Būvnieku TOP: Iemirdzas jauns līderis

A/s BMGS ar vairāk nekā 95 milj. eiro būvniecības 
apgrozījumu no līderu pjedestāla gāzusi SIA Re&Re
. Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Tas izriet no DB veidotā Latvijas lielākā būvuzņēmumu saraksta. Jāpiebilst gan, ka daudzu būvkompāniju pērnā gada finanšu rādītāji vēl nav auditēti un pieejami Lursoft datu bāzē. Izmantota ir uzņēmumu pašu sniegtā informācija, kā arī dati no Būvkomersantu reģistra, kur publiskotais sniegto būvniecības pakalpojumu apgrozījums reizēm nedaudz atšķiras no kompāniju kopējā apgrozījuma, līdz ar to nevar izslēgt, ka līdz ar pilnīgas informācijas saņemšanu lielāko uzņēmumu sarakstā iespējamas korekcijas.

Augšā, lejā

Latvijas lielāko būvnieku pērnā gada finanšu rādītāji ir ļoti svārstīgi – vieniem izdevies apgrozījumu būtiski audzēt, citiem vērojams kritums.

Lai gan kopējais būvniecības produkcijas apjoms audzis par 8,1% (pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās), atsevišķos segmentos piedzīvots nopietns kritums, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati (CSP). Proti, ēku būvniecības apjoms pērn palielinājās par 33,7%, tostarp viesnīcu un tām līdzīga lietojuma ēku būvniecība – par 98,5%, izglītības iestāžu būvniecība un remonts – par 87,8% un dzīvojamo ēku būvniecība – par 31,1%. Vienlaikus inženierbūvju būvniecība samazinājās par 9,3%. To ietekmēja būvniecības apjoma kritums šoseju, ielu, ceļu, lidlauku, skrejceļu, dzelzceļa līniju būvniecībā par 2,4% un maģistrālo cauruļvadu, spēka un komunikācijas līniju būvniecībā – par 22,0%. Savukārt vietējo cauruļvadu un kabeļu būvniecības apjoms pagājušajā gadā pieauga par 25,3%. Kopējais būvniecības produkcijas apjoms faktiskajās cenās bija 1,8 miljardi eiro.

Vēl augstāk

Par 9,5% – līdz 95,3 milj. eiro apgrozījumu pērn izdevies audzēt a/s BMGS, kas ļāvis tai DB veidotajā lielāko būvnieku sarakstā pakāpties par vienu vietu un kļūt par aizvadītā gada līderi. Kā lielākie objekti minami otra sliežu ceļa būvniecība Skrīveri – Krustpils, Šķirotavas stacijas šķirošanas uzkalna rekonstrukcija, infrastruktūras attīstību Krievu salā ostas aktivitāšu pārcelšanai no pilsētas centra, ar to saistītās stacijas Bolderāja 2 būvniecība ar savienojošo ceļu uz Krievu salas termināliem, kā arī vairāki lieli projekti ārvalstīs, uzskaita BMGS finanšu direktora asistente Aļina Čirkova.

Vairāki no šiem miljonu vērtajiem projektiem tiek īstenoti roku rokā ar SIA Skonto būve, kas arī pērn (finanšu gads no 1.11.2013. līdz 31.10.2014.) uzrādījusi apgrozījuma pieaugumu par vairāk nekā 7% – līdz 91,3 milj. eiro, un tas ļauj to ievietot otrajā vietā lielāko būvuzņēmumu TOP.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Bažu ēna pār attīstību

05.05.2015

Turpinās mājokļu attīstība

05.05.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

3

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

4

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem