Darījumu skaits ar jauno projektu dzīvokļiem sarucis par 49 %

Rīgas jauno projektu kvadrātmetra vidējā cena šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada nogali, mikrorajonos samazinājās par 50 EUR un atradās 1 410 EUR pozīcijā (- 3,4 %), kamēr centra dzīvokļiem tā saruka līdz 2 510 EUR/m², kopumā samazinoties par 40 EUR/m² jeb 1,6 %, informē ARCO REAL ESTATE valdes loceklis Māris Laukalējs.

Raksturīgās cenas lejupslīde nenorāda uz kopējo cenu līmeņa samazināšanos, bet gan uz notikušo darījumu struktūras maiņu, proti, būtiski pieauga darījumu skaits ar jauno projektu lētākiem dzīvokļiem. Piemēram, darījumu skaits ar mikrorajonos esošiem jaunajiem projektiem cenu diapazonā no 600 līdz 800 EUR/m² šī gada pirmajos mēnešos pieauga par 37,5 %.

Pretēji prognozētajam mikrorajonu jauno projektu vidējā cena būtiski samazinājās pēc deviņiem noslēgtiem darījumiem Čiekurnama projektā cenu amplitūdā no 600 līdz 800 EUR/m². “Šis ir salīdzinoši liels darījumu īpatsvars kopējā skaitā, kas izraisīja būtiskas vidējās cenas izmaiņas,” atzīst eksperts.

Atbildot uz jautājumu, ar ko skaidrojama šī jauno projektu mājokļiem netipiski zemā cena, M. Laukalējs uzsver, ka minētā ēka nav tipiska jaunbūve, bet drīzāk rekonstrukcijas objekts. Tāpat eksperts pieļauj iespējamo darījumu piespiedu raksturu. 

“Tā kā minētais pirmā ceturkšņa cenu samazinājums ir saistīts nevis ar kopējām tirgus tendencēm, bet viena projekta darījumu īpatsvaru kopējā skaitā (29), tad arī šī gada otrajā ceturksnī joprojām paturam spēkā iepriekš prognozēto nelielu cenu pieauguma tendenci,” prognozē M. Laukalējs.

ARCO REAL ESTATE novērojumi liecina, ka nekustamo īpašumu tirgus aktivitāte jauno projektu segmentā 2015. gada sākumā turpināja samazināties: salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgā perioda rādītājiem, darījumu skaits ar jauno projektu dzīvokļiem gan Rīgas mikrorajonos, gan centrā saruka gandrīz uz pusi (- 49 %).

Mikrorajonos, kur par šī gada pirmajā ceturkšņa pieprasītākajiem dzīvokļiem kļuva divistabu mājokļi, visvairāk darījumu (61) notika cenu amplitūdā no 1 000 līdz 1 400 EUR/m², kamēr Rīgas centrā, dominējot pieprasījumam pēc divu un trīs istabu dzīvokļiem, visvairāk darījumu (29) notika cenu amplitūdā no 1 800 līdz 2 200 EUR/m².

Aplūkojot darījumu skaita izmaiņas pēc kopējās darījumu summas, konstatēts, ka notikušo darījumu skaits 30 000 - 50 000 EUR diapazonā pieauga par 65 %. Turpretī 50 000 - 120 000 EUR amplitūdā, kur pērnā gada nogalē notika visvairāk darījumu, tika novērots darījumu skaita samazinājums par 54 %, precizē M. Laukalējs.

Par darījuma summu virs 250 000 EUR, kas ir minimālais slieksnis nerezidentu termiņuzturēšanās atļaujas iegūšanai, šī gada pirmajā ceturksnī notika vien četri darījumi, kas ir par 75 % mazāk nekā 2014. gada ceturtajā ceturksnī, un par 85 %, salīdzinot ar pērn trešajā ceturksnī novēroto.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Mājokļu īres tirgus veselīgai attīstībai un izaugsmei: likumu izmaiņas, reģionu attīstība un cilvēku maksātspējas uzlabošanās

12.05.2015

alt

No jūlija par patvaļīgu būvniecību Rīgā tiks piemērota paaugstināta nodeva

12.05.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Novembrī notiks individuālās klientu dienas jaunajos projektos!

2

"V" elektroniskajās izsolēs pārdos vērtīgas komercplatības Rīgas centrā

3

"Starlex Real Estate" uzsāk ekskluzīvu pārdošanas sadarbību projektā "Summer House", Jūrmalā

4

"R.Evolution" – attīstītājs, kas dzīvokļu projektus Latvijā veido kā unikālus mākslas darbus

5

Ērtas un gudras mājas īsteniem pilsētniekiem - jaunais projekts "Tīnūžu 1A" Pļavniekos

6

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums

alt

Mēbeļu iegāde internetā: veiksmīgas iepirkšanās ceļvedis