Darījumu skaits ar jaunajiem dzīvokļiem samazinājies par 44%

Salīdzinot ar 2014.gada pirmo ceturksni, šī gada pirmajā ceturksnī darījumu skaits ar jaunajiem dzīvokļiem samazinājies par 44%, bet kopējā darījumu summa par 47%, teikts nekustamo īpašumu kompānijas Latio mājokļu tirgus pārskatā.

Pagājušajā gadā notikušās izmaiņas Imigrācijas likumā un nenoteiktība ar tā saucamo nolikto atslēgu principu mazināja nerezidentu interesi par nekustamo īpašumu Latvijā un bremzēja kreditēšanu vietējā tirgū, kas negatīvi ietekmēja aktivitāti jauno dzīvokļu segmentā šī gada pirmajos mēnešos, norādīts pārskatā.

Šī gada pirmajā ceturksnī jauno dzīvokļu tirgus bija nogaidoši stabils - vidēji 80 līdz 90 darījumi par kopējo summu aptuveni astoņi miljoni eiro mēnesī.

Jauno dzīvokļu īpatsvars mājokļu tirgū Rīgā pirmajā ceturksnī samazinājās un bija 22%. 2014.gadā caurmērā 29% dzīvokļu darījumu bija jaunajos projektos, atgādina "Latio".

Par 11 procentpunktiem, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, ir pieaudzis nerezidentu darījumu skaita īpatsvars Rīgas jauno dzīvokļu tirgū.

67% jaunajos projektos pārdoto dzīvokļu darījumu summa bija līdz 100 000 eiro, 2014.gadā šādu darījumu īpatsvars bija apmēram puse - 53%.

Vidējais mediānais pirkums 2015.gada pirmajā ceturksnī bija aptuveni 76 000 eiro vērtībā, kas atbilst dzīvoklim ar platību 50-60 kvadrātmetri kādā no Rīgas mikrorajoniem.

Šogad apmēram puse dzīvokļu pārdoti pirmreizējā tirgū, kas liecina, ka vietējiem pircējiem projektu attīstītāju piedāvājums ir pieejams un atbilstošs, norāda "Latio". 2014.gadā tādu darījumu īpatsvars bija 37%.

Gada pēdējā ceturksnī ekspluatācijā nodoti trīs jauni dzīvojamie nami ar mazāk nekā 100 dzīvokļiem. Saskaņā ar "Latio" apkopoto informāciju 2015.gadā Rīgā ekspluatācijā plānots nodot vismaz 17 jauno projektu dzīvokļu ēkas kopsummā ar apmēram 800 dzīvokļiem.

Saskaņā ar "Latio" darījumu informāciju trešo ceturksni pēc kārtas ir samazinājusies jauno dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena, kas attiecībā pret pēckrīzes maksimumu 2014.gada otrajā ceturksnī ir kritusies par aptuveni 7%.

Lielākais cenas kritums ir vērojams ekskluzīvo dzīvokļu segmentā Vecrīgas tuvumā un Rīgas centrā - 7% līdz 10% apmērā, bet vietējam tirgum paredzētajā segmentā cenas kritums nav tik izteikts - aptuveni 4% līdz 7% apmērā atkarībā no apkaimes.

Nekustamā īpašuma tirgus dalībnieku noskaņojums būs atkarīgs no ekonomiskās situācijas, uz kuru spiedienu rada ģeopolitiskie faktori. Ļoti svarīgi būs valdības lēmumi termiņuzturēšanās atļauju jautājumā, teikts pārskatā.

Pozitīvs signāls ir tā saucamā nolikto atslēgu principa noteikšana par izvēles nosacījumu un valsts galvojuma programmas ieviešana jaunajām ģimenēm ar bērniem, kas palīdz atjaunot aktivitāti hipotekārajā kreditēšanā. Ja valdība radīs arī citus risinājumus, kas būs vērsti uz īpašuma tirgus attīstību, pašreizējais noskaņojums mainīsies un tirgus kļūs aktīvāks, prognozē "Latio".

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Sērijveida dzīvokļu darījumu skaits samazinājies par 19%

06.05.2015

alt

TOP10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 27.04.2015 - 03.05.2015.

07.05.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus