Jūrmalā pieprasījums pēc īres mājokļiem ir 10-15% lielāks nekā pērn

Tuvojoties vasarai, Jūrmalā un citās apdzīvotās vietās jūras krastā būtiski palielinājusies interese par māju īri gan no ārzemnieku, gan vietējo iedzīvotāju puses. Pieprasījums ir par aptuveni 10-15% lielāks kā pagājušā gadā. 70% gadījumu tiek meklētas mājas, 30% gadījumu - dzīvokļi, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja nekustamo īpašumu īres operatora "Rent In Riga" valdes loceklis Jānis Lipša.

Pieprasītākais - 60% gadījumos - īres periods ir no viena līdz diviem mēnešiem, uz diviem trīs mēnešiem īres mājokļus meklē 10-20% gadījumu, arī uz vienu divām nedēļām īres mājokļus meklē 10-20% gadījumu.

Pieprasītākais rajons ir tuvā Jūrmala - 50-60% gadījumu. Vēlamās īres cenas no klientu puses ir 2000 līdz 5000 eiro (no 1400 līdz 3500 latiem) mēnesī, informēja Lipša.

Nākamie pieprasītākie rajoni ir tālā Jūrmala un Vecāķi, vēlamās īres cenas ir no 1500 līdz 3000 eiro (no 1050 līdz 2100 latiem) mēnesī. Ciemi aiz Jūrmalas un Saulkrastu puse arī ir pieprasīta, īres cena no 700 līdz 1000 eiro (no 490 līdz 700 latiem) mēnesī.

"Īpašnieku cenas ir vidēji par 10-20% augstākas nekā cenas, ko klienti pieprasa, bet galu galā kopsaucējs tiek atrasts - vai nu tiek samazināta īres cena, vai samazināts minimālais īres termiņš, uz kuru īpašnieks piekrīt izīrēt savu mājokli," skaidroja Lipša.

Vietējie iedzīvotāji īres mājokļus Jūrmalā meklē 20-30% gadījumu, budžetā no 400 līdz 1000 eiro (no 280 līdz 700 latiem) mēnesī, piebilda Lipša.

Lielākā daļa potenciālo īrnieku no ārvalstīm, kas gatavi mājokļa īrei atvēlēt līdz 5000 eiro (3500 latu), vēlas īrēt īpašumu uz laiku līdz vienam mēnesim, daudz retāk ir interese par ilgāku periodu, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" mājokļu tirgus pārskatā. Savukārt mājokļu īpašnieki ir ieinteresēti izīrēt īpašumu vienam īrniekam uz visu vasaras periodu. Īrējot īsāku laiku, ārzemju īrnieki nav gatavi maksāt īri par visiem vasaras mēnešiem.

Aprīlī salīdzinājumā ar gada pirmajiem mēnešiem pircēju aktivitāte nebija augsta, tomēr, tuvojoties vasaras mēnešiem, tā palielinās, norāda "Latio". Ārzemnieki galvenokārt vēlas iegādāties jaunus dzīvokļus par cenu līdz 200 000 eiro (140 000 latu). Šāda cena atbilst ieguldījumu līmenim, kāds nepieciešams, lai pretendētu uz termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanu.

Nereti gan pārdevēji ir pārlieku optimistiski noskaņoti un īpašumiem noteikuši nepamatoti augstas cenas, kas neveicina šo īpašumu pārdošanu, teikts "Latio" pārskatā.

Rumāņu salokāmā, ar pulti vadāmā māja. Norvēģijas labāko fojrdu mājokļu TOPS. Ņujorkas ģimenēm skolas iedala pēc rajoniem, kuros tās dzīvo.

17.05.2013

Ober Haus Real Estate Latvia piedalīsies Pārdaugavas svētkos, kas notiks š.g. 25. maijā no plkst. 10.00 līdz 16.00, Kalnciema kvartālā

20.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā