Īrē, uzkrāj un dzīvo laimīgi!

Rietumu Bankas nekustamo īpašumu pārvaldīšanas struktūrvienības Apella izstrādātajai programmai Īrē un uzkrāj! apritējis pusgads. Šajā laikā daudzi tās klienti ir ievākušies jaunos, mūsdienīgos mājokļos bez jebkādām grūtībām, kas ir neizbēgamas hipotekārās kreditēšanas sākumposmā.

Mēs tikāmies ar Vladislavu Kuzminu, kurš, pateicoties programmai Apella, jau vairākus mēnešus dzīvo mājīgā trīsistabu dzīvoklī kompleksā Zelta rasa un izvērtē tā pirkšanas iespējas.

Kad ieradāmies uz tikšanos ar Vladislavu, bija apmācies sestdienas rīts. Taču pat pelēkās debesis un smidzinošais lietus nevarēja sabojāt iespaidu par brīnišķīgo vietu, kurā atrodas dzīvojamais komplekss „Zelta rasa”. Uzreiz iedomājāmies, cik jauki šeit būs vasarā, kad uzplauks iestādītās puķes, bet bērni jau no paša rīta rotaļāsies laukumā pie mājas. Īsta ārpilsētas dzīve – tikai piecu minūšu gājiena attālumā no tirdzniecības centra „Spice”.

– Esmu īrnieks ar stāžu, – atzīstas Vladislavs. – Esmu īrējis mājokli gan Mežciemā, gan centrā, gan Pārdaugavā, bet atbraucu uz šejieni un kaut kā uzreiz sapratu, ka vēlos šeit palikt. Līdz Jūrmalai var nokļūt 15 minūtēs, līdz centram – arī 15, ir, kur pavizināties ar velosipēdu, un vienmēr var sarīkot pikniku svaigā gaisā. Lieliska vieta!

Vai dzīvoklis tika izīrēts ar mēbelēm?

– Nē, mēbeles ir mūsu. Domāju, tas ir labi: ja mums te jādzīvo, tad arī iekārtojums jāizvēlas pašiem. Dzīvokļa apdare ir kvalitatīva, neitrālos toņos, tā ka fantāzijas lidojumu praktiski nekas neierobežoja.

Kā Jūs vērtējat „Apella” kā iznomātāju?

– Godīgi sakot, „Apella” ir pelnījusi tikai komplimentus. To varu novērtēt kā pieredzējis īrnieks. Vienmēr var vērsties pēc palīdzības, „Apella” darbinieki ļoti ātri reaģē uz lūgumiem un vēlmēm.

Izmantojot servisu „Īrē un uzkrāj!”, ir fiksētais ikmēneša maksājums, kas tiek sadalīts divās daļās. Viena daļa ir īres maksa, bet otra tiek ieskaitīta kā uzkrājums dzīvokļa iegādei īpašumā. Vai tas ir daudz dārgāk salīdzinājumā ar maksājumiem atbilstoši „parastajai” īrei?

– Es piedāvātu norēķinos ņemt vērā visus ikmēneša maksājumus, un tas nozīmē, ka nedrīkst aizmirst arī par komunālajiem maksājumiem. Tie šeit ir ievērojami mazāki nekā tajās vietās, kur esmu dzīvojis agrāk. Tas ir saprotams – jauns projekts, māja uzcelta saskaņā ar visām prasībām pret enerģijas un siltuma taupīšanu, apkure no sava gāzes katla. Ikmēneša maksājums droši vien ir lielāks, nekā īrējot dzīvokli vecā mājā, bet ir pilnīgi salīdzināms ar izcenojumiem jaunbūvēs. Turklāt faktiski tikai puse no maksājuma ir reālā īres maksa, otra puse ir uzkrājumi, kurus es vēlāk varēšu izmantot kā pirmo iemaksu kredīta saņemšanai šī dzīvokļa iegādei. Līdz ar to patiesībā īres maksa šeit, jaunajā dzīvojamā kompleksā, ir vienāda ar īres maksu ļoti pieticīgā dzīvoklītī Brežņeva laika mājā bez lifta Purvciemā vai Pļavniekos.

Pašlaik Jūs dzīvokli īrējat. Kā plānojat rīkoties turpmāk?

  Es varu izpirkt dzīvokli – tam banka ir gatava izsniegt kredītu. Tad, kā jau teicu, varēšu izmantot summu, kas automātiski tiek ieskaitīta uzkrājumos no katra mana maksājuma, lai veiktu pirmo iemaksu par aizdevumu. Tā arī plānoju rīkoties. Bet, ja vēlas, var arī lauzt līgumu un pat pārdot savas īres tiesības.

Vai jāuzkrāj liela summa?

– Manā gadījumā, īrējot trīsistabu dzīvokli (vairāk nekā 80 kvadrātmetrus), trijos gados uzkrāsies gandrīz 15 tūkstoši eiro. Tie ir 3% gadā no mājokļa vērtības, kas ir aptuveni 125 tūkstoši eiro. Turklāt ikmēneša maksājums ir mazliet lielāks par 600 eiro. Manuprāt, noteikumi ir ļoti komfortabli.

Kāpēc Jūs izvēlējāties šo Rietumu Bankas servisu, nevis hipotekārā kredīta noformēšanas ceļu?

– Uzskatu, ka dzīvokļa pirkšana ir ļoti atbildīgs lēmums. Dažas reizes apskatot dzīvokli, ir grūti gūt pilnīgu priekšstatu par māju, rajonu, par to, vai šeit būs ērti dzīvot. Var kļūdaini nopirkt to, kas patiesībā neder. Toties, kamēr īrē mājokli, to var tuvāk iepazīt, iekārtot, pārliecināties par izdarītās izvēles pareizību.

  Svarīgs ir arī finanšu jautājums. Pirmā iemaksa pēc programmas „Īrē un uzkrāj!” ir tikai 3% no mājokļa vērtības, bet parastās kreditēšanas gadījumā – parasti aptuveni 30%. Būtiska atšķirība.

Vēl man bija svarīgi, ka īres līguma parakstīšanas laikā uzreiz tika noteikta dzīvokļa cena, par kuru es varu to nopirkt. Pašlaik cenas kāpj, un, kas notiks tirgū pēc dažiem gadiem, nav zināms.

Vladislavs Kuzmins . Nodarbojas ar loģistiku, viņam pieder uzņēmums „Sirius Logistics” un „Escape Room”, kurus izveidojusi viņa otrā kompānija „Best Escape Room Ever”, kas specializējas intelektuālo piedzīvojumu spēļu organizēšanā realitātē; tās pēdējā laikā Rīgā ir kļuvušas visai populāras.

 

Vairāk informācijas par projektu ŠEIT!

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Rīgas pils priekšpilī darbi ir izpildīti 70% apjomā

08.05.2015

alt

Klientu dienas projektā „NCC Mājas Putnu ielā 31”, Rīgā, Ziepniekkalnā!

08.05.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Atvērto durvju dienas maratons jau rīt!

2

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

3

Dzīve pašmāju debesskrāpī! Fantastiska interjera dzīvoklis "Filozofu rezidences" 14. stāvā

4

TEKSTILIANA - jauns dzīvokļu projekts Torņakalnā

5

Pēdējās iespējas kļūt par "Skanstes Parka" iemītnieku - vairs pieejami tikai daži dzīvokļi

6

Rīgas pieejamākajā projektā "Liepziedi" aktīvi norit otrās ēkas būvdarbi

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīve pašmāju debesskrāpī! Fantastiska interjera dzīvoklis "Filozofu rezidences" 14. stāvā

alt

Atvērto durvju dienas maratons jau rīt!

alt

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā