Darījumu skaits ar jauno projektu dzīvokļiem sarucis par 49 %

Rīgas jauno projektu kvadrātmetra vidējā cena šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada nogali, mikrorajonos samazinājās par 50 EUR un atradās 1 410 EUR pozīcijā (- 3,4 %), kamēr centra dzīvokļiem tā saruka līdz 2 510 EUR/m², kopumā samazinoties par 40 EUR/m² jeb 1,6 %, informē ARCO REAL ESTATE valdes loceklis Māris Laukalējs.

Raksturīgās cenas lejupslīde nenorāda uz kopējo cenu līmeņa samazināšanos, bet gan uz notikušo darījumu struktūras maiņu, proti, būtiski pieauga darījumu skaits ar jauno projektu lētākiem dzīvokļiem. Piemēram, darījumu skaits ar mikrorajonos esošiem jaunajiem projektiem cenu diapazonā no 600 līdz 800 EUR/m² šī gada pirmajos mēnešos pieauga par 37,5 %.

Pretēji prognozētajam mikrorajonu jauno projektu vidējā cena būtiski samazinājās pēc deviņiem noslēgtiem darījumiem Čiekurnama projektā cenu amplitūdā no 600 līdz 800 EUR/m². “Šis ir salīdzinoši liels darījumu īpatsvars kopējā skaitā, kas izraisīja būtiskas vidējās cenas izmaiņas,” atzīst eksperts.

Atbildot uz jautājumu, ar ko skaidrojama šī jauno projektu mājokļiem netipiski zemā cena, M. Laukalējs uzsver, ka minētā ēka nav tipiska jaunbūve, bet drīzāk rekonstrukcijas objekts. Tāpat eksperts pieļauj iespējamo darījumu piespiedu raksturu. 

“Tā kā minētais pirmā ceturkšņa cenu samazinājums ir saistīts nevis ar kopējām tirgus tendencēm, bet viena projekta darījumu īpatsvaru kopējā skaitā (29), tad arī šī gada otrajā ceturksnī joprojām paturam spēkā iepriekš prognozēto nelielu cenu pieauguma tendenci,” prognozē M. Laukalējs.

ARCO REAL ESTATE novērojumi liecina, ka nekustamo īpašumu tirgus aktivitāte jauno projektu segmentā 2015. gada sākumā turpināja samazināties: salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgā perioda rādītājiem, darījumu skaits ar jauno projektu dzīvokļiem gan Rīgas mikrorajonos, gan centrā saruka gandrīz uz pusi (- 49 %).

Mikrorajonos, kur par šī gada pirmajā ceturkšņa pieprasītākajiem dzīvokļiem kļuva divistabu mājokļi, visvairāk darījumu (61) notika cenu amplitūdā no 1 000 līdz 1 400 EUR/m², kamēr Rīgas centrā, dominējot pieprasījumam pēc divu un trīs istabu dzīvokļiem, visvairāk darījumu (29) notika cenu amplitūdā no 1 800 līdz 2 200 EUR/m².

Aplūkojot darījumu skaita izmaiņas pēc kopējās darījumu summas, konstatēts, ka notikušo darījumu skaits 30 000 - 50 000 EUR diapazonā pieauga par 65 %. Turpretī 50 000 - 120 000 EUR amplitūdā, kur pērnā gada nogalē notika visvairāk darījumu, tika novērots darījumu skaita samazinājums par 54 %, precizē M. Laukalējs.

Par darījuma summu virs 250 000 EUR, kas ir minimālais slieksnis nerezidentu termiņuzturēšanās atļaujas iegūšanai, šī gada pirmajā ceturksnī notika vien četri darījumi, kas ir par 75 % mazāk nekā 2014. gada ceturtajā ceturksnī, un par 85 %, salīdzinot ar pērn trešajā ceturksnī novēroto.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Mājokļu īres tirgus veselīgai attīstībai un izaugsmei: likumu izmaiņas, reģionu attīstība un cilvēku maksātspējas uzlabošanās

12.05.2015

alt

No jūlija par patvaļīgu būvniecību Rīgā tiks piemērota paaugstināta nodeva

12.05.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

3

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

4

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem