Kādi ir svarīgākie kritēriji mājokļu meklējumos ģimenēm ar skolas un pirmskolas vecuma bērniem?

Kādi ir novērojumi, vai ģimenēm ar skolas un pirmskolas vecuma bērniem mājokļu meklējumos attālums no mājokļa līdz mācību iestādēm ir būtisks jautājums? Vai pircēji/īrnieki interesējas par šādiem jautājumiem? Uz City24 jautājumiem atbild nekustamo īpašumu nozares eksperti:

Rita Šulmeistere, „Latio” Purvciema nodaļas vadītāja: Mājokļu pircēji vai īrnieki ar pirmsskolas vai skolas vecuma bērniem par šādiem jautājumiem, protams, interesējas. Viņiem ir svarīgi, lai bērnudārzs vai skola nebūtu tālu no mājām, lai netālu atrastos arī sabiedriskā transporta pietura, tāpat būtiski, lai mācību iestāde sasniedzama bez pārsēšanās, izmantojot tikai vienu sabiedriskā transporta līdzekli.

Inese Krieva, „Latio” Imantas nodaļas vadītāja: Daudzos gadījumos svarīgs ne tik daudz ir attālums līdz bērnudārzam vai skolai, bet gan tas, vai tie atrodas pa ceļam uz vecāku darbavietu. Ir arī gadījumi, kad tiek īrēts dzīvoklis tuvu bērnu mācību iestādei, ja ģimenes pastāvīgā dzīves vieta atrodas tālu no skolas, piemēram, ārpus Rīgas.

Jāsaka gan, ka pēdējā laikā jaunās ģimenes ar bērniem retāk nekā iepriekš iegādājas mājokļus. Šī situācija noteikti mainītos, ja valsts uzsāktu jauno ģimeņu atbalsta programmu pirmā mājokļa iegādei. Esam sastapušies arī ar situācijām, kad skolas tuvumā noskatītu dzīvokli jaunie vecāki nevar atļauties iegādāties konkrētajā apkārtnē esošā cenu līmeņa dēļ. Ir arī gadījumi, kad vecākiem, izvēloties mājokli, kā pirmais kritērijs ir jāvērtē nevis attālums līdz bērnudārzam vai rajona pievilcība, bet gan tas, vai bērnudārzā vispār ir vietas un cik ilgi būs jāgaida rindā.

Ieva Jansone, „Arco Real Estate” pārdošanas nodaļas vadītāja, valdes locekle : Ģimenēm ar skolas un pirmsskolas vecuma bērniem ir būtisks mājokļa attālums līdz mācību iestādēm, īpaši tādēļ, neskatoties uz to, ka pārsvarā ģimenē ir automašīna, bieži vien bērnus uz šīm iestādēm nogādā auklītes vai vecvecāki, izmantojot sabiedrisko transportu. Izvēloties nākamo mājokli, pircēji skatās tikai tādus īpašumus, kas atbilst viņu vēlmēm un vajadzībām.

Kādas ir tendences, vai ir bijuši gadījumi, kad potenciāli mājokļu pircēji/īrnieki meklē dzīvesvietu konkrētos mikrorajonos tieši tā iemesla dēļ, ka vieta atrodas tuvu kādai no Rīgas labākajām, prestižākajām skolām?

I.Krieva: Tādi gadījumi ir, taču to nav daudz. Turīgākas ģimenes mēdz izvēlēties iegādāties dzīvokli Rīgas centrā, lai bērni varētu mācīties kādā no centra skolām, tomēr galvenokārt ģimenes mājokļus pērk tā paša mikrorajona ietvaros, kurā ir dzīvojušas iepriekš, vai kurš tām ir pazīstams. Skolas prestižs ir svarīgs kritērijs, izvēloties mācību iestādi, bet ne vienmēr tai noteikti ir jāatrodas pavisam tuvu dzīves vietai.

I.Jansone: Tādi gadījumi ir, tomēr tas nenotiek bieži. Daudz vienkāršāks risinājums ir bērna dzīves vietas deklarēšana tuvu izvēlētajai sākumskolai vai pirmsskolas mācību iestādei.

Kādi vēl kritēriji ir būtiski jaunajām ģimenēm, meklējot mājokli?

R.Šulmeistere: Svarīga ir attīstīta apkartējā infrastruktūra – ne tikai bērnudārzs, skola vai sabiedriskais transports, bet arī veikali, dažādi pakalpojumi, to sasniedzamība ar kājām. Svarīga ir droša apkārtne.

Jaunās ģimenes ar maziem bērniem pārsvarā meklē lētākas kategorijas sērijveida dzīvokļus, jo, izmantojot bankas aizdevumu, tiek ņemti vērā esošie ienākumi uz visiem ģimenes locekļiem.

I.Jansone: Izteikta mērķauditorija īpašumu iegādē ir jaunās ģimenes, viņu vēlmi un iespējas nopirkt nekustamo īpašumu ierobežo vairāki faktori, kā svarīgākos varam izcelt: cena, bankas finansējums, vide, funkcionāls plānojums, ekspluatācijas izmaksas, infrastruktūra. Prasībām atbilstošs raksturīgākais īpašums: gaišs 3 istabu dzīvoklis, kopējā platība 65-80m2, finansējums x bankā līdz 90%, plaša, zaļa un iekopta piemājas teritorija ar bērnu laukumu, netālu bērnudārzs, skola, veikals, sabiedriskais transports. u.c.

Kāda ir Jūsu pieredze, kuru Rīgas mikrorajonu jaunās ģimenes izvēlas par dzīvesvietu tieši bērniem draudzīgās vides dēļ? Vai tas ir kāds no Rīgas „zaļajiem” rajoniem, vai tomēr Centrs, kur visas nepieciešamās iestādes ir netālu?

R.Šulmeistere: Jaunās ģimenes biežāk izvēlas mājokļus Rīgas mikrorajonos, savukārt pilsētas centra pirmskara laikā būvētajās mājās, ņemot vērā īpašumu cenu līmeni, dzīvokļus iegādājas galvenokārt labi situētas ģimenes.

I.Jansone: Pircēji ietekmējas no savas pieredzes, pārsvarā tomēr iegādājas Rīgas mikrorajonos ar ērtu sabiedriskā transporta satiksmi, kā prioritāti izceļot bērniem draudzīgo vidi.

 

Papildus informācija:

Rita Šulmeistere

SIA "Latio" Purvciema nodaļas vadītāja

+371 6754 9355; +371 2968 7000

ritas@latio.lv

www.latio.lv

 

Inese Krieva

SIA "Latio" Imantas nodaļas vadītāja

+371 6744 0000; +371 2911 7654

inesek@latio.lv

www.latio.lv

 

Ieva Jansone

SIA "Arco Real Estate" pārdošanas nodaļas vadītāja, valdes locekle

+371 2911 811

ieva.jansone@arcoreal.lv

www.arcoreal.lv

"Hipotēku bankas" aizdevumus nekustamo īpašumu attīstītājiem pārdos "Rietumu Bankai"

22.05.2013

Gaismas pils būvniecības kopējās izmaksas būs 187 miljoni latu

23.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus