Grīziņkalnā atklās Rīgas koka arhitektūras centru "Koka Rīga"

Rīgas domei piederošajā atjaunotajā koka namā Krāsotāju ielā 12 šodien plkst.12 tiks atvērts koka ēku renovācijas centrs "Koka Rīga", kura mērķis ir Grīziņkalna kultūrvēsturiskā mantojuma tūrisma potenciāla stiprināšana, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Nams Krāsotāju ielā 12 ir viens no Grīziņkalna apkaimes vecākajiem namiem - Kreslinga nams celts 1876.gadā, un šogad ar Eiropas Savienības atbalstu noslēgusies tā renovācija. Tam blakus Lienes ielā esošā ēka uzbūvēta no jauna.

Koka ēku renovācijas centra "Koka Rīga" galvenie darbības virzieni ir rīdzinieku iesaistīšana un izglītošana koka ēku renovācijā un restaurācijā, izstāžu, radošo darbnīcu un semināru rīkošana, Grīziņkalna apkaimes kultūrvēsturisko vērtību apzināšana, popularizēšana un tamlīdzīgi.

Kā ziņots, rekonstruētās ēkas pirmajā stāvā Krāsotāju ielā 12 plānots izvietot tūrisma uzziņas centru, kurā tiks sniegta informācija par Grīziņkalna apkaimes tūrisma piedāvājumiem. Vienlaikus tas darbosies arī kā kompetences centrs, kas uzkrās informāciju par koka ēku renovāciju un tās metodēm. Pirmajā stāvā paredzēta arī plaša telpa izstāžu un dažādu publisku pasākumu organizēšanai.

Ēkas otrais stāvs tiks izmantots, lai tajā esošajos četros vienistabas dzīvokļos izveidotu muzeja ekspozīcijas, kurās tiktu parādīta tipiska sadzīve koka ēkās četros posmos no 1876.gada līdz 1991.gadam. Katrs no dzīvokļiem tiks iekārtots sava laikmeta stilā - piemēram, senākajā dzīvoklī pat nebūs elektrības, jo ēkā tā ievilkta tikai 1910.gadā.

Ēka Krāsotāju ielā ir viena no visvecākajām koka ēkām, kas vēl saglabājušās Rīgā. Grīziņkalnā vēsturisku koka namu ir daudz, un tās aizsargā kultūrvēsturiskā mantojuma statuss, tomēr vairumā gadījumu tās rekonstruēt un restaurēt ir sarežģīti, jo pašvaldībai ir ierobežotas iespējas ieguldīt naudu šādos projektos, savukārt privātīpašumā esošo ēku liktenis ir to īpašnieku ziņā.

Kā ziņots, Rīgas vēsturiskā centra Grīziņkalna rajons ir valsts nozīmes kultūrvēsturiskais piemineklis, kurš iekļauts UNESCO Pasaules kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā. Lai veiksmīgāk izmantotu Grīziņkalna tūrisma potenciālu, kā arī veicinātu koka arhitektūras saglabāšanu Rīgā, pašvaldība nolēma veikt investīcijas vēsturisko koka ēku renovācijā, kā arī rajona infrastruktūras sakārtošanā.

Projektu 252 000 latu apmērā finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, bet Rīgas domes līdzfinansējums ir 224 000 latu.

Divu apbūvei izmantojamu zemesgabalu izsoles!

20.05.2013

Jauns rekords - 190 miljoni par uzlabojamu māju

21.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts