Krievijas biznesa intereses Latvijā pieaug; attīstībai divi scenāriji

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts uzskata, ka Latvijas ekonomikas attīstībai iespējami divi scenāriji - palikt gudrākiem un augt organiski vai augt uz lētu izmaksu bāzes, piesaistot lēto darbaspēku.

Ministrs norāda uz pieaugošo Krievijas biznesa interesi Latvijā, kas var būt virziens straujai izaugsmei, ja vien esam tam gatavi.

"Līdz šim tā (Krievijas biznesa interese) vairāk koncentrējusies nekustamo īpašumu sfērā, bet ir jūtams, ka NVS uzņēmēji arvien vairāk interesējas arī par apstrādājošo rūpniecību, faktiski par visu, kam ir mērogs un naudas plūsmas potenciāls. Jautājums ir, vai mēs esam gatavi akceptēt šādu virzienu. Jā, tas var dot spēcīgu impulsu, bet atkārtoju - vai mēs paši esam tam gatavi?" intervijā biznesa žurnāla "Kapitāls" jūnija numurā vaicā Pavļuts.

Pēc ministra domām, ir nepieciešams saglabāt līdzsvaru arī ar vācu, skandināvu u.c. Rietumu investoru interesi.

"Ja runājam par darbaspēku - vai mēs esam gatavi akceptēt imigrāciju? Ja esam, tad kādu? Darbaspēka jautājums šajā vienādojumā, manuprāt, ir kritiski svarīgs. Ja gribam ātrāku izaugsmi, nedrīkstam to nerisināt. Vienlaikus mēs nevaram atļauties iet daudzu strauji augošu valstu ceļu, ievedot lētu darbaspēku, iespējams, no zemēm ar pavisam atšķirīgu kultūru, jo tas galu galā vietējā mazkvalificētā darbaspēka situāciju vēl pasliktinās," skaidro Pavļuts.

Viņš uzskata, ka esam dilemmas priekšā. Pirmā izvēle: augt daudzmaz organiski, izmantojot to, kas mums ir, spiežot mūsu biznesu pamazām kļūt arvien gudrākam, starptautiskākam utt. Otrs scenārijs - vilkt iekšā daudz lēta darbaspēka, izmitināt to vagoniņos, uz lētu izmaksu bāzes notiks kaut kāda ekspansija, vienlaikus cerot, ka tā visa rezultātā pietiks nodokļu ieņēmumu, lai uzturētu pašu bezdarbniekus.

"Man, atklāti sakot, otrais variants nešķiet pievilcīgs," uzsver Pavļuts, piebilstot, ka "mums ļoti derētu paskatīties, kā no ģimenes uzņēmumiem veidojušies daudzi šobrīd pasaulē slaveni industrijas līderi Skandināvijā, Vācijā. Neatlaidīgs darbs vairāku gadu desmitu garumā! Ar pieticību pašu uzņēmēju tēriņos".

Industriālo zonu attīstībai reģionos atvēl vairāk nekā 12 miljonus latu

22.05.2013

"Hipotēku bankas" aizdevumus nekustamo īpašumu attīstītājiem pārdos "Rietumu Bankai"

22.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām