Rumāņu salokāmā, ar pulti vadāmā māja. Norvēģijas labāko fojrdu mājokļu TOPS. Ņujorkas ģimenēm skolas iedala pēc rajoniem, kuros tās dzīvo.

„Rumāņu Soleta ZeroEnergy One ir projekts, kas prezentē ne vien „zaļos”  mikromājokļus, bet ir paraugs salokāmai mājai, kurai itin labi var nomainīt formu un vadīt šīs pārmaiņas ar pults palīdzību. Tas ir lēti, ilgtspējīgi un viegli saliekami,” tā par Inovatīvu un Ilgtspējīgu Tehnoloģiju fonda jeb angliski FITS radīto projektu raksta Curbed. Tas šobrīd atrodas pie ASV vēstniecības Bukarestē. Tas aprīkots ar viedtālruņu klimata un ventilācijas kontroles sistēmu ar nolūku pazemināt enerģijas patēriņu par 45%. Par spīti tā dīvainajam nosaukumam, māja prezentē ērtu dzīvojamu platību, kur par izejmateriāliem izmantoti kokmateriāli un stikls.

Vairāk http://curbed.com/archives/2013/05/14/here-now-an-eco-friendly-home-thats-remote-controlled.php

„Ledainā Norvēģijas piekraste pārliecina un iedvesmo ar arhitektūru, par kuru ir lielāka interese kā par citām vidusmēra piekrastes mājām. Fjordi piedāvā šādai videi noslēgtību, lai mājoklī labi justos gan urbānais Olso iedzīvotājs, gan iedzimtais ziemeļnorvēģis. Skandināvijas arhitektūrai ir raksturīgas ģeometriskas formas, bet apkārtnē- biezi priežu meži un kalnu ledainās smailes,” tā savu privāto mājokļu topu Norvēģijā piesaka portāls Architizer. Tajā apkopoti labākie fojrdu mājokļu paraugi, kuros dominē daudz koka, stikla, akmens un gaismas.

Vairāk http://curbed.com/archives/2013/05/14/here-now-an-eco-friendly-home-thats-remote-controlled.php  

„Pārvākties uz konkrētu rajonu, lai iekārtotu bērnus pēc iespējas prestižākā skolā- šāds rīcības plāns ir bijis lielākajai daļai amerikāņu vidusšķiras ģimeņu,” raksta New York Times, skaidrojot, ka Ņujorkā dalījums pa skolām ir atkarīgs no dzīvesvietas, kurā atrodas bērna ģimene. To sauc arī par zonējumu atkarībā no skolas tuvuma. Taču pēdējos gados situācija ir sarežģīta, jo, piemēram, prestižo skolu rajonos mājokļi kļūst tikai dārgāki, un ģimenēm var nākties meklēt lētāku alternatīvu un sākt skolu meklējumus no jauna. Turklāt, lai mazinātu pārapdzīvotību atsevišķos pilsētas rajonos, ir veiktas zonējuma izmaiņas, kas nozīmē, ka, ja ģimene pirms tam dzīvo rajonā ar cerību tikt labā skolā, tad jau tagad viņiem ir jārēķinās ar „ pieskaitīšanos” citai skolai. Līdzīgi kā Latvijā, Ņujorkā ir rindas uz bērnudārziem, šobrīd vairāk kā 2300 bērnu jeb 3% no pieteiktajiem ir gaidīšanas listēs uz 105 bērnudārziem. Vecāki nereti izmanto dažādus paņēmienus, lai sagādātu bērnam labāko izglītību. Daži iekārtojas labo skolu rajonā vēl, pirms bērns ir sasniedzis gada vecumu. Pat ja rajonā dzīvot ir dārgi, bērnam ir tiesības attiecīgajā skolā mācīties arī, ja ģimene pārvācas citur. ”Izklausās traki, meklēt skolu septiņus mēnešus vecam bērnam, bet labāk tomēr, lai tas plāns ir, zinot, cik šajā pilsētā ir grūti tikt augstvērtīgā mācību iestādē,” stāsta Kristīne Diringere, bērna māte.

Vairāk http://www.nytimes.com/2013/05/05/realestate/your-address-as-get-into-school-card.html?adxnnl=1&pagewanted=all&adxnnlx=1368788105-3YFM0NbD/SyjsYbVzgFbtw&_r=0

 

*Foto: architizer.com

Nekustamo īpašumu eksperti par ekociematu Putinka dzird pirmo reizi

17.05.2013

Jūrmalā pieprasījums pēc īres mājokļiem ir 10-15% lielāks nekā pērn

20.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām