Sērijveida dzīvokļu darījumu skaits samazinājies par 19%

Šī gada pirmajos trīs mēnešos reģistrēto sērijveida dzīvokļu pirkuma darījumu skaits bija caurmērā par 19% mazāks nekā 2014.gadā, teikts nekustamo īpašumu kompānijas Latio mājokļu tirgus pārskatā.

2014.gada nogalē un šī gada janvārī sērijveida dzīvokļu tirgus piedzīvoja strauju kritumu, taču februārī un martā tas atgriezās ierastajā apjomā ar darījumu kopsummu ap deviņiem miljoniem eiro un 360-370 darījumiem mēnesī.

Pirmajā ceturksnī darījumu skaita kritums pieprasītākajās apkaimēs bija 20-30% robežās, taču par dzīvokļiem Iļģuciemā interese saglabājās 2014.gada līmenī, turpretī darījumu skaits Juglā samazinājās vairāk nekā citos rajonos, teikts pārskatā.

Darījumu skaita ziņā vienlīdz pieprasīti pirmajā ceturksnī bija dzīvokļi Purvciemā un Ķengaragā, kam sekoja Imanta un Pļavnieki, norāda "Latio".

Pieprasītākie tipveida dzīvokļi arī gada sākumā bija tā saucamajās lietuviešu projekta ēkās, 602.sērijas namos un Hruščova laika ēkās. Tirgū pieprasītākie ir 40 līdz 60 kvadrātmetrus lieli sērijveida dzīvokļi, un paredzams, ka šie dzīvokļi turpinās dominēt pieprasījumā arī tuvākajā nākotnē, prognozē "Latio".

Nerezidentu darījumu īpatsvars tipveida dzīvokļu tirgū ilgstoši saglabājas niecīgs - tikai ap 6-7%.

Piedāvājumā trūkst sērijveida dzīvokļu tūlītējai apdzīvošanai piemērotā stāvoklī vidējos ēkas stāvos par pircējam atbilstošu cenu. Kvalitatīvu dzīvokļu piedāvājums papildinās retāk nekā iepriekšējos gados. Piedāvājumā dominē mūsdienu mājokļa prasībām neatbilstoši vai daļēji atbilstoši dzīvokļi.

Sērijveida dzīvokļu tirgus ir vienīgais mājokļu segments Rīgā, kurā turpinās līdzsvarots cenu kāpums - pirmajā ceturksnī gada griezumā cenas pieauga par 7% un pozitīvu cenu pieauguma tendenci saglabā jau kopš 2012.gada sākuma, norādīts pārskatā.

2015.gada martā vidējā tipveida dzīvokļa kvadrātmetra cena bija 662 eiro.

Kopš zemākā krīzes punkta 2009.gada vidū vidējā cena ir paaugstinājusies par vairāk nekā trešdaļu un šobrīd ir 2005.gada pirmā ceturkšņa līmenī.

Gada sākumā ir palielinājies darījumu skaita īpatsvars ar ekonomiskās klases sērijveida dzīvokļiem cenu kategorijā līdz 30 000 eiro.

Lai arī darījumu skaits kopumā ir samazinājies, tomēr atsevišķās apkaimēs pieprasījums ir lielāks nekā piedāvājums, tāpēc sērijveida dzīvokļu tirgus un to cenas 2015.gada turpinājumā saglabās stabilitāti un būtiskas izmaiņas nav gaidāmas, prognozē "Latio" speciālisti.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Mājokļu tirgus pēc krituma janvārī lēnām atdzīvojas

06.05.2015

alt

Darījumu skaits ar jaunajiem dzīvokļiem samazinājies par 44%

07.05.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

2

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

5

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība