta, jo visu galvojuma saņemšanai nepieciešamo klients var nokārtot bankā, kas piešķir aizdevumu mājokļa iegādei. Galvojuma pieteikumu uz "Altum" nosūta komercbanka, un tā izvērtēšana "Altum" aizņem vidēji divas darbadienas.

Galvojuma apmērs ir atkarīgs no bērnu skaita ģimenē - 10% (bet ne vairāk kā 10 000 eiro), ja ģimenē ir viens bērns, 15% (bet ne vairāk kā 15 000 eiro), ja ģimenē ir divi bērni, 20% (bet ne vairāk kā 20 000 eiro), ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu. Galvojums tiek sniegts uz termiņu līdz 10 gadiem, un tas samazinās proporcionāli atmaksātajai aizdevuma pamatsummai. Programmas ietvaros aizņēmējs var saņemt vienu galvojumu dzīvojamās telpas iegādei vai būvniecībai. Galvojums ļauj palielināt komercbankas aizdevuma summu, ja ģimenes rīcībā nav pietiekami daudz līdzekļu mājokļa iegādes sākotnējai iemaksai.

Vienotajā "Attīstības finanšu institūcijā "Altum"" kopš šī gada 15.aprīļa ir apvienojušās "Latvijas Attīstības finanšu institūcija "Altum"", Latvijas Garantiju aģentūra un Lauku attīstības fonds. Vienotā institūcija pārņēmusi visas līdz šim trīs uzņēmumu īstenotās valsts atbalsta programmas, tostarp mājokļu galvojumu programmas ģimenēm ar bērniem īstenošanu, neradot nekādas izmaiņas sadarbībā ar klientiem un partneriem.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

"Swedbank": Valsts atbalsta programma mājokļu iegādei sasniedz savus mērķus

16.04.2015

Daugavas stadiona attīstībai piedāvā vairākus scenārijus

17.04.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Dienas mājoklis! Dzīvoklis zviedru vates fabrikas telpās Rīgas centrā

2

Īpašnieku kopti un loloti īpašumi, ko pašlaik vari iegādāties Latvijas pilsētās

3

Jaunums "Filozofu Rezidencē" - īre ar izpirkuma tiesībām!

4

Ar lauku tūrisma potenciālu: pārdod šarmantus viesu namus un atpūtas kompleksus!

5

Vērts redzēt! Brīnumains piecu istabu dzīvoklis Alberta ielas Art Nouveau ēkā

6

Šobrīd 100% atlaide īres sludinājumu publicēšanai!

City24 redaktora izvēle

alt

Ar lauku tūrisma potenciālu: pārdod šarmantus viesu namus un atpūtas kompleksus!

alt

Virtuālajās tūrēs iepazīsti jaunos Jūrmalas projektus!

alt

Īpašnieku kopti un loloti īpašumi, ko pašlaik vari iegādāties Latvijas pilsētās