Bažu ēna pār attīstību

Būvkompāniju prognozes šim gadam ir piesardzīgas, vairāki plāno apgrozījuma kritumu
, otrdien vēsta laikrakstsDienas Bizness.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Tas skaidrojams ar zemo būvniecības tirgus aktivitāti – ir kritumi privātajā sektorā, jo investori ir nogaidoši attiecībā pret termiņuzturēšanās atļaujām, savukārt valsts sektors pārdzīvo Eiropas Savienības (ES) finansējuma pārejas posmu – iepriekšējais ir beidzies un nākamais vēl nav sācies. Tik kodolīgi situāciju nozarē raksturo RBSSKALS pārstāvji.

Būs mazāk

Tiek prognozēts, ka tirgus situācija atsauksies arī uz šā gada konsolidēto RBSSKALS grupas būvniecības uzņēmumu apgrozījumu (bez apsaimniekošanas) – šobrīd tas tiek plānots 51 milj. eiro apmērā, par 12 milj. eiro mazāks, nekā paredzēts 2014. gadā. Proti, pērn grupas būvniecības uzņēmumu (SIA RBSSKALS Būvvadība, SIA RBSSKALS Būvsabiedrība, a/s RBSSKALS, Zemgales Meliorācija, Baltic International Construction Partnership) apgrozījums prognozēts 67 milj. eiro apmērā, kas ir vairāk nekā vēl gadu iepriekš, savukārt peļņa tiek prognozēta 0,7 milj. eiro liela. Vienlaikus – šogad iecerēts pabeigt darbus virknē vērienīgu projektu, piemēram, Latvijas dzelzceļa peronu un staciju izbūvi 12,7 milj. eiro vērtībā, kas tiek veikta kopā arī Leonhard Weiss RTE. Jāatgādina, ka pērnvasar tika parakstīts līgums par 16 pasažieru staciju modernizāciju Jūrmalas un Jelgavas virzienos. Tāpat šogad darbi notiks gan vairākās izglītības iestādēs – Liepājas Valsts tehnikumā, Maltas 1. un 2. vidusskolās -, gan dzīvojamajos projektos.

Neskatoties uz ļoti nopietniem būvprojektiem, kurus šogad plānots pabeigt, arī būvkompānija Re&Re plāno mazāku apgrozījumu un peļņu. Kompānijas 2015. gada prognozes liecina, ka apgrozījums varētu būt ap 37 milj. eiro, bet peļņa – 1,5 milj. eiro. «Viena no svarīgākajām uzņēmuma prioritātēm šogad ir aktīvo būvniecības projektu kvalitatīva izpilde, uzņēmums turpinās pildīt savas saistības pret pasūtītājiem, partneriem un finanšu institūcijām,» uzsver Re&Re komunikācijas konsultante Ligita Brodiņa.

Starp nozīmīgākajiem Re&Re šā gada darbiem ir Rīgas pils priekšpils rekonstrukcijas un restaurācijas darbu pabeigšana, kas iecerēta rudenī (darbus veic kopā ar SIA Skonto būve izveidotā pilnsabiedrība SBRE), un Latvijas Nacionālās mākslas muzeja apjomīgo būvniecības un rekonstrukcijas darbu noslēgšana līdz gada beigām.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Dzintaru koncertzāles slēgtajā zālē ieguldīti 13 miljoni

30.04.2015

alt

Būvnieku TOP: Iemirdzas jauns līderis

05.05.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība