Graustu sarakstā iekļauj trīs labi redzamas būves Rīgas centrā

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija šodien piešķīra B klasifikāciju trim būvēm Rīgas centrā - ēkai Merķeļa ielā 2, ēkai Raiņa bulvārī 17 un ēkai Alberta ielā 6.

Būvei Merķeļa ielā piemēroja arī paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmi, savukārt, lemjot par būvi Raiņa bulvārī, komisija vienojās, ka dos laiku īpašuma pārstāvjiem sakārtot fasādi līdz 1.septembrim. Ja šajā laikā nekas netiks darīts, arī šim objektam tiks piemērots paaugstināts NĪN. Ēka ir pilnībā apdzīvota.

Līdz šim Rīgas domes Īpašuma departaments ne no īpašniekiem, ne ēkas apsaimniekotāja nav saņēmis konkrētus rīcības plānus saistībā ar objektu Raiņa bulvārī, pastāstīja departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR). Burovs arī uzsvēra, ka par šo objektu Raiņa bulvārī bieži sūdzas iedzīvotāji, raizējoties par savu drošību.

Savukārt ēka Merķeļa ielā 2 atrodas pilsētas centrā, kur norit intensīva gājēju un transporta kustība. Būvei lietus un klimatisko laikapstākļu rezultātā ir bojāta fasāde - apmetums virs logiem ir saplaisājis, pastāv iespēja, ka tas var atdalīties no sienas un krītot traumēt garāmgājējus. Īpašums pieder SIA "Swedbank" meitasuzņēmumam SIA "Ektornet Management Latvia" un SIA "Baltijas īpašumi".

Savukārt vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, piecstāvu dzīvojamā ēka Raiņa bulvārī 17, pieder vairākiem īpašniekiem - 15 fiziskām un četrām juridiskām personām. Rīgas domes Īpašuma departamentā saņemtais tehniskais atzinums liecina, ka ēkas nesošās sienu konstrukcijas ir deformētas un būves fasādē konstatēti ievērojami apdares un karnīzes bojājumi.

Ēka Alberta ielā atrodas klusajā pilsētas centrā un ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Neskatoties uz departamenta vairākkārtējiem brīdinājumiem par nepieciešamību ēku sakārtot, objekta pārstāvji to nav darījuši, un būves elementi, arī no balkoniem, kuri pārklāti tikai ar celtniecības sietu, ir nokrituši līdzās ēkai un apdraud garāmgājēju drošību. Kā skaidroja būvinženieris Leonards Dubkevičs, ēkas apmetums ir saplaisājis un jau pašlaik atsevišķas daļas "karājoties dekoratīvajā sietā". Ēkai piemērota B klasifikācija un jau iepriekš piemērots arī paaugstināts NĪN, kas nozīmē, ka 2000 eiro vietā objekta pārstāvjiem pašlaik nodokļos jāmaksā 12 000 eiro gadā. Īpašums jau kopš 1998.gada pieder Igaunijas pilsonei Janai Tolai.

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

41% iedzīvotāju prognozē mājokļu cenu pieaugumu

17.04.2015

Grib dot tiesības izpirkt zemi

20.04.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

6

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks