Būvnieku TOP: Iemirdzas jauns līderis

A/s BMGS ar vairāk nekā 95 milj. eiro būvniecības 
apgrozījumu no līderu pjedestāla gāzusi SIA Re&Re
. Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Tas izriet no DB veidotā Latvijas lielākā būvuzņēmumu saraksta. Jāpiebilst gan, ka daudzu būvkompāniju pērnā gada finanšu rādītāji vēl nav auditēti un pieejami Lursoft datu bāzē. Izmantota ir uzņēmumu pašu sniegtā informācija, kā arī dati no Būvkomersantu reģistra, kur publiskotais sniegto būvniecības pakalpojumu apgrozījums reizēm nedaudz atšķiras no kompāniju kopējā apgrozījuma, līdz ar to nevar izslēgt, ka līdz ar pilnīgas informācijas saņemšanu lielāko uzņēmumu sarakstā iespējamas korekcijas.

Augšā, lejā

Latvijas lielāko būvnieku pērnā gada finanšu rādītāji ir ļoti svārstīgi – vieniem izdevies apgrozījumu būtiski audzēt, citiem vērojams kritums.

Lai gan kopējais būvniecības produkcijas apjoms audzis par 8,1% (pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās), atsevišķos segmentos piedzīvots nopietns kritums, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati (CSP). Proti, ēku būvniecības apjoms pērn palielinājās par 33,7%, tostarp viesnīcu un tām līdzīga lietojuma ēku būvniecība – par 98,5%, izglītības iestāžu būvniecība un remonts – par 87,8% un dzīvojamo ēku būvniecība – par 31,1%. Vienlaikus inženierbūvju būvniecība samazinājās par 9,3%. To ietekmēja būvniecības apjoma kritums šoseju, ielu, ceļu, lidlauku, skrejceļu, dzelzceļa līniju būvniecībā par 2,4% un maģistrālo cauruļvadu, spēka un komunikācijas līniju būvniecībā – par 22,0%. Savukārt vietējo cauruļvadu un kabeļu būvniecības apjoms pagājušajā gadā pieauga par 25,3%. Kopējais būvniecības produkcijas apjoms faktiskajās cenās bija 1,8 miljardi eiro.

Vēl augstāk

Par 9,5% – līdz 95,3 milj. eiro apgrozījumu pērn izdevies audzēt a/s BMGS, kas ļāvis tai DB veidotajā lielāko būvnieku sarakstā pakāpties par vienu vietu un kļūt par aizvadītā gada līderi. Kā lielākie objekti minami otra sliežu ceļa būvniecība Skrīveri – Krustpils, Šķirotavas stacijas šķirošanas uzkalna rekonstrukcija, infrastruktūras attīstību Krievu salā ostas aktivitāšu pārcelšanai no pilsētas centra, ar to saistītās stacijas Bolderāja 2 būvniecība ar savienojošo ceļu uz Krievu salas termināliem, kā arī vairāki lieli projekti ārvalstīs, uzskaita BMGS finanšu direktora asistente Aļina Čirkova.

Vairāki no šiem miljonu vērtajiem projektiem tiek īstenoti roku rokā ar SIA Skonto būve, kas arī pērn (finanšu gads no 1.11.2013. līdz 31.10.2014.) uzrādījusi apgrozījuma pieaugumu par vairāk nekā 7% – līdz 91,3 milj. eiro, un tas ļauj to ievietot otrajā vietā lielāko būvuzņēmumu TOP.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Bažu ēna pār attīstību

05.05.2015

Turpinās mājokļu attīstība

05.05.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Baudāma dzīve pilsētas centrā sākas ar mājokli! Uzsāk dzīvokļu pārdošanu projektā "Klusā iela 11"

2

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

3

Atvērto durvju dienas maratonā iepazīsties ar jaunajiem projektiem Rīgas Centrā!

4

Jaunie mājokļi Daugavas kreisajā krastā un Pierīgā aicina uz Atvērto durvju dienu!

5

Nāc un iepazīsti renovēto pirmskara kluba tipa māju - projektu Ģertrūdes ielā 99

6

Latio "Padomu pietura" - neformālā gaisotnē uzzini visu par nekustamā īpašuma iegādi!

City24 redaktora izvēle

alt

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

alt

Pēdējā no Jaunās Teikas sešām dzīvojamām mājām ver durvis interesentiem

alt

Saliena Park Apartments - atvērto durvju diena un atlaides dzīvokļiem līdz pat 14000 EUR!